Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Parafianie w Siedlcu odegrali Misterium Męki Pańskiej {►FILM, ◎GALERIA ZDJĘĆ} - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Parafianie w Siedlcu odegrali Misterium Męki Pańskiej {►FILM, ◎GALERIA ZDJĘĆ}
15-04-2019 22:32   Janusz Ludwiczak
W Niedzielę Palmową na polanie przy kościele Św. Mikołaja w Siedlcu zaprezentowane zostało Misterium Męki Pańskiej, w którym wystąpili mieszkańcy Siedlca, Siedleczka i Brzeźna.

Misterium Męki Pańskiej odbyło się na polanie przy kościele Św. Mikołaja w Siedlcu, na tle malowniczej okolicy świątyni, nad jeziorem.

– Ks. Sławek zapalił się do pomysłu organizacji Misterium Męki Pańskiej na tle malowniczej okolicy wokół kościoła w Siedlcu. Napisał scenariusz i zaprosił do współpracy bardzo wielu parafian od młodzieży po osoby dojrzałe. Zorganizował ekipę kobiet szyjących stroje do misterium, zachęcił lokalnych pasjonatów jeździectwa konnego aby wraz ze swoimi końmi odegrali role żołnierzy rzymskich. Osoby śpiewające zostały poproszone o nagranie wybranych przez proboszcza pieśni. Pierwsze przygotowania rozpoczęły się we wrześniu, a od kilku tygodni nabrały intensywności – wyjaśnia Jadwiga Sękowska, organistka Parafii Św. Mikołaja w Siedlcu.

Przygotowania do Misterium trwały dwa miesiące. Zaangażowało się w nie ponad 40 osób, wśród których byli parafianie, mieszkańcy Siedlca, Siedleczka i Brzeźna.

– Przygotowania trwały już przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. W misterium wzięło udział ok. 40 osób. Parafianie również przygotowali rekwizyty, uszyli stroje. Takie misteria plenerowe odbywają się w wielu parafiach, gdzie posługiwałem, stwierdziłem, dlaczego nie zrobić w Siedlcu – powiedział ks. Sławomir Ruks, proboszcz Parafii Św. Mikołaja w Siedlcu.

Co ciekawe rolę Jezusa odegrała dziewczyna.

– Była to trudna rola, dużo się przygotowywałam. Spotykaliśmy się co tydzień od dwóch miesięcy, ćwiczyliśmy długo, nawet mimo deszczu i błota. To był trudne wyzwanie wcielić się w rolę Jezusa. Długo się nad tym zastanawiałam. Podczas Misterium zdarzyło się jednak, że but mi się rozwiązał, przez co spadłam z krzyża – opowiada Anna Piaskowska, która zagrała Jezusa.


Komentarze (3)

23-05-2019 09:49:02
Łokietek
Do Gwiazdora - jak nie musisz to nie przychodź (to tak na przyszłość). A jak to nazywasz "bajki" można oglądać na okrągło. Wszak powstają cały czas nowe. Za 82 lata rozpocznie się XXII w. i też ktoś będzie mówił skończcie te bajki. Zmieni się jedno... Ciebie nie będzie na pewno a "szopka" będzie trwała.
18-04-2019 22:08:27
Gwiazdor
Publika zawiodła bo już nikt tych szopek nie chce oglądać.Ludzie!,ile razy można te bajki odstawiać,nudne to już jest,mamy 21 wiek.
16-04-2019 01:37:24
Janusz
Wygląda super. Niestety wydaje się, że publika zawiodła mimo rewelacyjnej pogody. Czyli zabrakło odpowiedniej promocji. Nauczka na przyszły rok. Mam nadzieję, że się nie zniechęcą.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

wrz

17:30
Brzeźno
Powitanie nowego wozu bojowego

24

wrz

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
XXV sesja (zwyczajna) Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

25

wrz

11:00
Kino "Lemoniada", Parafia Błog. Jolanty Kostrzyn, ul. Prymasa Wyszyńskiego 14a
"Ups! Arka odpłynęła"
► bilety

19:00
Nekielka, dawny kościół ewangelicki, ul. Jana Pawła II
"Żyć się chce" - koncert Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Warsaw String Quarter
Bilety do nabycia na www.nekielka.com oraz w Salonie Rosenthal - ul. Paderewskiego 10 Poznań

26

wrz

20:00
Kino "Lemoniada", Parafia Błog. Jolanty Kostrzyn, ul. Prymasa Wyszyńskiego 14a
Wieczorek Poetycki"
► rejestracja

[ wszystkie ]

Sonda
Czy obawiasz się drugiej fali koronawirusa i powrotu obostrzeń?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: