Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Powalone drzewa, zerwane dachy i blisko 20 interwencji strażaków - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Powalone drzewa, zerwane dachy i blisko 20 interwencji strażaków
02-07-2024 01:17   Janusz Ludwiczak
Potwierdziły się ostrzeżenia IMGW. W niedzielny wieczór przez gminę Kostrzyn i okolice przeszła gwałtowna burza z porywistym wiatrem i intensywnymi opadami deszczu.

Strażacy mieli ręce pełne roboty. Od niedzielnego wieczora do poniedziałkowych godzin porannych druhowie wszystkich jednostek OSP w gminie Kostrzyn interweniowali blisko 20 razy.

– Działania prowadziliśmy od godziny 20:00 w różnych lokalizacjach: w Kostrzynie przy ulicy Moniuszki, w Czerlejnku, na drodze z Kostrzyna do Klon oraz z Iwna do Wiktorowa, a także w Wiktorowie przy ulicy Leśnej, na drogach z Wiktorowa na Leśną Groblę oraz z Wiktorowa do Siedlca.
Wszystkie nasze działania polegały na usuwaniu powalonych drzew, połamanych, zwisających konarów stwarzających zagrożenie i blokujących przejazd drogami
– relacjonuje druh Piotr Sobczyński z OSP Kostrzyn.

Drzewa powalone zostały też na drodze w Czerlejnie, Klonach, Gułtowach, Siedleczku, Brzeźnie, Iwnie, Wiktorowie i Rujscy.

W wyniku silnego wiatru wyrwany został fragment dachu jednego z domów w Siedlcu.

– Woda lała się strumieniami. Musieliśmy wylać kilka wiader. Strażacy pomogli uszczelnić dach, ale i tak musimy przeprowadzić kompleksowy remont – mówi portalowi InfoKostrzyn.pl Stanisław Nowak, mieszkaniec ul. Kasztanowej w Siedlcu.

Nawałnica uszkodziła też dach kościoła św. Mikołaja w Siedlcu. Wyrwanych zostało kilka dachówek, a woda po każdych opadach wlewa się do świątyni. Połamane zostały też drzewa wokół kościoła. Cały teren przykościelny decyzją Państwowej Straży Pożarnej został zamknięty. Więcej o tym w artykule: Kościół w Siedlcu zamknięty! W wyniku nawałnicy uszkodzony został dach świątyni.

Na szczęście w wyniku niedzielnej nawałnicy nikt nie został poszkodowany.


Fot: Stanisław Nowak (1-5), OSP Kostrzyn, OSP Gułtowy, OSP Brzeźno

ZOBACZ TAKŻE: Kościół w Siedlcu zamknięty! W wyniku nawałnicy uszkodzony został dach świątyni

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym. Wyślij e-mail redakcja@infokostrzyn.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie - www.kontakt.infokostrzyn.pl.
KOSTRZYN KONT@KT – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Aktualności
Niezapominajka
13

lip

Drzązgowo
Festyn rodzinny w Drzązgowie
w godz. 16:00-24:00

14

lip

KOSTRZYN, Targowisko miejskie
Pchli targ i rękodzieła
w godz. 10:00-15:00

16:00
SIEKIERKI, Skwer im. Powstańców Wielkopolskich
Spotkanie integracyjne

KOSTRZYN, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ewarysta Estkowskiego, ul. Piasta 1
Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn - okręg nr 11 (Andrzejewo i zachodnia część os. Grunwaldzkiego w Kostrzynie)
Głosowanie w godz. 7:00-21:00

15

lip

17:30
TARNOWO, świetlica wiejska
"Diamentowa podróż Zosi" - spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Kurtynka

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: