Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Mistrz przekazał swoją pierwszą koszulkę do Izby Muzealnej {►FILM} - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Mistrz przekazał swoją pierwszą koszulkę do Izby Muzealnej {►FILM}
14-06-2025 13:42   Janusz Ludwiczak
Zawodnik Lecha Poznań, Wojciech Mońka przekazał Izbie Muzealnej Ziemi Kostrzyńskiej koszulkę ze swojego pierwszego meczu.

Pod koniec maja Lech Poznań po raz dziewiąty został Mistrzem Polski. Kilka dni po zwycięstwie Wojciech Mońka, wychowanek Lechii Kostrzyn i zawodnik Lecha Poznań przekazał do Izby Muzealnej Ziemi Kostrzyńskiej koszulkę z pierwszego meczu, w którym zagrał przeciwko Górnikowi Zabrze.

– Ta koszulka jest zbyt wartościowa, żeby miała ją jedna osoba. Będzie wspaniałym dodatkiem do tzw. artefaktów, czyli rzeczy historycznych, istotnych od początku lokacji naszego miasta – powiedział Jakub Czubak, który był inicjatorem przekazania koszulki.

18-letni zawodnik Kolejorza grał m.in. w drużynie 1922 Lechia Kostrzyn, w kategoriach młodzieżowych w sezonach 2015/2016 oraz 2016/2017. W wieku 10 lat dołączył do młodzieżowych szeregów Lecha Poznań, zdobywając m.in. tytuły mistrza Centralnej Ligi Juniorów. W kwietniu 2023 r. awansował do rezerw Kolejorza, a pierwszy swój mecz w zawodowej lidze zagrał 6 października 2023 roku, rozgrywając pełne 90 minut w meczu II ligi ze Stalą Stalowa Wola.

– Jest to dla mnie duży honor i duma, że reprezentuje Kostrzyn na tle całej Polski. Cieszę się, że moja koszulka zawiśnie tutaj, zaraz po zdobyciu Mistrzostwa Polski. Zapisanie się w historii gminy to jest coś wielkiego – powiedział Wojciech Mońka, piłkarz Lecha Poznań.

Wojciech Mońka pozostawił również swój wpis w księdze pamiątkowej.

– Jesteś wzorem dla najmłodszych, by ukochali sport. Gratuluję rodzicom, że doczekali się tak wspaniałego syna, a my takiego mieszkańca naszego miasta – podsumował Kazimierz Matysek, regionalista i kustosz Izby Muzealnej Ziemii Kostrzyńskiej.

Na zakończenie uczestnicy wydarzenia udali się pod Bramę Cechową, by na tle niebiesko-biało dymu z rac zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Koszulkę Wojciecha Mońki można oglądać z Izbie Muzealnej Ziemi Kostrzyńskiej, która mieści się w Bibliotece Publicznej przy ul. Poznańskiej 24 w Kostrzynie.


Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Kolejorz Mistrzem Polski! Tytuł ten zdobył m.in. wychowanek Lechii Kostrzyn

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym. Wyślij e-mail redakcja@infokostrzyn.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie - www.kontakt.infokostrzyn.pl.
KOSTRZYN KONT@KT – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Aktualności
Niezapominajka
14

gru

17:00
Gułtowy
Zapalenie światełek na choince

18

gru

16:00
Sala sesyjna (dawny dom parafialny) - Kostrzyn, ul. Dworcowa 8
23. sesja (budżetowa) Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

27

gru

Kostrzyn
107. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego:
• 10:30 - uroczystości przy grobach Powstańców na cmentarzu parafialnym w Kostrzynie
• 11:00 - składanie kwiatów pod pomnikiem Powstańców Wielk

[ wszystkie ]

Sonda
Czy Twoim zdaniem nadal powinna obowiązywać zasada dwukadencyjności dla wójtów, burmistrzów i prezydentów miast?

TAK, dwie kadencje i 10 lat to wystarczająco – potrzebna jest rotacja władzy

NIE, jeśli ktoś ma poparcie mieszkańców, powinien móc rządzić dłużej

Nie mam zdania / trudno powiedzieć


Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: