Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

I Ty możesz zostać strażakiem! OSP Kostrzyn szuka druhów - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
I Ty możesz zostać strażakiem! OSP Kostrzyn szuka druhów
08-04-2023 07:30   Janusz Ludwiczak
Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostrzynie poszukuje chętnych osób, które chciałyby zdobyć wiedzę z zakresu ratownictwa, a także nieść pomoc innych. Ogłoszono również nabór do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Można spełnić marzenie z dzieciństwa i zostać strażakiem. OSP Kostrzyn ogłosiła właśnie nabór.

– Ochotnikiem mogą zostać osoby pomiędzy 18 i 65 rokiem życia, które mają dobry stan zdrowia. Szczególnie mile widziane są osoby, które chciały być strażakiem od dziecka. Mają teraz możliwość spełnienia swoich pasji i zainteresowań z dzieciństwa – przyznaje druh Błażej Kotarski z OSP Kostrzyn.

A dlaczego warto zostać strażakiem – ochotnikiem?

– Działalność w Ochotniczej Straży Pożarnej daje możliwość wzięcia udziału w wielu szkoleniach medycznych, technicznych, ratowniczych i innych, a przede wszystkim niesiemy pomóc potrzebującym. Nie jest to etat, strażak ochotnik nie otrzymuje pensji, lecz tzw. ekwiwalent za udział w akcjach ratowniczych oraz szkoleniach. To jednak nie jest ważne. Przede wszystkim niesiemy pomoc potrzebującym, ratujemy życie i mienie podczas akcji ratowniczo gaśniczych. Najważniejsza jest wdzięczność osób, których dotknęło nieszczęście a my napotkaliśmy ich na swojej drodze i mogliśmy im pomóc najlepiej jak potrafimy – wskazuje druh Piotr Sobczyński.

Więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonów: 695 162 496 (dh Piotr) oraz 608 180 014 (dh Błażej).

Poszukiwani są również młodzi strażacy do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

–Dostrzegamy potrzebę zainteresowania młodzieży swoją działalnością, chcemy pokazać czym się zajmujemy w naszej jednostce, jak wygląda praca społeczna na rzecz mieszkańców gminy Kostrzyn. Zapraszamy młodzież w wieku od 14 do roku 18 życia. W Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej mali adepci sztuki pożarniczej nie tylko uczą się zagadnień związanych z pożarnictwem, pomocą przedmedyczną, ale dbają również o zachowanie kultury w duchu patriotycznym – wskazuje druh Mikołaj Stasinski.

Więcej informacji na temat Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej można uzyskać pod numerem telefonu: 604 409 408.

Nabór do MDP ogłosiła również jednostka OSP w Gułtowach. Zgłaszać mogą się dziewczynki i chłopcy od 7 do 10 lat. Zapisy odbędą się 14 i 15 kwietnia w godz. 16:00 – 18:00 w remizie przy ul. Kasztanowej 5 w Gułtowach.

– Młodzi adepci pożarnictwa, uczą się trudnej sztuki bycia strażakiem, pierwszej pomocy, musztry ale również pracy w grupie, dobrych postaw społecznych, koleżeńskości. Oprócz zbiórek, szkolimy się w terenie, podczas dziennych i nocnych manewrów, wyjeżdżamy na obozy, nocujemy w remizie. Bierzemy udział w uroczystościach patriotycznych, życiu gminy, podejmujemy inicjatywy zwiększające bezpieczeństwo okolicznych mieszkańców. Nasi członkowie z sukcesami reprezentują naszą jednostkę podczas zawodów i konkursów – podsumowuje druh Mikołaj Stasinski z OSP Kostrzyn.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

maj

17:00
Biblioteka Publiczna, Kostrzyn ul. Poznańska 24
"Wyspy kanaryjskie znane, a może nieznane" - spotkanie z kapitanem jachtowym Jackiem Podgórskim

03

cze

GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Hetman Orchowo

SIEKIERKI - boisko, ul. Szkolna
Festyn rodzinny

04

cze

16:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Koziołek Poznań

17

cze

15:00
KOSTRZYN, Parafia Błog.Jolanty, ul. Prymasa Wyszyńskiego 14a
Festyn Bajkowy
• tor przeszkód XXL
• foodtrucki
• bajeczne konkurencje
• koncerty i potańcówka
• loteria fantowa z biletami do Energylandii

[ wszystkie ]

Sonda
Czy powinna powstać gminna farma fotowoltaiczna? ►więcej

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: