Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Mieszkańcy największego sołectwa wybrali nowego gospodarza {► FILM} - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Mieszkańcy największego sołectwa wybrali nowego gospodarza {► FILM}
15-03-2019 01:06   Janusz Ludwiczak
Włodzimierz Musielak został nowym sołtysem Siekierek – zdecydowali mieszkańcy podczas wyborów sołeckich największego sołectwa gminy Kostrzyn.

W środę podczas zebrania wiejskiego swojego sołtysa wybierali mieszkańcy Siekierek Wielkich i Siekierek Małych. Sołectwo Siekierki jest największe w gminie Kostrzyn, według danych ratusza z 2018 r. liczy 1 951 osób, choć liczba mieszkańców jest znacznie większa, gdyż nie wszyscy są zameldowani na terenie gminy.

Zebranie wiejskie rozpoczęło się z ponad półgodzinnym opóźnieniem. Wpłynęło na to m.in. spore zainteresowanie mieszkańców, którzy czekali w kolejce do złożenia podpisu obecności. W zebraniu wzięło udział 220 mieszkańców.

Na początku posiedzenia radna Anna Dudzińska zaproponowała, by ze względu na zbyt małą ilość czasu zebranie wiejskie rozpocząć od razu od wyborów sołtysa, na co stanowczo nie zgodził się burmistrz Szymon Matysek, wskazując, że dotychczasowy sołtys nie może dokonać podsumowania kadencji po dokonaniu głosowania, a porządek obrad został już przyjęty.

Następnie wybrano więc przewodniczącego zebrania, po czym sołtys Adam Szyszka podsumował minioną kadencję.

– Najważniejszą inwestycją była rozbudowa szkoły podstawowej, powstało boisko sportowe, na którym znalazły się trzy obiekty: boisko do piłki nożnej, piłki plażowej oraz do koszykówki. Udało się zacząć budowę kanalizacji wraz z nową nawierzchnią na ulicy Grabowej. Praktycznie na wszystkich ulicach pojawiło się oświetlenie. Kończymy odbiór Długiej, Średniej, Krótkiej, Ogrodowej, Morelowej, Czereśniowej i Wiśniowej. Kompleksowy remont przeszła również świetlica wiejska, na górze znalazło się miejsce dla koła gospodyń wiejskich. Powstał również parking przy ul. Karalusa i powstało dużo chodników w sołectwie. Jesteśmy największym sołectwem w gminie, ale mamy sporo mieszkańców, którzy tutaj nie są zameldowani – podsumował Adam Szyszka, dotychczasowy sołtys Siekierek.

O wybór gospodarza Siekierek ubiegało się dwóch kandydatów. Dotychczasowy sołtys Adam Szyszka otrzymał 98 głosów (47,34%) oraz Włodzimierz Musielak – 109 głosów (52,66%) i to on został sołtysem Siekierek na najbliższą 5-letnią kadencję, na lata 2019-2024. W wyborach na sołtysa głosowało 212 osób, z czego 5 głosów było nieważnych.

– Mieszkam w tym sołectwie od 9 lat. Udzielam się, brałem czynny udział w radzie sołeckiej. Rada sołecka się rozpadła, pokłócili się członkowie. Chciałbym aktywizować młodych ludzi. Ludzie mają dużo pretensji, ale nie chcą się włączyć do działania. Plany na najbliższe 5 lat to infrastruktura –utwardzenie dróg, kanalizacja i bezpieczeństwo. Wszystko zależy od tego co ludzie będą chcieli. Ludzie rzucają różne hasła, jeden chce drzewo na czerwono, inny na niebiesko. Nie da się wszystkim dogodzić. Musi być też wsparcie z gminy – powiedział w rozmowie z portalem InfoKostrzyn.pl Włodzimierz Musielak, nowo wybrany sołtys Siekierek.

Siekierczanie wybrali również 6-osobową radę sołecką, w skład której znaleźli się wszyscy zgłoszeni kandydaci, są to: Dominik Brudło, Paweł Kielan, Jan Koszuta, Zdzisław Narożny, Stefan Prajs i Agnieszka Śniatała.

Podczas zebrania mieszkańcy poruszali również kwestię kanalizacji, utwardzenia dróg czy bezpieczeństwa na boisku. Więcej w naszej poniższej filmowej relacji:

Wybory sołeckie:
• sołectwo Brzeźno – piątek 15 marca godz. 18:00, remiza OSP/świetlica
• sołectwo Czerlejnko – ODBYŁY SIĘ 08.03. Wybrany sołtys: Waldemar Kukuła ►więcej
• sołectwo Czerlejno – ODBYŁY SIĘ 19.02. Wybrany sołtys: Agnieszka Augustyn ►więcej
• sołectwo Drzązgowo – ODBYŁY SIĘ 25.02. Wybrany sołtys: Krzysztof Kaczmarski ►więcej
• sołectwo Glinka – ODBYŁY SIĘ 27.02. Wybrany sołtys: Bożena Agacińska ►więcej
• sołectwo Gułtowy – ODBYŁY SIĘ 22.02. Wybrany sołtys: Aldona Gola
►więcej
• sołectwo Gwiazdowo – ODBYŁY SIĘ 21.02. Wybrany sołtys: Honorata Galuba-Andrzejczak
►więcej
• sołectwo Iwno – ODBYŁY SIĘ 01.03. Wybrany sołtys: Szymon Nadolny ►więcej
• sołectwo Jagodno – ODBYŁY SIĘ 26.02. Wybrany sołtys: Malwina Gałecka ►więcej
• sołectwo Sanniki – ODBYŁY SIĘ 5.02. Wybrany sołtys: Marzena Pietraszewska ►więcej
• sołectwo Siedlec – poniedziałek 25 marca godz. 19:00 , świetlica wiejska w Siedlcu (II tura) ►więcej
• sołectwo Siedleczek – wtorek 19 marca godz. 18:00, świetlica w Siedleczku/Leśnej Grobli
• sołectwo Siekierki – ODBYŁY SIĘ 13.03. Wybrany sołtys: Włodzimierz Musielak ►więcej
• sołectwo Skałowo – ODBYŁY SIE 25.02. Wybrany sołtys: Szymon Frąckowiak ►więcej
• sołectwo Sokolniki – czwartek 14 marca godz. 18:00, świetlica wiejska w Sokolnikach
• sołectwo Strumiany – ODBYŁY SIĘ 18.02. Wybrany sołtys: Maria Przybylska ►więcej
• sołectwo Tarnowo – środa 20 marca godz. 18:00, świetlica wiejska w Gwiazdowie
• sołectwo Trzek – ODBYŁY SIĘ 04.03. Wybrany sołtys: Ewelina Kaszowska ►więcej
• sołectwo Węgierskie – ODBYŁY SIĘ 20.02. Wybrany sołtys: Mirosław Kucharski ►więcej
• sołectwo Wiktorowo – ODBYŁY SIĘ 15.02. Wybrany sołtys: Dorota Kaczmarek ►więcej
• sołectwo Wróblewo – ODBYŁY SIĘ 05.03. Wybrany sołtys: Danuta Goździcka ►więcej


Komentarze (13)

19-03-2019 19:54:52
.
Miałem na myśli obszerny wywiad sprzed bodajże dwóch lat, udzielony Echu Ziemi Kostrzyńskiej, choć niewykluczone że się mylę.
19-03-2019 18:16:09
Nieznajomy siekierak
Mieszkam tu od niedawna ," jestem nowy " dokladnie 5 lat to co sie tu dzieje to mi sie w glowie nie miesci , ludzie glupieją naprawde oczekują niewiadomo czego ... bylem na zebraniu to co sie tam dzialo to smiech na sali , kabaret normalnie . Niektorzy to nie potrafili sie zachowac wydzieranie sie jak na pastwistu szok ... a prowadzacy zebranie chyba pod wplywem bo nie szlo go zrozumiec . Z tego co sie orientuje to na wszystkie wsie podlegajace pod gmine kostrzyn to jako jedyne siekierki wiecznie niezadowolone. Ludzie opanujcie sie bo przynosicie wstyd.
19-03-2019 10:27:11
Anna Dudzińska
Do Kropka: "Pomysł, jeśli dobrze pamiętam, swego czasu wyartykułowała na łamach prasy Ania Dudzińska i, jestem pewien, żałuje tego." - tylko w tym jednym zdaniu są podane trzy nieprawdziwe informacje. Pozdrawiam, Anna Dudzińska
18-03-2019 23:48:20
WLKP
Rdzeni mieszkańcy wioski pewnie ~dziękują~ "właścicielom hektarów" (szczególnie dwóm), którym odechciało się uprawy ziemi dla małego, lecz stałego dochodu, na rzecz jednorazowego, dużego zysku ze sprzedaży ziemi pod działki budowlane.... Oni wzięli (zdalnie, bo tutaj nawet nie mieszkali/nieszkają) kasę, a "rdzenni" niech się teraz przyzwyczaja do tłoku, korków, hałasu, likwidacji wiejskiego charakteru miejscowości. Włodarze gminy - skoro wydali pozwolenia na przekształcenia gruntów, to teraz niech się oswajają z roszczeniową postawą napływowych, którzy na polu chcą mieć asfalt, latarnie, kanalizę, galerię handlową i komunikację miejską. Tym napływowym pozostaje życzyć, aby na zapach rozwożonego obornika nie reagowali zgłoszeniem na policję :) To jest wieś!
18-03-2019 21:22:09
.
Tam zaraz prawdy objawione. Denerwuję Ciebie mentorskim tonem. Rozumiem. Nie zamierzam wchodzić w polemikę, zarzucać nadinterpretacji, wyszukiwać nieścisłości i udowadniać, że Twoje argumenty są równie jednostronne, jak moje. To do niczego nie doprowadzi. --- Napiszę tylko, że kiedy decyduję się zabrać głos, w tak irytujący Ciebie sposób, kieruje mną uczciwość. Głupi pomysł jest takim bez względu, czy wypowiada go przyjaciel czy antagonista. I, uważam, zdrowiej jest głosić to dobitnie, zanim niebezpiecznie się rozrośnie. Przecież głupota powtórzona wiele razy wymyka się spod kontroli i zaczyna żyć własnym życiem. Jak w telewizorze. --- Jestem mieszkańcem Siekierek. Chciłbym by moja wieś była dobrym miejscem do życia. Dobrze życzę ludziom. Nie, nie mam zamiaru antagonizować i nie chce mi się wierzyć byś tego nie widział. To tworzenie iluzji wyjątkowości jest niezdrowe i nieuczciwe. Tak jak nieuczciwe jest opowiadanie się po jednej stronie, połączone z ogłuchnięciem na argumenty przeciwnej. Ale to daje przynajmniej poczucie wspólnoty, której nie doświadczy ten, kto otrzymje razy z obu stron… --- I znów irytowałem mentorstwem. Sorry :- )
18-03-2019 14:57:08
do .
Na koniec zostawię mały komentarz odnoszący się do początku Twojej wypowiedzi. Ubliżanie mieszkańcom Siekierek tekstami o "mniej urodzajnych gruntach myśli ludzkiej" i osobiste wycieczki, które, Twoim zdaniem "sprytnie" przemycasz pod hasłami "zapachów idei" świadczą tylko o Tobie. Nie masz żadnych merytorycznych argumentów i powtarzasz zasłyszane/przeczytane "mądrości" jako obiektywne prawdy. Z treści wpisów wnioskuję, że piszesz jako mieszkanka/mieszkaniec Siekierek. Smutne to zatem, że swoim wpisem zamiast próbować scalać mieszkańców, próbujesz ich antagonizować. No chyba, że mieszkańcem/mieszkanką Siekierek nie jesteś. To chociaż by tłumaczyło Twoją postawę. Mimo to pozdrawiam.
18-03-2019 14:43:49
do .
Prezentujesz swoje opinie jako prawdy objawione. Rozwój infrastruktury we wsiach naszej gminy zależy bezpośrednio od nakładów przewidzianych w budżecie. W Siekierkach nie ma infrastruktury, bo zarówno poprzednie jak i obecne władze skutecznie Siekierki do tej pory omijały. Pieniądze od mieszkańców w gminie Kostrzyn to nie "drobne" jak piszesz. Wystarczy spojrzeć w planowane dochody na 2019r w uchwale budżetowej z PIT i CIT. Zaskoczę Cię, bo nie znasz tego dokumentu. PIT jest dziesięciokrotnie wyższy od CIT a mieszkańcy Siekierek, tylko zameldowani, stanowią około 10% mieszkańców całej gminy. Reszta to matematyka i będzie nieubłagana dla Twoich teorii. Piszesz o wielkich halach. Właśnie procedowana jest zmiana studium ZP, która przewiduje wielkie hale na terenie ... Siekierek! Zatem tiry i hale a chwilę będą panoszyć się i w Siekierkach. Czy tego chcesz czy nie. Zaskoczenie ? Twoja próba deprecjonowania Siekierek jako wsi o dużym znaczeniu dla gminy jest dla mnie niezrozumiała. Siekierki już wrzucają do wspólnego worka najwięcej ze wszystkich sołectw a za chwilę dorzucą jeszcze więcej. A w "nagrodę" dostaną jeszcze obwodnicę. Na marginesie nie p. Dudzińska była autorką pomysłu, który jej przypisujesz. Oddała tylko miejsce na swoim FP dla dyskusji. Zanim zatem znów zaczniesz snuć swoje teorie zapoznaj się z faktami.
18-03-2019 13:49:01
.
Koszty (społeczne, przyrodnicze) pozostały by u nas we wsi, pieniądze niekoniecznie. Wystarczy spojrzeć na Rabowice. Ile wieś ma z tego, że jest dla gminy kurą znoszącą złote jaja?
18-03-2019 12:09:38
.
Ciągłe powracanie do konceptu jakiegoś mitycznego odłączenia od Kostrzyna jest niemądre. Pomysł, jeśli dobrze pamiętam, swego czasu wyartykułowała na łamach prasy Ania Dudzińska i, jestem pewien, żałuje tego. Populistyczna idea, niegodna rozsądnego działacza czy może bardziej polityka, trafiła na połacie z tych mniej urodzajnych gruntów myśli ludzkiej i pojawia się od czasu do czasu, jak chwast. Idea pachnie niedojrzałym gówniarstwem - „nie doceniają mnie tak jak na to zasługuję, więc przejdę do sąsiedniej bandy”. Nie traktujmy Siekierek jako perły w koronie. Siekierki to – na tle okolicy – przeciętna wieś rozrywana wewnętrznymi antagonizmami i pełna wzajemnie zwalczających się koterii. Kłócą się „starzy” z „nowymi” ale i „nowi” między sobą. Owszem, wieś zdecydowanie największa w gminie, ale zaledwie porównywalna do sąsiedniego Gowarzewa i nie mająca startu do Tulec czy Zalasewa, tak liczbą mieszkańców, jak infrastrukturą czy inwestycjami. Pieniądze? Dla gminy pieniądze „z mieszkańców” to drobne, zupełnie nie pokrywające zwiększonych żądań. „Prawdziwe” pieniądze są z działalności gospodarczej, najlepiej tej dużej. Swarzędz jest bogaty nie dzięki mieszkańcom a parkowi przemysłowemu w Rabowicach. Siekierki w Swarzędzu może byłyby bogate, ale kosztem wielkich hal i TIRów, które panoszyły by się po całym terenie, od Paczkowa i Rabowic aż po Trzek. Koszty (społeczne, przyr
18-03-2019 00:50:48
Hajka
Coż, może należy pomyśleć globalnie i zdać sobie sprawę, że wraz z "odłączeniem" subwencja naliczana na każdego mieszkańca gminy przejdzie do gminy "nowej". Przypominam, że sołectwo Siekierki Wielkie jest największym w gminie Kostrzyn.
16-03-2019 14:25:55
Autochton
Czego można zazdrościć?
15-03-2019 16:42:39
siekierak
Ale przyznaj, Kostrzyniak, że zazdrościsz :)
15-03-2019 16:19:39
Kostrzyniak
Jak tak źle mieszkańcom Siekierek to zawsze mogą się odłączyć do gminy Kostrzyn. Może weźmie Was Swarzędz lub Kleszczewo
Aktualności
Niezapominajka
02

cze

18:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn II - Kosynier Sokołowo

04

cze

17:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Wybory sołeckie - Sołectwo Glinka

19:00
BRZEŹNO, sala Ochotniczej Straży Pożarnej
Wybory sołeckie - Sołectwo Brzeźno

05

cze

17:00
SIEDLECZEK, świetlica
Wybory sołeckie - Sołectwo Siedleczek

19:00
SIEDLEC, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Siedlec

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: