Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Węgierskim odbędą się wybory - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
W Węgierskim odbędą się wybory
27-03-2023 08:49   Janusz Ludwiczak
We wtorek mieszkańcy Węgierskiego będą wybierać nowego sołtysa.

Jak już informowaliśmy na początku marca wybory sołeckie w Węgierskim odbędą się po tym, jak dotychczasowy sołtys, Zbigniew Bukowski z dniem 31 grudnia 2022 r. zrezygnował z pełnionej funkcji.

– Sołtysem nie jestem już od 1 stycznia. Nie mieszkam już w Węgierskim – powiedział w rozmowie z portalem InfoKostrzyn.pl Zbigniew Bukowski, były już sołtys Węgierskiego.

Zbigniew Bukowski był sołtysem Węgierskiego przez półtora roku. Funkcję tą sprawował od września 2021 r., po tym jak utworzone zostały nowe sołectwa (po podzieleniu sołectwa na dwa odrębne: Węgierskie i Ługowiny).

Mieszkańcy Węgierskiego będą wybierać nowego sołtysa podczas zebrania, które odbędzie się we wtorek, 28 marca o godz. 18:00 w świetlicy wiejskiej.

Sołectwo Węgierskie według danych z końca ubiegłego roku liczy 160 mieszkańców i na ten rok dysponowało funduszem w wysokości 17 586,31 zł. Ze środków tych zrealizowane zostaną warsztaty z zakresu robotyki i programowania (4 tys. zł), przeprowadzona zostanie modernizacja placu zabaw (7 086,31 zł), a także przewidziano organizację spotkań mieszkańców (1,5 tys. zł) oraz festyn dla dzieci (5 tys. zł).


Komentarze (2)

27-03-2023 21:35:42
NieMłody
Nie ważny wiek! Ważne kompetencje i chęć do działania!
27-03-2023 16:31:36
Mieszkanka innego Sołectwa
Tylko wybierzcie kogoś młodego, bo Ci starzy Sołtysie to już wywalone na wszystko mają. Nic im się nie chce. Powodzenia

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
Niezapominajka
02

cze

18:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn II - Kosynier Sokołowo

04

cze

17:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Wybory sołeckie - Sołectwo Glinka

19:00
BRZEŹNO, sala Ochotniczej Straży Pożarnej
Wybory sołeckie - Sołectwo Brzeźno

05

cze

17:00
SIEDLECZEK, świetlica
Wybory sołeckie - Sołectwo Siedleczek

19:00
SIEDLEC, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Siedlec

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: