Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rywalizowali w Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego {►FILM} - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Rywalizowali w Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego {►FILM}
24-04-2023 07:40   Janusz Ludwiczak
Wiedzą z przepisów ruchu drogowego, udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej oraz umiejętnością jazdy rowerem przez tor przeszkód musieli wykazać się uczestnicy 44. Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który odbył się w Iwnie.

W środę w Szkole Podstawowej w Iwnie odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

– Po raz kolejny uczestnicy takiego turnieju muszą wykazać się wiedzą z przepisów ruchu drogowego, a także pierwszą pomocą i jazdą praktyczną na rowerze. Turniej organizowany jest po to, by na naszych drogach było bezpieczniej – wskazuje Dariusz Fleischer z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Poznaniu.

Uczestnicy Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego podzieleni byli na dwie kategorie – grupy młodsze od 4 do 6 klasy szkoły podstawowej oraz drugą grupę, w której rywalizowali siódmo- i ósmoklasiści.

– Turniej organizujemy od kilku lat razem z Komendą Wojewódzką i Miejską Policji w Poznaniu, Związek Motorowy w Poznaniu, Żandarmerią Wojskową i Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego – zaznacza Jarosław Połomski, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Iwnie.

Ze względu na ulewny deszcz odwołano konkurencję w miasteczku ruchu drogowego. Część praktyczna składała się tylko z jazdy slalomem rowerem i przeniesieniu przedmiotu w trakcie poruszania się jednośladem.

Wśród uczniów klas 4, 5 i 6 najlepsza okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Poznaniu, zaś w grupie starszej zwyciężyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Kostrzynie.

Z kolei w grupie młodszej indywidualnie najlepsza okazała się Maja Sulikowska ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Luboniu, zaś w grupie starszej najwięcej punktów zdobył Dawid Bośnjaković z kotrzyńskiej "jedynki".

Zwycięzcy wezmą teraz udział w wielkopolskim etapie Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i mają później szansę na udział w finale ogólnokrajowym, a także w turnieju ogólnoeuropejskim.

Wyniki 44. Powiatowego Turnieju Bezpieczeńśtwa Ruchu Drogowego – Iwno 2023: Grupa młodsza:
1. Szkoła Podstawowa Urszulanek UR w Poznaniu
2. Szkoła Podstawowa nr 5 w Luboniu
3. Szkoła Podstawowa nr 1 w Luboniu
4. Szkoła Podstawowa nr 75 w Poznaniu
Grupa starsza:
1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Kostrzynie
2. Szkoła Podstawowa nr 5 w Luboniu
3. Szkoła Podstawowa w Iwnie
4. SP nr 1 w Luboniu
5. SP nr 4 w Luboniu
6. SP nr 75 w Poznaniu
7. SP nr 61 w Poznaniu
8. SP Urszulanek UR w Poznaniu.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
Niezapominajka
05

gru

GUŁTOWY, Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fidlera ul. Średzka 8
Kiermasz Bożonarodzeniowy
w godz. 16:30-18:00

08

gru

19:30
Kino "Lemoniada", Parafia Błog. Jolanty Kostrzyn, ul. Prymasa Wyszyńskiego 14a
Spotkanie autorskie z Agnieszką Graj – autorką książki „Najdalszy Zakątek Miłości”.

09

gru

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Rockowe Andrzejki na rzecz Jakuba Czubaka

10

gru

KOSTRZYN, Rynek
Jarmark Bożonarodzeniowy
w godz. 16:00-20:00

11

gru

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Znakowanie rowerów
w godz. 15:00-18:00

[ wszystkie ]

Sonda
Czy będziesz korzystać z lodowiska, które powstaje przy ul.Powstańców Wielkopolskich w Kostrzynie?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: