Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

71 309 wypożyczonych książek i prawie 4 tysiące widzów w kinie – biblioteka podsumowała rok - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
71 309 wypożyczonych książek i prawie 4 tysiące widzów w kinie – biblioteka podsumowała rok
06-02-2024 06:40   Janusz Ludwiczak
Ubiegły rok był wyjątkowy dla kostrzyńskiej Biblioteki Publicznej, nie tylko ze względu na jubileusz 75-lecia istnienia. Placówkę odwiedziło ponad 33 tysiące osób, udało się też pozyskać 505 nowych czytelników, a księgozbiór powiększył się o 1940 woluminów.

W ubiegłym roku Biblioteka Publiczna Gminy Kostrzyn obchodziła jubileusz 75-lecia. Z tej okazji mieszkańcy i czytelnicy mogli spotkać się między innymi z Mariuszem Szczygłem - reportażystą, pisarzem, laureatem Nagrody Literackiej "Nike", Europejskiej Nagrody Książkowej i Grand Press oraz wielkim miłośnikiem Czech. Z okazji jubileuszu przy wejściu do kostrzyńskiej biblioteki odsłonięto czwartą już rzeźbę Rycerza Kostro, który wcielił się w postać Czytelnika.

– Rok 2023 to także 35. rocznica nadania imienia naszej bibliotece – Kazimierzy Iłłakowiczówny oraz 40. rocznica śmierci naszej patronki. W ciągu całego roku w bibliotece i filiach odbyło się 177 lekcji bibliotecznych, w których wzięło udział prawie 3 tysiące dzieci – wylicza Małgorzata Kemnitz, dyrektorka Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Kostrzyn im. Kazimiery Iłłakowiczówny.

– W 2023 roku naszą bibliotekę wraz z filiami odwiedziło ponad 33 tysiące osób, w wyniku czego zostało wypożyczonych 71 309 książek. Zyskaliśmy 505 nowych czytelników, a nasz księgozbiór wzbogacił się o 1940 woluminów – zarówno kupionych, jak i ofiarowanych – dodaje Małgorzata Kemnitz, dyrektorka kostrzyńskiej biblioteki.

W gmachu biblioteki przy ul. Poznańskiej 24 działa także Kostrzyńskie Kino za Rogiem, które w całym ubiegłym roku wyemitowało 273 seansów filmowych, które obejrzało prawie 4 tysiące osób.

ZOBACZ TAKŻE: Repertuar Kina Za Rogiem


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

mar

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Znakowanie rowerów
w godz. 15:00-18:00

18:00
CZERLEJNKO, świetlica wiejska, ul. Jesionowa 23
Koncert Mis Tybetańskich prowadzony przez NatAya -Ruch i Dźwięk
Udział bezpłatny. Obowiązują zapisy - tel. 505 094 375

08

mar

18:00
IWNO, Pałac
Koncert Pawła Bączkowskiego z okazji Dnia Kobiet

10

mar

11:00
SIEDLEC, kościół Św.Mikołaja
Koncert pieśni wielkopostnych - chór Cantores assumptae
(po mszy św.)

16

mar

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
II Turniej Tańca Towarzyskiego

[ wszystkie ]

Sonda
Czy weźmiesz udział w wyborach samorządowych, które odbędą się 7 kwietnia?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: