Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kilku pijanych za kółkiem – rekordzista miał 1,5 promila. Policjanci zatrzymali 6 poszukiwanych osób - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Kilku pijanych za kółkiem – rekordzista miał 1,5 promila. Policjanci zatrzymali 6 poszukiwanych osób
07-06-2024 09:28   redakcja, Komisariat Policji w Kostrzynie
Policjanci zatrzymali w maju łącznie 6 osób, które były poszukiwane przez sąd w celu odbycia kary więzienia za popełnione przestępstwa. Mundurowi odebrali też prawa jazdy kilku kierowcom za jazdę pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali też 19-latka, który dokonał włamania do pomieszczenia gospodarczego i dokonał kradzieży hulajnogi elektrycznej wartej blisko 2 tys. zł.

Prowadził auto pomimo sądowego zakazu
2 maja w Kostrzynie policjanci zatrzymali 21-letniego kierującego samochodem marki BMW. W trakcie sprawdzenia osoby w systemach teleinformatycznych, okazało się, że kierujący prowadził pojazd pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem.

Uszkodzenie mienia
Również w długi weekend, 2 maja w Siedlcu zatrzymany został 34-letni mieszkaniec, który dokonał uszkodzenia powłoki lakierniczej pojazdu mechanicznego marki Peugeot. Powstałe straty wyniosły 1 000 złotych.

Włamał się, by ukraść hulajnogę
10 maja w Kostrzynie został zatrzymany 19-latek, który poprzez wybicie szyby w oknie dokonał włamania do pomieszczenia gospodarczego, a następnie z jego wnętrza dokonał kradzieży hulajnogi elektrycznej. Powstałe straty wyniosły 1 700 złotych. Skradzione mienie zostało odzyskane. Młody mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem.

Znęcał się nad swoją żoną
14 maja w Siekierkach Wielkich w ręce funkcjonariuszy trafił 44-letni mieszkaniec gminy, który poprzez wszczynanie bezpodstawnych awantur, wyzywanie i obrażanie, a także uderzenie pięścią w twarz oraz kilkukrotne kopanie po brzuchu, znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. Wobec mężczyzny zostały zastosowane środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej. Sprawą zajmie się Sąd Rejonowy we Wrześni.

Pijani za kółkiem – rekordzista miał 1,5 promila
6 maja w Gułtowach mundurowi z "drogówki" zatrzymali 55-letniego mężczyznę, który kierował samochodem pod wpływem alkoholu – badanie wykazało blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu.
Z kolei 14 maja w Kostrzynie zatrzymany został 47-letni kierujący pojazdem marki Volkswagen. Powodem kontroli drogowej było podejrzenie prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości. Jak się okazało mężczyzna znajdował się w stanie po użyciu alkoholu wynoszącym blisko 0,5 promila alkoholu etylowego w wydychanym powietrzu. Tego samego dnia w Czerlejnie policjanci zatrzymali kolejnego pijanego kierowcę. 51-letni kierowca Opla prowadził auto mając półtora promila.
Kierowcom, którzy prowadzili auto pod wpływem alkoholu zostało odebrane prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia oraz wysoka kara grzywny.

Prowadziła auto pomimo cofnięcia uprawnień do kierowania
5 maja w Kostrzynie funkcjonariusze zatrzymali 41-letnią kierującą pojazdem marki Fiat. W trakcie sprawdzenia osoby w systemach teleinformatycznych, okazało się, że kierująca prowadziła pojazd mechaniczny pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych przez Starostę Poznańskiego. Kobieta za swój czyn odpowie przed sądem.

Poszukiwany – zatrzymany i to sześciokrotnie

2 maja 2024 roku w miejscowości Węgierskie, zatrzymany został 27-letni mieszkaniec gminy, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Środzie Wielkopolskiej w celu odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 30 dni.

8 maja w Gułtowach policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca gminy, którego poszukiwał Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej do odbycia kary więzienia w wymiarze 9 miesięcy.

Dwa dni później w Kostrzynie w ręce mundurowych trafił 61-letni mieszkaniec, który miał od odbycia karę pozbawienia wolności w wymiarze 20 dni.

15 maja zatrzymana została 29-letnia mieszkanka Gułtów, która była poszukiwana w celu odbycia kary więzienia w wymiarze 6 miesięcy.

5 osoba poszukiwana została zatrzymana 23 maja w Kostrzynie. 19-letni mieszkaniec gminy był poszukiwany przez Sąd Rejonowy we Wrześni w celu odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 60 dni.

Poszukiwany numer 6. W dniu 27 maja 2024 roku w miejscowości Czerlejno, zatrzymany został 22-letni mieszkaniec gminy, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy we Wrześni w celu odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 6 miesięcy.

st. asp. Krystian Michalak
Komisarisat Policji w Kostrzynie


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak

Aktualności
Niezapominajka
26

lip

Siedleczek
IV Bieg do Nocy - Grand Prix Gminy Kostrzyn

11

sie

KOSTRZYN, Targowisko miejskie
Pchli targ i rękodzieła
w godz. 10:00-15:00

22

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-13:30

07

wrz

11:00
IWNO, Park Mielżyńskich
VII Bieg Pieczonej Pyry - Grand Prix Gminy Kostrzyn

05

paź

Skałowo, las (teren ATV Kostrzyn)
Dziki Bieg w Lesie - Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: