Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Solaris nie dostarczył dwóch autobusów: "Mamy sporą ilość zamówień" - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Solaris nie dostarczył dwóch autobusów: "Mamy sporą ilość zamówień"
05-09-2018 00:37   Janusz Ludwiczak
Nie wszystkie nowe autobusy Urbino 12 wyjechały na drogi gminy, a to dlatego, że firma Solaris nie dostarczyła dwóch pojazdów. Samorząd musiał wynająć dwa autobusy ISUZU.

Firma Solaris nie zdążyła wyprodukować i dostarczyć na czas wszystkich autobusów, które będą obsługiwać Kostrzyńską Komunikację Publiczną. Z tego powodu Urząd Miejski Gminy Kostrzyn musiał wynająć dwa autobusy od firmy "Busimport – VBI Group", która udostępniła jeden autobus turystyczny (kursuje na liniach nr 461 i 465) oraz jeden autobus miejski (obsługujący linię nr 464). Pojazdy przyjechały z zakładu w Gierłatowie w gminie Nekla.

– Opóźnienie w dostawie wynika ze sporej ilości zamówień. Z przykrością informuję, że nie udało nam się dostarczyć kolejnych dwóch autobusów w terminie. Pragniemy przeprosić pasażerów komunikacji miejskiej w Kostrzynie, do 10 września dostarczymy kolejne dwa autobusy ponosząc wszystkie konsekwencje wynikające z umowy – tłumaczy Mateusz Figaszewski, rzecznik Solaris Bus & Coach.

Tak więc kolejne dwa autobusy powinny wyjechać na ulice Kostrzyna i drogi gminy w przyszłym tygodniu.

Przypomnijmy. Do obsługi Kostrzyńskiej Komunikacji Publicznej gmina zakupiła cztery nowoczesne, niskopodłogowe autobusy na gaz o łącznej wartości 5 338 200 zł (czyli 1,3 mln zł za jeden). Autobusy Solaris Urbino 12 mają 12 metrów długości i pomieszczą 86 pasażerów.

– Są to autobusy napędzane CNG, czyli sprężonym gazem ziemnym o bardzo restrykcyjnej normie spalin EURO6, nie zatruwając środowiska. Pojazdy są w całości niskopodłogowe, posiadają rampę dla wózków inwalidzkich, w pełni klimatyzowane zarówno dla kierowców jak i pasażerów, mają monitoring i dedykowaną tapicerkę dla Gminy Kostrzyn, a także zewnętrzne i wewnętrzne tablice elektroniczne z informacją pasażerską. Na pokładzie autobusu jest ruter Wi-Fi, będzie można korzystać z internetu. Pojazdy mają bramki liczące pasażerów, co pozwoli lepiej programować trasy i czasy przejazdów – wyjaśnia Mateusz Figaszewski, rzecznik Solarisa.

Solaris jest liderem w produkcji autobusów. W ciągu 15 lat działalności z fabryki w Bolechowie wyjechało ponad 16 tysięcy autobusów.

– Jeżdżą w ponad 700 miastach na całym świecie: od mroźnej Szwecji i północnej Finlandii aż po Zjednoczone Emiraty Arabskie. W Polsce najwięcej autobusów zakupiła Warszawa, ponad 550 autobusów, liderem jest też Poznań, Kraków i Gdańsk – wylicza Mateusz Figaszewski, rzecznik Solarisa.


Komentarze (1)

05-09-2018 12:54:16
Kasia z Gułtów
A to dlatego na 464 nie ma Solarisa... to wszystko wyjaśnia. Czekamy z niecierpliwością na nowy autobus... Czy Wi-Fi będzie działać?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

maj

11:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Pogrom Luboń

23

maj

14:00
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - KS Uchorowo

28

maj

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

29

maj

10:00
Kostrzyn
Kurdeszowy Rajd Samochodowy

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn - Płomień Połajewo

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie najczęściej robisz zakupy?

Biedronka

Dino

Netto

Tesco

Jana

Chata Polska

targowisko

sklep lokalny

poza gminą Kostrzyn (Poznań/Swarzędz/Środa/Pobiedziska/Nekla/Września)


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: