Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Groził innemu kierowcy przedmiotem przypominającym broń - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Groził innemu kierowcy przedmiotem przypominającym broń
06-04-2019 00:48   redakcja, Komisariat Policji w Kostrzynie
Policjanci kryminalni wyjaśniają zdarzenie do którego doszło w dniu 24 marca na stacji paliw w Brzeźnie, gdzie słownie poróżniło się dwóch kierowców w oczekiwaniu na swoją kolej przy tankowaniu pojazdu. W trakcie wymiany zdań jeden z kierowców miał wyjąć z samochodu przedmiot przypominający broń palną i kierować groźby karalne wobec drugiego kierowcy – marcowa KRONIKA POLICYJNA.

Nietrzeźwi za kierownicą
W dniu 6 marca przy ul. Półwiejskiej w Kostrzynie funkcjonariusze Policji zatrzymali kierującego Mercedesem. W trakcie kontroli od kierującego wyczuwalna była woń alkoholu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że prowadzi auto pod wpływem alkoholu. Pomiar wykazał prawie 2 promile alkoholu we krwi.

Trzy dni później, 9 marca w trakcie kontroli kierującego samochodem marki Fiat policjanci stwierdzili stan nietrzeźwości 34 kierowcy wynoszący 2,6 promila alkoholu we krwi.

Niechlubnym rekordem może pochwalić się mieszkaniec gminy Swarzędz, który prowadził samochód marki Renault w stanie nietrzeźwości wynoszącym 3.6 promila alkoholu we krwi. Do zatrzymania doszło w dniu 16 marca w Rabowicach. Przed zatrzymaniem nietrzeźwy kierujący jeździł po Siekierkach Wielkich.

W dniu 30 marca w Siekierkach Wielkich zatrzymany został 28 letni mężczyzna, który prowadził w stanie nietrzeźwości wynoszącym ponad 2 promile alkoholu we krwi samochód marki Dacia. Prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

Kradzież drukarek
W dniu 17 marca funkcjonariusze Komendy Policji w Kostrzynie zostali powiadomieni o kradzieży trzech drukarek z naczep samochodowych, które służą do monitorowania temperatury. Do zdarzenia doszło w Siedlcu. Starty oszacowano na 15 000 złotych.

Robotnik spadł z rusztowania
W dniu 22 marca przy ul. Kościuszki w Kostrzynie 37-letni pracownik budowlany w trakcie wykonywania robót na rusztowaniu spadł z wysokości kilku metrów, doznając wewnętrznych obrażeń. Poszkodowany został przetransportowany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu. Okoliczności wypadku wyjaśni prowadzone dochodzenie.

Włamanie do domu
W dniu 23 marca przy ul. Wrzesińskiej w Kostrzynie doszło do włamania do domu jednorodzinnego. Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych.

Groził przedmiotem przypominającym broń
Policjanci kryminalni wyjaśniają zdarzenie do którego doszło w dniu 24 marca na stacji paliw w Brzeźnie gdzie słownie poróżniło się dwóch kierowców w oczekiwaniu na swoją kolej przy tankowaniu pojazdu. W trakcie wymiany zdań jeden z kierowców miał wyjąć z samochodu przedmiot przypominający broń palną i kierować groźby karalne wobec drugiego kierowcy.

Okradał firmę drogową
W dniu 28 marca w Kostrzynie zatrzymany został 56-letni mężczyzna, na którego posesji ujawniono materiały budowlane należące do firmy drogowej. Mienie odzyskano w całości. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Dzielnicowi sprawdzą oznakowanie posesji
W najbliższych tygodniach dzielnicowi z KP w Kostrzynie sprawdzą prawidłowość oznakowania posesji na terenie miasta i gminy Kostrzyn

W marcu 2019 roku dzielnicowi z kostrzyńskiego komisariatu Policji przeprowadzą działania mające na celu uświadomienie społeczeństwu, jak istotną kwestią jest oznakowanie posesji i utrzymanie oznakowania w należytym stanie oraz sprawdzą sposób ich oznakowania.

Będą to działania w dużej mierze ukierunkowane na zwróceniu uwagi społeczeństwa, w jaki sposób brak umieszczenia tabliczki z numerem porządkowym w widocznym miejscu na ścianie frontowej posesji lub brak utrzymania oznakowania w należytym stanie będzie powodować utrudnienia w codziennej pracy służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek. Niejednokrotnie zdarza się tak, że ratownicy medyczni, strażacy, bądź policjanci poszukując adresu wezwania lub interwencji, tracą bezcenne sekundy i minuty, które mogą uratować ludzkie życie.

Obowiązkiem właścicieli budynków, administratorów, dozorców lub użytkowników nieruchomości jest umieszczenie w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku tabliczki z numerem porządkowym. Obowiązek taki wynika wprost z przepisu art. 47b ustawy z dnia 17 maja 1989 roku Prawa geodezyjnego i kartograficznego(tekst jedn.: Dz.U. 2015.520).

Uchylanie się od jego realizacji, ale także realizowanie go w niewłaściwy sposób – poprzez brak utrzymania takiej tabliczki w należytym stanie jest wykroczeniem, które zgodnie z przepisem art. 64 Kodeksu wykroczeń zagrożone jest karą grzywny do 250 złotych lub karą nagany. Tej samej karze podlega również ten, kto nie dopełnia obowiązku oświetlenia tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości.

st. asp. Piotr Kubicz
Zespół Kryminalny Komisariatu Policji w Kostrzynie


Fot: Komenda Miejska Policji w Poznaniu/archiwum

ZOBACZ TAKŻE: Kostrzyn: Trzech Gruzinów ukradło saszetkę z pieniędzmi z samochodu. Zostali zatrzymani w Kole

ZOBACZ TAKŻE: Policjanci zatrzymali mieszkańca Libartowa, który posiadał dużą ilość narkotyków

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym. Wyślij e-mail redakcja@infokostrzyn.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie - www.kontakt.infokostrzyn.pl.
KOSTRZYN KONT@KT – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Aktualności
Niezapominajka
13

lip

Drzązgowo
Festyn rodzinny w Drzązgowie
w godz. 16:00-24:00

14

lip

KOSTRZYN, Targowisko miejskie
Pchli targ i rękodzieła
w godz. 10:00-15:00

16:00
SIEKIERKI, Skwer im. Powstańców Wielkopolskich
Spotkanie integracyjne

KOSTRZYN, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ewarysta Estkowskiego, ul. Piasta 1
Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn - okręg nr 11 (Andrzejewo i zachodnia część os. Grunwaldzkiego w Kostrzynie)
Głosowanie w godz. 7:00-21:00

15

lip

17:30
TARNOWO, świetlica wiejska
"Diamentowa podróż Zosi" - spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Kurtynka

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: