Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prezydent RP odznaczył burmistrza Szymona Matyska Srebrnym Krzyżem Zasługi - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Prezydent RP odznaczył burmistrza Szymona Matyska Srebrnym Krzyżem Zasługi
28-05-2024 00:39   Janusz Ludwiczak
Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego Prezydent RP Andrzej Duda nadał odznaczenia państwowe blisko 40 samorządowcom. Burmistrz gminy Kostrzyn Szymon Matysek otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi.

W piątek prezydent Andrzej Duda zaprosił do ogrodów Pałacu Prezydenckiego samorządowców ze wszystkich szczebli i ze wszystkich stron sceny politycznej.

Podczas uroczystości burmistrz Gminy Kostrzyn został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi za zasługi w działalności na rzecz samorządu terytorialnego w Polsce.

– Święto Samorządu Terytorialnego to bardzo ważny dzień dla polskiego samorządu terytorialnego w ogóle, dlatego że to wydarzenie co roku upamiętnia tamten 27 maja 1990 roku, kiedy 34 lata temu po raz pierwszy odbyły się wybory do samorządu gminnego – wtedy jedynego, nowo utworzonego samorządu w Polsce. Odbyły się pierwsze rzeczywiście w pełni wolne wybory w Rzeczypospolitej. To był wielki moment – mówił podczas uroczystości Prezydent RP Andrzej Duda.

– Bardzo Państwu dziękuję. Są wśród Państwa tacy, którzy dla tej swojej Polski lokalnej, dla tej swojej Polski regionalnej, ale – tak jak powiedziałem, wręczając te odznaczenia – także dla całej Rzeczypospolitej pracują od samego początku istnienia samorządu. Są tacy, którzy pracują dla swoich społeczności lokalnych, dla swoich sąsiadów nawet znacznie dłużej.
Dziękuję za pracę dla tej swojej Polski lokalnej, często Państwo mówicie – małej ojczyzny. Dla tej swojej Polski lokalnej, czyli gminnej, powiatowej. Dla tej Polski regionalnej, czyli wojewódzkiej. Ale także i przede wszystkim – i to podkreślam jako Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – dla całej Rzeczypospolitej, dla jej rozwoju, dla rozwoju polskiego samorządu terytorialnego – dodał prezydent Andrzej Duda.

Odznaczenie to zostało przyznane na wniosek Wojewody Wielkopolskiego, Agaty Sobczyk.

– Dziękuję Panu Prezydentowi RP za odznaczenie oraz Paniom Wojewodom za nominację i docenienie mojej dotychczasowej samorządowej działalności – powiedział Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

W poniedziałek burmistrz Szymon Matysek ponownie był w Warszawie, ale tym razem w Sejmie i Senacie.

– Spotkanie parlamentarzystów, członków rządu oraz samorządowców to czas rozmów na temat priorytetów i zadań, szczególnie w zakresie edukacji, bezpieczeństwa, środowiska, ustroju samorządowego oraz finansów samorządów. Patronat nad wydarzeniem obięli: Marszałek Senatu RP, Wicemarszałek Sejmu RP i Parlamentarny Zespół Samorządowy.
Podziękowania dla Pana Posła na Sejm RP Bartosz Zawieja za zaproszenie do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu
– podsumowuje burmistrz Szymon Matysek.


Fot: Grzegorz Jakubowski/Kancelaria Prezydenta RP, Szymon Matysek

Komentarze (28)

03-06-2024 22:39:02
Do czekających na inwestycje na wsiach
Wspaniały Burmistrz dla Kostrzyna, wieś to wieś na inwestycje poczeka, a niech sobie wybiorą jakiegoś kandydata ze wsi na Burmistrza maja prawo proszę bardzo, o!
03-06-2024 21:38:10
@@@Wizjoner
Dobry żart: bo zagłosowali! Powiedz to w Siekierkach, w Gułtowach, Czerlejnie, gdzie przez 10 lat ludzie na kanalizację czekają. Drogi to są wpisane tylko na papierze i kolejne kilkadziesiąt lat będą budowane. Nie ma Wieloletniego planu inwestycji gminnych, jest chaos i burmistrz sobie wybiera, że tu zrobi 100 m a tam 50 m. Reszta czekać!
03-06-2024 19:22:43
@@Wizjoner
Mieszkańcy mają wpływ na co, ta kasa idzie... ponieważ zagłosowali :)
03-06-2024 16:24:52
@Wizjoner
Jeśli taki wizjoner, to dlaczego nie przewidział, że będą problemy z budową tunelu i dróg na bagnach, zadłużył gminę zamiast ją rozwijać, nie rozbudował oczyszczalni ścieków, nie przygotował terenów pod inwestycje, by były pieniądze dla przyszłych pokoleń. Wydać pieniądze, które wpływają, bo ktoś przed nim postarał się, by w Kostrzynie były firmy, to każdy utracjusz potrafi, gorzej z planami na przyszłość, bo gmina tonie w długach. Ten człowiek nie ma żadnych wizji, wydaje tylko kasę i nie pozwala by mieszkańcy mieli wpływ na co, ta kasa idzie.
03-06-2024 12:15:20
Wizjoner
Pan Szymon to prawdziwy wizjoner. Takiego Burmistrza nam brakowało przez poprzednie lata pełne marazmu. Gratulacje zasłużona nagroda.
02-06-2024 21:09:21
@@Polak
Za swoje badaj a nie za gminne. Najgłupszy pomysł, jaki tylko można było wymyślić. Wydać pieniądze gminne na pseudobadania, Co do kandydowania.... W uczciwych wyborach może Ktoś by wystartował, ale nie w takich gdzie materiały promocyjne burmistrz publikuje za dziesiątki tysięcy przed wyborami, a limity są na wydatki dla komitetów. Cóż ... lekko wydaje M. publiczne pieniądze, a na inwestycje trzeba zadłużać gminę.
02-06-2024 14:22:46
NajwyższyKomisarzBrukselski
Właśnie po to wymyślono internet, żeby każdy mógł napisać co myśli :) To święte prawo demokracji :)
02-06-2024 14:19:13
@@Polak
Twoich genów nie zbadamy. Nie warto :) Szkoda kasy na marudy, którym źle bo Pan Burmistrz to, Pan Burmistrz tamto... Jakoś nie chciało się kandydować na tego idealnego Burmistrza?!
02-06-2024 09:26:22
@Polak
Choć w internecie bzdura goni idiotyzm, to głupszej rzeczy od tego, co napisałeś/napisałaś dawno nie było mi dane przeczytać. W sumie to podsumowanie 10 lat rządów pana Matyska. "na zlość krytykijacym". To kiedy w końcu badamy te geny?
31-05-2024 16:10:28
Polak
Brawo! Ani kroku w tył! Na złość marudzącym!
31-05-2024 08:59:19
brzosowska@wp,pl
Gratulacje!!! Należy się, nasze miasto i gmina pięknieje z każdym rokiem. Dziękujemy!
30-05-2024 22:11:51
Piotr.
Nigdy nie mów nigdy.
30-05-2024 22:09:01
danonek
Dokładnie, "zabawki" widać i można za nie zgarniać ordery, a później wypisywać o nich w kolorowych książeczkach, ale jak stwierdził już ktoś mądry wyżej, każdą zabawkę po jak kimś czasie rzuca się w kąt - niedługo i tak będzie z tężnią (która już i tak jest hotelem dla bezdomnych) i frajdą. Po co robić więc rzeczy, których nie widać i nie można wstawić ich na Facebooka z tym samym, wyćwiczonym uśmieszkiem - światłowodu i rur kanalizacyjnych przecież nie ma jak pokazać. Zrozumcie, że może i robi, ale co z tego, bo przecież ja też mogę wziąć z salonu nowego Jaguara i się nim chwalić, żeby później nie mieć co do garnka włożyć. To taka sama sytuacja, zadłużenie rośnie, a istotne sprawy są zamiatane pod dywan - nie porównujcie tego z poprzednikami, którzy szukali środków, a nie nowych pożyczkodawców.
29-05-2024 18:23:03
Mieszkaniec Kostrzyna
Bez komentarza! Pozorant!
29-05-2024 12:38:55
WujekDobraRada
Proponuję w następnych wyborach wystawić i zagłosować na... Iwańskiego :) [Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził]
29-05-2024 12:36:27
@@@Miś
W demokracji zmian dokonuje się przy urnie. Metody na "silnych ludzi" albo na "rozumienie prawa według swoich zasad" jest złe :)
29-05-2024 11:36:24
@@Miś
No i czas skończyć z tymi wizjami i lansem za gminne, może jakaś kuracja sprowadzająca na ziemię, jakiś radca, który przepowie od czego jest "gmina"? iiii.... brać się do pracy, bo konkretne zadania czekają.
29-05-2024 11:21:56
@@Miś
Nie jest prawdą, że dzięki Matyskowi mamy tunel. Dzięki Matyskowi mamy tylko długi za tunel, bo na tunel było możliwe dofinansowanie w ramach ZIT (85% do punktów przesiadkowych) wkład własny do tunelu miał być finansowany razem z Powiatem Poznańskim. Matysek w ramach ZIT robił Warszawską (5 lat spójności projektu) dlatego z tunelem musiał iść na dawne jezioro Pło. Jest dług, który nie musiał być. Co do spędzania wolnego czasu... tam jest pusto. Jak z zabawką, pobawisz się trochę i rzucisz e kąt, a oczyszczalni nie ma, drogi i kanalizacje przepychane na kolejne lata. Te książeczki publikowane co roku z tymi samymi ulicami to dowód.
29-05-2024 07:11:41
@Miś
Chyba mieszkaliśmy w dwóch różnych Kostrzynach za Iwańskiego. Idealizujecie człowieka, który nie potrafil podjąć żadnej odważnej decyzji... a nie dostrzegacie wizjonera. Przypomnę, że to dzięki Matyskowi mamy tunel, wyremontowane drogi i miejsca, gdzie możemy spędzić czas wolny od Tężni, przez park, po Frajdę...
28-05-2024 23:06:28
Miś
Dzięki Biedronce gmina ma więcej niż z podatków mieszkańców, zapytaj burmistrza ile i czyje pieniądze wydaje. Za Iwańskiego była orka na ugorze, czyli ciężka praca, by do budżetu gminy wpływały pieniądze, by kolejne pokolenia miały lepiej. Brzydko tak, tego nie doceniać i oczerniać ludzi i jednocześnie wypinać klatę po ordery, gdy nie kiwnęło się palcem!
28-05-2024 22:33:10
D-Bill
Blichtr, pompa, lans i wypinanie piersi po ordery. Czyli coś w czym I Sekretarz, tfu, burmistrz czuje się jak ryba w wodzie … Zastanawia mnie tylko dlaczego nagrodę otrzymał statysta, a główny rozgrywający Waldemar pozostaje w cieniu .
28-05-2024 19:22:42
@Miś
No tak, bo za Iwańskiego to była kraina miodem płynąca.... ????????
28-05-2024 17:16:13
@Miś
Przypomnij ile złotuweczek gmina zyskuje dzięki Biedronce?
28-05-2024 12:04:30
@Mieszkanka
Przecież mamy "Uśmiechniętą Polskę"! Skąd te żale?
28-05-2024 12:00:33
Miś
Spija śmietankę za ciężką pracę Iwańskiego, śp. Nowaka i innych, którzy przecież ściągnęli Biedronkę i inne firmy do Kostrzyna. Rosną wpływy, a Matysek potrafi tylko zadłużać i wydawać. Jeszcze nic dla przyszłych pokoleń nie zainwestował, chyba, że dla siebie.
28-05-2024 11:43:14
NieLeming
Zdjęcie nr 8 - nieKOmpetentne osoby przy korycie udają ministrów :)
28-05-2024 10:13:53
Mieszkanka
Ddstał odznaczenie za zadłużenie gminy. Nic tylko gratulować
28-05-2024 07:29:36
bp Waldemarski
Andrzej Du*a i Matysek. Dalszych komentarzy nie trzeba.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

cze

18:00
IWNO, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika, ul. Szkolna 11
Wybory sołeckie - Sołectwo Iwno

19

cze

18:00
WIKTOROWO, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Wiktorowo

18:30
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - Przemysław Poznań
- zakończenie sezonu

21

cze

IWNO, Park Mielżyńskich
Wianki - powitanie lata
w godz. 17:00-24:00

22

cze

18:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Koncert Martyny Pruszyńskiej

[ wszystkie ]

Sonda
Czy Polska wyjdzie z grupy na Euro2024?

TAK

NIE

Nie interesuje mnie to


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: