Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Po roku budowy otwarto węzeł przesiadkowy, za kilka dni odjadą z niego gminne autobusy {► FILM} - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Po roku budowy otwarto węzeł przesiadkowy, za kilka dni odjadą z niego gminne autobusy {► FILM}
27-08-2018 06:27   Janusz Ludwiczak
– To jedna z najważniejszych inwestycji zrealizowanych w ostatnich latach w gminie Kostrzyn. Ta inwestycja spełniła szereg oczekiwań mieszkańców, wiązała się ona z przebudową najbardziej zdewastowanej ulicy w Kostrzynie. Od 1 września będziemy dowozić mieszkańców wszystkich 21 sołectw do stacji kolejowych, będziemy komunikować wszystkie wsie z miastem Kostrzyn – powiedział burmistrz podczas uroczystego otwarcia węzła przesiadkowego, które odbyło się 17 sierpnia.

Budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego rozpoczęła się wiosną ubiegłego roku. W ramach inwestycji przebudowana została ulica Warszawska, w rejonie ulicy Ogrodowej wybudowano blisko 100 miejsc parkingowych. Przy kostrzyńskim dworcu powstały również dwa przystanki, z których od września odjeżdżać będą autobusy Kostrzyńskiej Komunikacji Publicznej (KKP) na 6 liniach. Projekt obejmował również rewitalizację parku w obrębie ulic Warszawskiej i Ogrodowej. Powstała także fontanna i nasadzono nową zieleń. Całkowity koszt inwestycji wraz z zakupem autobusów wynosi blisko 12 milionów złotych (11 880 542,77), z czego 10 mln zł pochodzi z dofinansowania Unii Europejskiej.

"Budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego to jedna z najważniejszych inwestycji zrealizowanych w ostatnich latach w gminie Kostrzyn. Ta inwestycja spełniła szereg oczekiwań mieszkańców. Wiązała się z przebudową najbardziej zdewastowanej ulicy w Kostrzynie. Przy dworcu powstały nowe miejsca parkingowe. Stworzono węzeł przesiadkowy. Powstały dwa perony dla komunikacji publicznej, która swoim zasięgiem będzie obejmowała teren całej gminy. Będziemy dowozić mieszkańców wszystkich 21 sołectw do węzłów przesiadkowych i stacji kolejowych, będziemy komunikować wszystkie wsie z miastem Kostrzyn. Takie były oczekiwania mieszkańców" – powiedział podczas uroczystości Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

Inwestycja jest przygotowaniem do uruchomienia Poznańskiej Kolei Metropolitalnej, w ramach której już w przyszłym roku mamy co pół godziny dojeżdżać pociągiem z Kostrzyna i Gułtów do Poznania czy Wrześni.

"To przedsięwzięcie wiąże się w restytucje kolei, uruchomienie kolei metropolitalnej, która niebawem obejmie Gminę Kostrzyn" – zaznaczył Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

Po części oficjalnej rozpoczął się rodzinny piknik ekologiczny pod hasłem "Baną bliżej". Na Kostrzynian czekało szereg atrakcji: dmuchany zamek, bańki mydlane, malowanie twarzy oraz różnego rodzaju gry i zabawy dla najmłodszych, szkółkę rowerową, multimedialne centrum edukacji ekologicznej czy miasteczko rowerowe.

Rozstrzygnięto również konkurs na krótki rymowany utwór literacki "Przesiądź się na rower", którego główną nagrodą był rower, otrzymała go Karolina Adamska za wiersz:

W dresie, garniturze, sukni, pulowerze,
radosny kostrzynian pędzi a rowerze.
Przez wioski i miasto. Gładkie wszystkie drogi
poprowadzą rower, tam gdzie zechcą nogi.

A dokąd? Na dworzec, gdzie węzeł jest nowy,
stacja przesiadkowa, parking tez gotowy.
Więc rusz, a jakże, przed siebie na wprost.
Kondycja już lepsza i weselszy głos.

I gwiżdże z zachwytu. Czy ktoś jest zdziwiony?
Każdy chyba widzi – jest zadowolony!
Stać w korkach nie będzie i zdąży do szkoły,
praca nie ucieknie- pociąg podstawiony.

A kto czeka w domu, doczeka się prędzej.
Sprawy załatwione, obiad ciepły będzie.
I pomieszkać zdąży. Tym właśnie się chlubi,
że w swej gminie zmyślnej bardzo mieszkać lubi.

Na zakończenie odbył się pokaz akrobacji rowerowych w wykonaniu Jonasza Pakulskiego, finalisty programu "Mam Talent" oraz pokaz tańca z ogniem, laserami i efektami świetlnymi w wykonaniu grupy Pro Spin.

Poniżej filmowa relacja:


Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ FILM

Komentarze (1)

27-08-2018 13:51:58
Leszek
Jak miło zobaczyć z pompą otwierany Węzeł. Szkoda, że "przy okazji" nikt nie wspomniał, że jego elementem jest modernizacja ul. Wielkopolska/Śląska. Tymczasem od kilku tygodni dojeżdżam do domu ul. Wielkopolską (na której nic się nie dzieje) lub Śląską (na której niewiele się dzieje), po dziurach, niszcząc zawieszenie samochodu. A jeśli ktoś to skomentuje jako przejaw chorobliwego narzekania, to zapraszam na oględziny postępu prac i np. na ul. Pomorską - główną ulicę wyjazdową z osiedla.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

maj

11:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Pogrom Luboń

23

maj

14:00
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - KS Uchorowo

28

maj

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

29

maj

10:00
Kostrzyn
Kurdeszowy Rajd Samochodowy

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn - Płomień Połajewo

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie najczęściej robisz zakupy?

Biedronka

Dino

Netto

Tesco

Jana

Chata Polska

targowisko

sklep lokalny

poza gminą Kostrzyn (Poznań/Swarzędz/Środa/Pobiedziska/Nekla/Września)


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: