Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Boisko w Brzeźnie zostanie zadaszone i stanie się halą - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Boisko w Brzeźnie zostanie zadaszone i stanie się halą
21-05-2023 02:23   Janusz Ludwiczak
Boisko wielofunkcyjne przy szkole podstawowej w Brzeźnie zostanie zadaszone. Gmina otrzyma dofinansowanie w wysokości blisko półtora miliona złotych. W ramach inwestycji obiekt zostanie zadaszony stelażową konstrukcją dachu i ścian.

Ministerstwo Sportu i Turystyki poinformowało o rozstrzygnięciu pierwszego etapu naboru Programu Olimpia, zakładającego budowę 360 przyszkolnych hal sportowych.

– W ramach pierwszego naboru do "Programu budowy przyszkolnych hal sportowych" na 100-lecie występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich podjąłem decyzję o dofinansowaniu budowy 360 hal kwotą ponad 730 mln zł. Sukces pierwszego naboru to niewątpliwie efekt starannie przeprowadzonego pilotażu, który pozwolił nam dostosować docelowy Program do oczekiwań samorządowców. Cieszę się, że jeszcze w tym roku przy szkołach na terenie całego kraju powstanie pierwszych kilkadziesiąt zadaszonych, pełnowymiarowych hal sportowych. Biorąc pod uwagę ogromne zainteresowanie Programem już dzisiaj chcę zapowiedzieć kolejna turę naboru, w ramach którego wnioski na realizację będzie można składać od 1 do 30 czerwca. Tym samym chcę podtrzymać deklarację naszej determinacji w realizacji Programu Olimpia, dopóty, dopóki każda polska gmina nie wybuduje w pełni funkcjonalnej hali sportowej przy każdej polskiej szkole – powiedział minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

W ramach programu gmina Kostrzyn pozyska dofinansowanie w wysokości blisko półtora miliona złotych (1 450 000 zł) na zadaszenie boiska wielofunkcyjnego przy szkole podstawowej w Brzeźnie.

– Szacowana wartość inwestycji ma wynieść 2.100.000 złotych. Planowana jest do realizacji w roku 2024. Zadaszenie boiska (zamknięta stelażowa konstrukcja dachu i ścian) było od wielu lat zadaniem priorytetowym dla funkcjonowania Szkoły Podstawowej w Brzeźnie. Zabiegali o nie: Śp. radny Paweł Perka, obecny radny Dawid Pałka i dyrektor szkoły Adam Hamerski. Inwestycja dzięki dofinansowaniu będzie w końcu zrealizowana. Serdeczne podziękowania dla pani poseł Jadwigi Emilewicz i posła Bartłomieja Wróblewskiego za wsparcie wniosku – informuje Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.
Przykładowe wizualizacje
Wiz: Ministerstwo Sportu i Turystyki


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (2)

21-05-2023 20:39:22
Marcin
Nowy radny widać prężnie działa, przez dwa miesiące już załatwił taką inwestycje. Brawo !!!
21-05-2023 12:08:54
Businessman
Z pieniądze, za które można wybudować nowe, w pełni zakryte boisko burmistrz Matysek zamierza wykonać stelażowy dach. Nad szkolnym boiskiem najmniejszej szkoły w gminie. Zaiste interes życia dla mieszkańców gminy. Dla duetu Matysek Biskupski nie ma granica absurdu nie istnieje.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
Niezapominajka
02

cze

18:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn II - Kosynier Sokołowo

04

cze

17:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Wybory sołeckie - Sołectwo Glinka

19:00
BRZEŹNO, sala Ochotniczej Straży Pożarnej
Wybory sołeckie - Sołectwo Brzeźno

05

cze

17:00
SIEDLECZEK, świetlica
Wybory sołeckie - Sołectwo Siedleczek

19:00
SIEDLEC, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Siedlec

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: