Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

57 przyszłych strażaków wzięło udział Turnieju Wiedzy Pożarniczej - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
57 przyszłych strażaków wzięło udział Turnieju Wiedzy Pożarniczej
27-03-2023 09:57   Janusz Ludwiczak
W kostrzyńskiej "dwójce" odbył się powiatowy etap finału 45. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, w którym wzięło blisko 60 najmłodszych z Dziecięcych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiatu poznańskiego.

Powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej skierowany był do dzieci i młodzieży. W zawodach wzięło udział dokładnie 57 przedstawicieli Dziecięcych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych przy jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnej z Biskupic, Boduszewa, Buku, Czmonia, Dobieżyna, Dopiewa, Gowarzewa, Komornik, Kórnika, Lubonia, Mrowina, Nowinek, Pecnej, Przybrody, Puszczykowa, Rokietnicy, Strykowa, Swarzędza, Węglewa, Zakrzewa oraz Zespołu Szkół Mechanicznych z Poznania, a także z Gułtów i Kostrzyna.

Uczestnicy turnieju zanim przystąpili do egzaminu musieli nauczyć się ponad 400 pojęć, z czego w części pisemnej i ustnej odpowiedzieć na ponad 20 pytań – m.in. do czego służy rozdzielacz, co oznacza skrót KCKR, jaką temperaturę osiąga dwutlenek węgla wydobywający się z gaśnicy śniegowej czy jaki gaz o właściwościach wybuchowych wydziela się podczas ładowania akumulatorów kwasowych. Nie brakowało też zadań dotyczących udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Członkowie Dziecięcych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych – dla uczniów klas 1-4 orz 5-8 szkół podstawowych oraz dla licealistów i uczniów techników, szkół zawodowych i innych. Zmagania uczestników śledził m.in. st. bryg. Jacek Michalak, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej, bryg. Grzegorz Banaszak – dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 Poznań-Antoninek, a także przedstawiciele Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowy w Poznaniu.

Zwycięzcami finału powiatowego XLV Otwartego Turnieju Wiedzy Pożarniczej okazali się:
kategoria 1, uczniowie klas 1-4:
1. Barbara Kozicz OSP Czmoń
2. Hanna Kucharska OSP Komorniki
3. Aleksandra Zwierzyńska OSP Zakrzewo
kategoria 2, uczniowie klas 5-8:
1. Dawid Zalewski OSP Kórnik
2. Kacper Kaczyński OSP Dopiewo
3. Maksymilian Jorka OSP Gowarzewo
kategoria 3, uczniowie szkół ponadpodstawowych:
1. Jakub Glabus OSP Dopiewo
2. Bartosz Trzmiel OSP Kórnik
3. Adam Puchowski OSP Kórnik.

Osoby, które zajęły miejsce pierwsze, będą reprezentować Powiat Poznański w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w maju. Tradycyjnie upominek otrzymał także najmłodszy uczestnik turnieju, Paweł Bobrowski z OSP Strykowo.

Dodajmy, ze Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze działają przy OSP Kostrzyn oraz OSP Gułtowy. Zrzeszają one dzieci do 14 roku życia, oraz młodzież.

– Młodzi adepci pożarnictwa, uczą się trudnej sztuki bycia strażakiem, pierwszej pomocy, musztry ale również pracy w grupie, dobrych postaw społecznych, koleżeńskości. Oprócz zbiórek, szkolimy się w terenie, podczas dziennych i nocnych manewrów, wyjeżdżamy na obozy, nocujemy w remizie. Bierzemy udział w uroczystościach patriotycznych, życiu gminy, podejmujemy inicjatywy zwiększające bezpieczeństwo okolicznych mieszkańców. Nasi członkowie z sukcesami reprezentują naszą jednostkę podczas zawodów i konkursów – podsumowuje druh Mikołaj Stasinski z OSP Kostrzyn.


Fot: OSP Kostrzyn, OSP Gułtowy, MDP Kostrzyn

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

mar

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
74. sesja (zwyczajna) Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
►porządek obrad

07

mar

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Znakowanie rowerów
w godz. 15:00-18:00

18:00
CZERLEJNKO, świetlica wiejska, ul. Jesionowa 23
Koncert Mis Tybetańskich prowadzony przez NatAya -Ruch i Dźwięk
Udział bezpłatny. Obowiązują zapisy - tel. 505 094 375

08

mar

18:00
IWNO, Pałac
Koncert Pawła Bączkowskiego z okazji Dnia Kobiet

16

mar

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
II Turniej Tańca Towarzyskiego

[ wszystkie ]

Sonda
Czy weźmiesz udział w wyborach samorządowych, które odbędą się 7 kwietnia?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: