Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Strajk nauczycieli zawieszony - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Strajk nauczycieli zawieszony
27-04-2019 23:46   Janusz Ludwiczak
Związek Nauczycielstwa Polskiego zdecydował o zawieszeniu strajku. Od poniedziałku w Szkołach Podstawowych nr 1 i 2 w Kostrzynie oraz w Gułtowach i w Iwnie wznowione zostaną normalne zajęcia.

Strajk nauczycieli trwał od 8 kwietnia. Związki zawodowe nauczycieli, pedagogów i pracowników oświaty początkowo domagały się podwyżek w kwocie 1 tysiąca złotych dla każdego pracownika oświaty, jednak rząd nie spełnił postulatów. Protestujący postanowili obniżyć żądania do 30% podwyżki rozłożonej w dwóch ratach - od stycznia i od września, co oznaczałoby podniesienie pensji od 700 do 900 złotych. Rząd PiS zaproponował jedynie podwyżkę 9,6% od września oraz rozpoczęcie rozmów o podwyższeniu pensum z 18 do 22 lub 24 godzin. Propozycję tą przyjęła tylko centrala NSZZ Solidarność. Jednak część regionalnych "Solidarności", w tym wielkopolskiej nie zgadza się z decyzją centrali o podpisanym porozumieniu z rządem przez szefa oświatowej "S" Ryszarda Proksę (będącym powiatowym radnym PiS), który zgodził się jedynie na blisko 10 procentową podwyżkę od września.

W czwartek zawieszenie strajku ogłosiły władze Związku Nauczycielstwa Polskiego.

"W porozumieniu z uczniami i rodzicami podjęliśmy decyzję o zawieszeniu strajku. Dajemy czas premierowi do września. Ale nie składamy broni. Zamykamy tylko pierwszą turę protestu. Jesienią znów staniemy przed kancelarią premiera. Nie damy sobie wmówić, że to strajk polityczny. To strajk tysięcy nauczycieli. Wszystkich pan nie pokona, panie premierze, ani nie zlekceważy. Jednocześnie ZNP nie podpisze porozumienia podpisanego z rządem przez „Solidarność”, co uniemożliwiło dalsze negocjacje" – powiedział Sławomir Broniarz, prezes ZNP.

W akcji protestacyjnej brali udział nauczyciele i pracownicy ze Szkół Podstawowych nr 1 i 2 w Kostrzynie oraz z Gułtów i Iwna, a także Przedszkola Miejskiego "Jacek i Agatka" w Kostrzynie".

Od poniedziałku w placówkach tych zostaną wznowione zajęcia.

– W związku ze zbliżających się weekendem majowym informujemy, że w dniach 29-30 kwietnia 2019 r. Przedszkole będzie pełnić dyżur. Zainteresowanych rodziców prosimy o zapisywania Dzieci telefonicznie (nr 61 8178354), bądź osobiście w siedzibie placówki. Ponadto ze względu na brak zgłoszeń dzieci na dyżur w dniu 2 maja 2019 r. Przedszkole będzie zamknięte. Od 6 maja 2019 r. Nauczyciele rozpoczną pracę we wszystkich grupach zgodnie z planem zajęć – informuje Urząd Miejski w Kostrzynie.

ZOBACZ TAKŻE: List strajkujących nauczycieli do rodziców i uczniów


Komentarze (6)

27-05-2019 09:16:06
Łyczeń
Nie wiem czy sam do siebie piszesz (mistrzu) ale chyba miałeś na myśli: jak niedźwiedź w lipcu. W styczniu to tak normalnie że się zwierz budzi. Oczywiście jest to termin wczesny ale możliwy.
20-05-2019 19:57:17
Mistrz
No mistrzu obudziłeś się z tym komentarzem jak niedźwiedź w styczniu...
20-05-2019 12:24:32
Łyczeń
O tak to nie jest strajk polityczny a… No Panie Broniarz nie oszukuj Pan siebie i ponownie nauczycieli. Strajk polega wyłącznie na darciu się jako to źle nauczyciela mają i żądają kolejnych podwyżek. A tak naprawdę to podwyżki dla nauczycieli są od 2016 r. Także mamy 2016, 2017, 2018 i teraz 2019. Ciekaw jestem kiedy ostatnio mieli podwyżki. Poza tym jeżeli ktoś idzie do pracy i tym bardziej wie jaka jest ścieżka kariery i ile ba poszczególnych szczeblach będzie zarabiał… To jakim cudem teraz ma mało kaski. W tym wszystkim jest mi żal uczniów którzy mają zmarnowany cały miesiąc (nie mówiąc już o uczniach szkół średnich). Mam nadzieję że rząd wprowadzi ustawę że od września nauka obowiązywać będzie przez szczęść dni w tygodniu, by nadgonić program. Ach i jeszcze jedno podobno nauczyciele to jest elita która uczy naszą młodzież… to teraz już wiem skąd takie wzniosłe przedstawienia typu – nauczyciel przebrany za krowę, przyśpiewki na każdą nutę. I mam nieodparte przeczucie że uczniowi wam tego nie zapomną – i dobrze. To nie był strzał w stopę ale w kolano i im bardziej będziecie się trzymać Pana Broniarza tym bliżej zajdziecie. Kasa za kwiecień wam się nie należy… ech szkoda pisać. Banda nic więcej.
05-05-2019 13:51:32
XX
Się nie podoba? To zawsze można wysłać dzieci do prywatnej szkoły lub przedszkola. Nie stać na prywatną lepszą edukację? Zawsze Szanowni Rodzice możecie zmienić pracę na lepiej płatną. Tak samo jak nauczyciele - też mogą zmienić pracę na lepszą i wielu z tego co widzę już to robi. Macie 500++, krowa+, prosię+ to na pewno jesteście bardziej elastyczni w możliwości doboru sposobu wyedukowania Waszych pociech. A jak Wam tak d..ę żal ściska na tzw "wakacje letnie" - no cóż, jak się podoba to zatrudnijcie się jako nauczyciele, można zrobić studia pedagogiczne a potem zacząć pracować w tym raju - gwarantuję że po 1 miesiącu będziecie błagać o etat na kasie w "Biedrze".
28-04-2019 10:16:34
Andrzej Wrotecki
Juz niedługo będzie przedszkole operatora. Oprócz tego mamy przedszkola prywatne. Rodzice zapamiętali podejście przedszkola miejskiego do strajków...
28-04-2019 08:59:25
Stary kostrzyniak
Jesteszcze za mało wypoczynku, wiec29i 30 dyżur. Przyjmijcie do wiadomości Ci którzy oczekują szacunku ,że dla rodziców są to normalne dni pracy, więc teraz Wy pokażcie szacunek dla ciężko pracujących rodziców. Obowiązuje zasada wzajemności
Aktualności
Niezapominajka
16

lip

18:00
IWNO kościół NMP Szkaplerznej ul. Zdrojowa 2
Odpust parafialny

18

lip

IWNO, Park Mielżyńskich
Serce od Serca
w godz. 13:00-16:00

25

lip

Siedleczek, figurka
Bieg do Nocy - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

28

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi dla chorych na białaczkę
w godz. 8:30-14:00

13

wrz

Iwno
V Bieg Pieczonej Pyry - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku planujesz spędzić wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

w domu - nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: