Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Siekierki: Skrzyżowanie pięciu dróg zamieniło się w rondo - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Siekierki: Skrzyżowanie pięciu dróg zamieniło się w rondo
19-07-2023 08:05   Janusz Ludwiczak
Dobiega końca przebudowa skrzyżowania ulic Tuleckiej, Kórnickiej, Kostrzyńskiej i Na Okopy w Siekierkach Wielkich.

O przebudowie niebezpiecznego skrzyżowania w Siekierkach mówiło się od lat. W ramach inwestycji w miejscu, w którym krzyżowało się pięć dróg – prowadzących do Paczkowa, Gowarzewa, Trzeku i Kostrzyna powstało jedno rondo.

– W ramach tej inwestycji oddalone od siebie o około 35 metrów skrzyżowania dróg zostały przebudowywane na rondo. Prace obejmowały również wyprofilowanie i wzmocnienie jezdni, wymianę nawierzchni, poszerzenie jezdni i ujednolicenie szerokości pasów ruchu do 3 metrów (szerokość jezdni – 6 metrów) – wyjaśnia Katarzyna Fertsch, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Powiatowych.

Ponadto powstały chodniki, a także przejścia dla pieszych wraz z azylami, co ułatwi bezpieczne zatrzymanie się pieszych pomiędzy pasami ruchu.

– Inwestycja obejmowała wybudowanie ciągów pieszych o normatywnych szerokościach. Jest to szczególnie istotne w rejonie starej zabudowy jednorodzinnej, gdzie piesi do tej poruszali się po nieumocnionym poboczu – dodaje Katarzyan Fertsch z Zarządu Dróg Powiatowych w Poznaniu.

Wyremontowana została również ulica Tulecka. Wymieniona została nawierzchnia drogi oraz wybudowano chodnik. Z kolei przy ul. Na Okopy powstał mały zbiornik retencyjny.

Rozbudowa dróg powiatowych nr 2429P i 2439P w Siekierkach kosztowała ponad 8 mln zł (8 146 807,24 zł brutto), z czego ponad 2,2 mln zł Powiat Poznański otrzymał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Ponadto w 2018 r. gmina Kostrzyn przeznaczyła 90 tys. zł. na wykup nieruchomości pod budowę ronda. Powstał również projekt budowlany.


Komentarze (1)

23-07-2023 20:45:38
Kierowca
Apel do kierowców. To jest RONDO. Jeździmy według przepisów - ustępujemy pojazdom będącym na rondzie!!!

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
Niezapominajka
02

cze

18:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn II - Kosynier Sokołowo

04

cze

17:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Wybory sołeckie - Sołectwo Glinka

19:00
BRZEŹNO, sala Ochotniczej Straży Pożarnej
Wybory sołeckie - Sołectwo Brzeźno

05

cze

17:00
SIEDLECZEK, świetlica
Wybory sołeckie - Sołectwo Siedleczek

19:00
SIEDLEC, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Siedlec

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: