Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przez Sanniki jeździ autobus do Pobiedzisk, jednak mieszkańcy nie mogą z niego korzystać - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Przez Sanniki jeździ autobus do Pobiedzisk, jednak mieszkańcy nie mogą z niego korzystać
02-04-2019 08:45   Janusz Ludwiczak
Część mieszkańców Sannik chciałaby korzystać z autobusu linii 476, którym można dojechać do Pobiedzisk. Mimo, iż autobus przejeżdża przez tą miejscowość, to nie może zatrzymać się na przystanku.

Przez Sanniki jeździ autobus linii nr 460, którym mieszkańcy Sannik mogą dojechać do Kostrzyna, a także Iwna i innych miejscowości. Oprócz tego przez miejscowość tą jeździ również autobus linii nr 476, obsługiwany przez gminę Pobiedziska. Jednak autobus "476" nie zatrzymuje się na przystanku w Sannikach, mimo iż część mieszkańców chciałby z niego korzystać, by dojechać do Pobiedzisk.

– Cześć mieszkańców chciałaby, by autobus ten zatrzymywał się Sannikach i można było dojechać nim również do Pobiedzisk. Z tego co się orientuje poprzednia burmistrz nie zgadzała się, gdyż jak mówiła: my nie pobieramy opłat za przejazd i mieszkańców gminy Kostrzyn za darmo wozić nie będziemy". Z relacji mieszkańców wiem, że jak chcieli zabrać się z Wagowa do Sannik kierowcy odmawiali zatrzymania się w Sannikach – wskazuje Marzena Pietraszewska, sołtys Sannik.

Dlaczego autobusy linii nr 476 nie mogą zatrzymywać się w Sannikach, mimo, iż przez nie przejeżdżają i znajduje się tam przystanek? Od 12 lutego czekaliśmy na odpowiedź z Urzędu Miasta i Gminy Pobiedziska. W końcu po półtorej miesiącu otrzymaliśmy stanowisko od burmistrza Pobiedzisk.

– Obecnie autobusy komunikacji Gminy Pobiedziska nie mogą zatrzymywać się na przystanku w miejscowości Sanniki. Mimo, iż autobus linii 476 przejeżdża przez miejscowość Sanniki, jednak z uwagi na warunki uzyskanego na ich zakup dofinansowania, aktualnie nie ma możliwości zatrzymywania się autobusu Solaris na terenie gminy Kostrzyn – tłumaczy Ireneusz Antkowiak, burmistrz Miasta i Gminy Pobiedziska.

Podczas lutowej sesji rady Szymon Nadolny pytał burmistrza o porozumienie z Gminą Pobiedziska i możliwość obsługi linii nr 476 z przystankiem w Sannikach.

– Mieliśmy ustalenia z poprzednimi władzami Pobiedzisk, by ich autobus mógł zatrzymywać się w Sannikach. Obecnie trwa remont drogi z Kociałkowej Górki do Pobiedzisk. Wiemy, że gmina ma problem z taborem, autobusy nie do końca spełniają swoją rolę. Wrócimy do rozmów – zapewniał burmistrz Szymon Matysek.

– Może być problem z zatrzymywaniem się autobusu pobiedziskiego na terenie naszej gminy, gdyż był to projekt unijny, jaki miał być realizowany na terenie Gminy Pobiedziska – dodał wiceburmistrz Waldemar Biskupski.

Jest jednak szansa, że Sanniczanie będą mogli jeździć autobusem "476" do Pobiedzisk. Rozmowy w tej sprawie planują przeprowadzić burmistrzowie Pobiedzisk i Kostrzyna.

– Trwają intensywne prace dotyczące możliwości zatrzymywania się autobusu na przystanku w Sannikach. Dodatkowo koniecznym będzie zawarcie porozumienia międzygminnego z Gminą Kostrzyn w kwestii korzystania z infrastruktury gminnej – przekonuje Ireneusz Antkowiak, burmistrz Pobiedzisk.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

maj

Kostrzyn
8. Kurdeszowa (Za)Dyszka - Biegowe Grand Prix Gminy KostrzynODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

04

cze

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
XXI sesja (absolutoryjna) Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

25

lip

Siedleczek, figurka
Bieg do Nocy - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

28

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi dla chorych na białaczkę
w godz. 8:30-14:00

13

wrz

Iwno
V Bieg Pieczonej Pyry - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Czy obawiasz się kryzysu gospodarczego po koronawirusie?

Zdecydowanie tak

Trochę, ale jakoś to będzie

Raczej nie, poradzimy sobie


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: