Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przez Kostrzyn, Gułtowy i Czerlejno przeszły Korowody Wszystkich Świętych - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Przez Kostrzyn, Gułtowy i Czerlejno przeszły Korowody Wszystkich Świętych
06-11-2023 00:39   Janusz Ludwiczak
We wtorkowy wieczór ulicami Kostrzyna, Gułtów i Czerlejna przeszły "korowody Wszystkich Świętych".

Halloween, który kojarzony jest z dyniami jest okazją do wesołych psot i towarzyskich imprez. Święto duchów przez kościół i wielu katolików odbierane jest jako szydzenie ze śmierci.

Kostrzyńskie parafie zorganizowały alternatywę. Po wieczornej mszy świętej z fary ulicami: Średzką, Rynek i Poznańską przeszedł korowód świętych, po którym w sali "Kostrzynianki" zorganizowano dla najmłodszych Bal Wszystkich Świętych.

Z kolei Parafia NMP Wniebowziętej w Czerlejnie dla najmłodszych przygotowała korowód Wszystkich Świętych, na cmentarzu pomodlono się za zmarłych, a następnie na plebanii zorganizowano poczęstunek.

Podobnie było w Gułtowach. We wtorkowy wieczór z kościoła na cmentarz przeszła procesja Światła ze Świętymi.


Aktualności
Niezapominajka
20

lut

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-13:30

28

lut

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
IX Targi edukacyjne
w godz. 8:00-12:00

15

mar

09:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
XVI Halowy Turniej Piłki Nożnej Sołectw gminy Kostrzyn

22

mar

Sanniki
Słodka Mila - Grand Prix Biegów gminy Kostrzyn

18

maj

Polska * Gmina Kostrzyn
Wybory prezydenckie

[ wszystkie ]

Sonda
Czy podobnie jak w śródmieściu Poznania i Luboniu
w Kostrzynie powinien być nocny zakaz sprzedaży alkoholu?

TAK

NIE


Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: