Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ks. Piotr Majchrzak nie będzie już proboszczem parafii w Siedlcu - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Ks. Piotr Majchrzak nie będzie już proboszczem parafii w Siedlcu
12-05-2024 15:49   Janusz Ludwiczak
Arcybiskup Stanisław Gądecki wydał dekret, zgodnie z którym ks. Piotr Majchrzak z początkiem sierpnia nie będzie już proboszczem Parafii św. Mikołaja w Siedlcu. Z kolei siedlecką parafią będzie zarządzasz ks. Jerzy Szymczak, proboszcz parafii św. Kazimierza w Gułtowach.

"Ks. Piotr Majchrzak – dotychczasowy proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Siedlcu – mianowany proboszczem parafii pw. św. Łukasza Ewangelisty w Poznaniu – 1.08.2024" – czytamy w dekrecie na stronie Archidiecezji Poznańskiej.

Od sierpnia siedlecką parafią, która obejmuje również Antonin, Siedleczek, Leśną Groblę i Brzeźno zarządzać będzie ks. Jerzy Szymczak, proboszcz parafii św. Kazimierza w Gułtowach, który funkcję tą sprawuje od listopada 2022 r.

Jak już informowaliśmy zmiany mają związek z brakiem księży w Archidiecezji Poznańskiej. I tak parafie w Siedlcu i Gułtowach będą miały wspólnego proboszcza.

– Parafie nie zostaną połączone, ale – według planów – opiekę duszpasterską w obydwu parafiach miałby w przyszłości sprawować jeden proboszcz – tłumaczył w marcu dla portalu InfoKostrzyn.pl ks. Maciej Szczepaniak, rzecznik Kurii Metropolitalnej w Poznaniu.

To nie jedyne zmiany w dekanacie kostrzyńskim.

– Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki odwołał ks. dr Jarosława Żurawskiego z funkcji wikariusza naszej parafii, który otrzymał kolejne ważne zadanie w Archidiecezji. Ksiądz Doktor jest sędzią w Metropolitalnym Sądzie Duchownym w Poznaniu, koordynatorem Fundacji ś. Józefa Konferencji Episkopatu Polski dla Archidiecezji Poznańskiej, a od 15 kwietnia 2024 r. dodatkowo odpowiedzialnym za prowincję w całej naszej diecezji – poinformował ks. kan. Ireneusz Rachwalski, proboszcz kostrzyńskiej fary.

Dodajmy, że ks. Edmund Jaworski, który w latach 1999-2018 był proboszczem gułtowskiej parafii z dniem 1 sierpnia przestanie być proboszczem Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Przemęcie – został mianowany proboszczem parafii pw. św. Marcina w Bukowcu i parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Sątopach.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
Niezapominajka
30

maj

12:00
Kostrzyn
Procesja Bożego Ciała ulicami Kostrzyna - z fary do parafii bł. Jolanty

02

cze

18:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn II - Kosynier Sokołowo

04

cze

17:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Wybory sołeckie - Sołectwo Glinka

19:00
BRZEŹNO, sala Ochotniczej Straży Pożarnej
Wybory sołeckie - Sołectwo Brzeźno

05

cze

17:00
SIEDLECZEK, świetlica
Wybory sołeckie - Sołectwo Siedleczek

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: