Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Naprawiono uszkodzony dach kościoła w Siedlcu po nawałnicy. Msze będą sprawowane normalnie - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Naprawiono uszkodzony dach kościoła w Siedlcu po nawałnicy. Msze będą sprawowane normalnie
07-07-2024 00:18   Janusz Ludwiczak
Tydzień temu w wyniku nawałnicy uszkodzony został dach kościoła w Siedlcu. W tym tygodniu przeprowadzone zostały prace konserwacyjne i uzupełniona została dachówka. Msze święte w siedleckiej świątyni sprawowane są już normalnie.

Przypomnijmy. Tydzień temu, późnym wieczorem przeszła przez gminę Kostrzyn i okolice gwałtowna burza z porywistym wiatrem i intensywnymi opadami deszczu. W wyniku nawałnicy powalonych zostało wiele drzew, zerwanych zostało kilka dachów budynków domów, a strażacy z jednostek OSP interweniowali blisko 20 razy.

W wyniku nawałnicy uszkodzony został też dach kościoła w Siedlcu. Wyrwanych zostało kilkadziesiąt dachówek, a w dachu powstało kilka dziur.

– Zostały też połamane drzewa. Decyzją Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu teren przykościelny zostaje zamknięty do czasu zabezpieczenia dachu. Prosimy o nieprzebywanie na terenie przykościelnym ze względów bezpieczeństwa – informowała w poniedziałek Agnieszka Piaskowska z Rady Parafialnej Parafii św. Mikołaja w Siedlcu.

W tym tygodniu przeprowadzono naprawdę uszkodzonego dachu.

– Spadło dość dużo dachówek i pojawiło się kilka dziur w dachu, w tym jedna dosyć spora. Także sporo gałęzi spadło na dom pogrzebowy i wyrządziło niewielkie szkody. Została wezwana straż pożarna, która zarządziła zabezpieczenie terenu wokół kościoła, aby ustrzec przed ewentualnym spadnięciem kolejnych dachówek, co mogłoby zagrażać bezpieczeństwu osób tam przebywających – informuje ks. Piotr Majchrzak, proboszcz Parafii Św. Mikołaja w Siedlcu.

–W najbliższym czasie poinformuję firmę PZU o zaistniałej szkodzie, również na cmentarzu w celu uzyskania odszkodowania. Poinformowałem również Powiatowego Konserwatora Zabytków w Poznaniu o planowanej naprawie interwencyjnej w celu zabezpieczenia dachu przed przeciekami. Takie prace zostały wykonane we wtorek i w środę, tj. 2 i 3 lipca. W brakujących miejscach została położona dachówka oraz obcięte gałęzie, które zagrażały dalszemu uszkodzeniu naszego kościoła. W chwili obecnej nie ma żadnego zagrożenia dla wiernych do kościoła i że sam kościół będzie przeciekał i można z niego normalnie korzystać – dodaje ks. Piotr Majchrzak.

Msze święte i inne nabożeństwa są już normalnie sprawowane w siedleckiej świątyni.


Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Powalone drzewa, zerwane dachy i blisko 20 interwencji strażaków

ZOBACZ TAKŻE: W wyniku nawałnicy uszkodzony został dach kościoła w Siedlcu [AKTUALIZACJA]

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym. Wyślij e-mail redakcja@infokostrzyn.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie - www.kontakt.infokostrzyn.pl.
KOSTRZYN KONT@KT – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Aktualności
Niezapominajka
13

lip

Drzązgowo
Festyn rodzinny w Drzązgowie
w godz. 16:00-24:00

14

lip

KOSTRZYN, Targowisko miejskie
Pchli targ i rękodzieła
w godz. 10:00-15:00

16:00
SIEKIERKI, Skwer im. Powstańców Wielkopolskich
Spotkanie integracyjne

KOSTRZYN, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ewarysta Estkowskiego, ul. Piasta 1
Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn - okręg nr 11 (Andrzejewo i zachodnia część os. Grunwaldzkiego w Kostrzynie)
Głosowanie w godz. 7:00-21:00

15

lip

17:30
TARNOWO, świetlica wiejska
"Diamentowa podróż Zosi" - spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Kurtynka

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: