Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kolejny remont na A2. S5 znów korkuje się już od węzła Kleszczewo - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Kolejny remont na A2. S5 znów korkuje się już od węzła Kleszczewo
10-09-2018 14:36   Janusz Ludwiczak
Kierowcom stanowczo odradzamy podróż do Poznania drogą ekspresową S5 i dalej autostradą A2. Rozpoczął się kolejny etap remontu nawierzchni w rejonie węzła Poznań Wschód. Zamknięta dla ruchu została jezdnia północna w kierunku Poznania i Świecka. Przejazd odbywa się teraz dwukierunkowo po jezdniach południowych, czyli tą w kierunku Warszawy.

Roboty miały rozpocząć się w poniedziałek, ale już w niedzielę wieczorem drogowcy zwęzili autostradę A2. Tworzą się ogromne korki już od węzła Poznań Krzesiny. Nie wiele lepiej jest na ekspresowej S5-tce. Sznur samochodów ma kilka kilometrów i ciągnie się już od węzła Kleszczewo w kierunku Poznania.

Na autostradzie A2 rozpoczął się remont nawierzchni. Do 18 września na wysokości węzła Poznań Wschód (179km+250 do 176km+050) nastąpiło zamknięcie jezdni północnej (kierunek Świecko). Ruch odbywa się teraz dwukierunkowo po jezdni południowej, czyli tej w kierunku Warszawy. Kierowcy mają więc do dyspozycji tylko jedną nitkę.

– Ruch odbywa się dwukierunkowo na jezdni południowej, która prowadzi w kierunku Warszawy. Jest możliwość korzystania z węzła Poznań-Wschód, ale w sposób bardzo utrudniony. Dla jadących od strony Gniezna drogą S5 w kierunku Poznania, włączenie się na autostradę sprowadzone jest do jednego pasa, z możliwością włączenia się na zasadzie reguły, którą nazywamy "na zamek" – tłumaczy Zofia Kwiatkowska, rzecznik Autostrady Wielkopolska.

Z kolei od 13 do 21 września nastąpi zamknięcie jezdni północnej (kierunek Świecko) na odcinku autostrady A2 od 176 do 171 km. Ruch odbywać się będzie dwukierunkowo na jezdni południowej (kierunek Warszawa).

– Oznacza to, że między 13.09 a 18.09 zamknięte będą 2 odcinki A2, tj. 179km+250 a 171km+500; ruch na odcinku od PPO Nagradowice 181km+300 do 179km+250 poprowadzony zostanie pasem szybkim na jezdni północnej (kierunek Świecko), a na odcinku 179km+250 do 176km+ 600 dwukierunkowo na jezdni południowej (kierunek Warszawa) – informuje Autostrada Wielkopolska.


Tak wyglądała sytuacja na S5 i A2 w poniedziałek po godz. 14
Fot: google maps<

Kierowcom proponujemy korzystanie ze "starej 2", czyli drogi krajowej nr 92 lub zjechanie z S5 w Kleszczewie i kontynuowanie podróży przez Gowarzewo i Tulce.


Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: S5/A2: Korków już nie ma, ale kierowców czekają utrudnienia w ruchu

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym. Wyślij e-mail redakcja@infokostrzyn.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie.
KOSTRZYN KONT@KT – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

wrz

19:00
Gułtowy
Noc Muzeów w Gułtowach:
• 19:00 - zwiedzanie kościoła
• 19:45 - zwiedzanie pałacu

01

paź

11:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn II - Orlik Miłosław

14:00
Siedleczek
VI Różaniec do granic

04

paź

17:00
Biblioteka Publiczna, Kostrzyn ul. Poznańska 24
Spotkanie autorskie z Marcinem Walczakiem
Recital muzyczny promujący książkę "Wiedźmin"

07

paź

11:00
Skałowo, las (teren ATV Kostrzyn)
Dziki Bieg w Lesie

[ wszystkie ]

Sonda
Czy weźmiesz udział w wyborach parlamentarnych i referendum 15 października?

TAK wezmę udział w wyborach i referendum

TAK wezmę udział, ale tylko w wyborach

TAK wezmę udział tylko w referendum

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: