Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rusza przebudowa wiaduktu w ciągu drogi krajowej nr 92 [AKTUALIZACJA] - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Rusza przebudowa wiaduktu w ciągu drogi krajowej nr 92 [AKTUALIZACJA]
17-05-2023 07:29   Janusz Ludwiczak
Kierowców poruszających się drogą krajową nr 92 w kierunku Poznania czekają poważne utrudnienia.

Wiadukt w ciągi drogi krajowej nr 92, nad ulicą Piaski zostanie wyburzony, a jego miejscu powstanie nowy obiekt.

– Kontrakt obejmie rozbiórkę istniejącego obiektu, wykonanie dwóch nowych obiektów spełniających obowiązujące normy i wymagania techniczne, przebudowę chodników pod wiaduktami wzdłuż ulicy Piaski wraz z murami oporowymi. W trakcie budowy ruch na drodze krajowej nr 92 zostanie utrzymany i będzie się odbywał jedną jezdnią, która na czas budowy stanie się jezdnią dwukierunkową – wyjaśnia Alina Cieślak, rzecznik wielkopolskiego oddziałku Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Od czwartku wyłączone z ruchu zostaną pasy szybkie w ciągu krajowej "92" na odcinku od ul. Zapłocie do Dworcowej w Swarzędzu. Demontowane będą bariery ochronne w pasie ruchu.

Oznacza to, że droga krajowa nr 92 będzie zwężona i przejazd możliwy będzie tylko jednym, prawym pasem ruchu. W pierwszych dniach na pewno tworzyć będą się korki.

Przebudowa wiaduktów w ciągu DK92 nad ul. Piaski w Swarzędzu będzie kosztować blisko 16 milionów złotych (15 922 756,13 zł). Inwestycję tą zrealizuje wyłoniona w przetargu Spółka Strabag. Prace potrwają aż dwa lata – do wiosny 2025 roku.

Aktualizacja 19.05.2023 Prace związane z przebudową wiaduktu w ciągu drogi krajowej nr 92 w Swarzędzu zostały wstrzymane.
– Przywróciliśmy pierwotną organizację ruchu na obiekcie. Podczas prac przygotowawczych, które rozpoczęły się 18 maja br. okazało się, że bez wycinki drzew nie uda się zabezpieczyć stożków obiektu, aby przystąpić do prac rozbiórkowych. Wycinka drzew, wskazana w decyzji środowiskowej, będzie możliwa najwcześniej od 1 września br. W związku z tym po konsultacjach z wykonawcą podjęto decyzję o przywróceniu pierwotnego ruchu pojazdów na obiekcie. Obecnie przeprowadzona zostanie analiza w celu optymalizacji zakresu prac i organizacji ruchu na ul. Piaski. Termin realizacji inwestycji na chwilę obecną pozostaje bez zmian, a nasze działania mają na celu minimalizowanie utrudnień w ruchu – informuje Marcin Kucharczak, zastępca Naczelnika Wydziału Zamówień Publicznych Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu.
Jak informuje wielkopolski oddział GDDKiA prace związane z przeniesieniem całego ruchu na jezdnię północną wiaduktu w kierunku Poznania rozpoczną się na przełomie sierpnia i września. O ponownej zmianie w organizacji ruchu będziemy informowali na bieżąco.


Fot: GDDKiA (2), Janusz Ludwiczak

Komentarze (7)

21-05-2023 09:22:07
NieEkolog
Teraz kolej na "ekologów" - pogrzebcie w ziemi przy przyczółkach i znajdźcie populację jakiegoś chronionego ślimaka - np. poczwarówki jajowatej. Roboty zostaną wtedy wstrzymane na kilka lat :)
18-05-2023 09:47:55
@Pelikan
Wygodnie mieszka się w "Tarasach"?
18-05-2023 09:45:53
@Pelikan
20 minut samochodem do Poznania to SZCZERA prawda. Do tego stopnia, że tylko @Pelikan tego nie łyknął i nada tłucze się do Poznania jakimś pociągiem.
17-05-2023 21:58:25
Pelikan
A dlaczego od razu kłamstwie? Zazdrościsz inwestycji że z automatu hejt?
17-05-2023 18:11:15
@Pelikan
Ja o kłamstwie dewelopera, a @Pelikan naucza o wyższości dojazdu pociągiem nad dojazdem własnym samochodem :) Nie ma się co dziwić - mamy coraz gorzej wykształcone społeczeństwo :) [Jedz sobie tym twoim pociągiem do pracy w okolice Smochowic i zobacz czy ci 3 godziny na dojazd wystarczą :) ]
17-05-2023 15:26:25
Pelikan
A może jednak taki pelikan jak Ty łyknie to i w końcu wsiądzie w pociąg ? Na dworcu Poznań Główny zgodnie z reklamą będziesz po 21 minutach. Chyba, że kupiłeś sobie na kredyt auto i musisz na siłę jeździć z Kostrzyna do Poznania, żeby Somsiedzi widzieli jaką masz nową fure!
17-05-2023 08:56:50
MądryNiemądry
Czas uaktualnić reklamę radiową pewnego dewelopera i przestać kłamać komunikatem o 20-minutowym czasie dojazdu samochodem z Kostrzyna do Poznania. W takim czasie to nawet nie dojedzie się z Kostrzyna do zielonej tablicy z napisem "Poznań" w Antoninku :) Ale co tam, "pelikany" pewnie to łykną :)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
Niezapominajka
02

cze

18:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn II - Kosynier Sokołowo

04

cze

17:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Wybory sołeckie - Sołectwo Glinka

19:00
BRZEŹNO, sala Ochotniczej Straży Pożarnej
Wybory sołeckie - Sołectwo Brzeźno

05

cze

17:00
SIEDLECZEK, świetlica
Wybory sołeckie - Sołectwo Siedleczek

19:00
SIEDLEC, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Siedlec

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: