Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"40-tka" na krajowej "92". Mickiewicza będzie jednokierunkowa - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
"40-tka" na krajowej "92". Mickiewicza będzie jednokierunkowa
28-10-2023 07:46   Janusz Ludwiczak
Na drodze krajowej nr 92 w rejonie kostrzyńskiego cmentarza wprowadzono ograniczenie prędkości do 40 km/h. W przyszłym tygodniu zamknięta dla ruchu będzie ulica Cmentrna, a ul. Mickiewicza od Rynku do Okrężnej stanie się jednokierunkowa.

Utrudnienia na drogach:

Już od piątku na drodze krajowej nr 92, na wysokości kostrzyńskiego cmentarza wprowadzono ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Zmiany w organizacji ruchu również dla kierowców jadących od strony Poznania.

– Na drodze krajowej nr 92 w Swarzędzu, w kierunku Wrześni – na odcinku od ul. Tabaki do ul. Dworcowej, oraz w kierunku Poznania od ul. Jesionowej do ul. Stawnej wprowadziliśmy ograniczenie prędkości do 50 km/h – wyjaśnia Alina Cieślak, rzecznik wielkopolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Ponadto na ul. Warszawskiej zwężona została ulica Warszawska w rejonie cmentarza Miłostowo. Na odcinku od ul. Mogileńskiej do węzła Antoninek kierowcy mogą parkować na pasie rozdziału, gdzie wyznaczone zostały dodatkowe miejsca postojowe. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h oraz zakaz ruchu pojazdów ciężarowych w stronę centrum Poznania.

We Wszystkich Świętych całkowicie dla ruchu kołowego zamknięta będzie ulica Cmentarna wzdłuż nekropolii (od ulicy Okrężnej do skrzyżowania z Mickiewicza). Na tym odcinku odbywać będzie się tylko ruch pieszych.
Zakaz ten nie dotyczy osób niepełnosprawnych oraz pojazdów dowożących osoby starsze, dla których przewidziano parking po prawej stronie ul. Cmentarnej (wzdłuż drogi krajowej nr 92).

Ulica Mickiewicza będzie jednokierunkowa na odcinku od Rynku do skrzyżowania z ulicą Okrężną. Przejazd możliwy będzie tylko w kierunku północnym, tj. w stronę Gwiazdowa i Tarnowa.

Kierowcy będą mogli pozostawić swoje pojazdy na ulicy Mickiewicza. Parkowanie będzie dozwolone po lewej stronie na odcinku od Rynku do Okrężnej.

Parkingi utworzone zostaną również w rejonie ul. Polnej (pomiędzy Okrężną i drogą krajową nr 92). Tymczasowe parkingi przewidziano w obrębie skrzyżowania ulicy Okrężnej z Polną. Ponadto płatny parking uruchomiony zostanie na działce w pobliżu cmentarza (pomiędzy ulicą Cmentarną i Mickiewicza).

Przy innych cmentarzach w gminie – w Siedlcu, Gułtowach, Czerlejnie czy Siekierkach nie są planowane zmiany w organizacji ruchu. Mogą jedynie zostać wprowadzone ograniczenia prędkości.


Mapa: Urząd Miejski w Kostrzynie


R E K L A M A
Aktualności
Niezapominajka
26

lip

Siedleczek
IV Bieg do Nocy - Grand Prix Gminy Kostrzyn

11

sie

KOSTRZYN, Targowisko miejskie
Pchli targ i rękodzieła
w godz. 10:00-15:00

22

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-13:30

07

wrz

11:00
IWNO, Park Mielżyńskich
VII Bieg Pieczonej Pyry - Grand Prix Gminy Kostrzyn

05

paź

Skałowo, las (teren ATV Kostrzyn)
Dziki Bieg w Lesie - Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: