Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Biedronka zakończyła rozbudowę centrum dystrybucyjnego - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Biedronka zakończyła rozbudowę centrum dystrybucyjnego
25-01-2019 10:52   Janusz Ludwiczak
Po siedmiu miesiącach prac budowlanych zakończyła się rozbudowa centrum dystrybucyjnego sieci Biedronka przy ul. Zbożowej w Kostrzynie. W ramach inwestycji trzykrotnie zwiększono powierzchnię magazynów chłodniczych i mroźnych do 7,2 tys. m kw. Kostrzyńskie centrum dystrybucyjne, które liczy teraz blisko 24 tys. m2 zaopatruje ponad 150 sklepów sieci Biedronka, położonych w promieniu 120 kilometrów.

Inwestycja rozpoczęła się w połowie zeszłego roku. Po rozbudowie powierzchnia całego magazynu wynosi 23,8 tys. m kw., z czego 7 258 m2 stanowi powierzchnia magazynów chłodniczych i mroźniczych. Obiekt został także wyposażony w 14 doków przeładunkowych, co jeszcze bardziej usprawni procesy logistyczne. Został również wybudowany nowy trzypasmowy wjazd na teren centrum. Do hali magazynowej dobudowano nową halę zwrotów ze sklepów o powierzchni 1450 m2. Powstał również całkowicie nowy trzykondygnacyjny budynek biurowy o powierzchni 3 165 m2.

Ponadto zmodernizowana została znajdująca się na terenie centrum dystrybucyjnego myjnia samochodowa. Powstała również własna stacja paliw z wagą najazdową dla pojazdów ciężarowych, na której będzie się odbywać ważenie surowców wtórych, przekazywanych do recyklingu.

W ramach inwestycji zastosowano nowoczesne inteligentne oświetlenie LED. Jedną z innowacji jest wymiana instalacji chłodniczej oraz urządzeń chłodniczych na ekologiczne, zasilane dwutlenkiem węgla a także wprowadzono niespotykane w Europie na taką skalę rozwiązanie w zakresie transportu magazynowego – wszystkie wózki do transportu towarów, a jest ich ponad sto, posiadają akumulatory litowo-jonowe, które są o wiele wydajniejsze oraz bezpieczniejsze dla ludzi i środowiska niż tradycyjne akumulatory kwasowo-ołowiowe.

– Postawiliśmy na nowe technologie, które pomagają dbać o środowisko naturalne. W zmodernizowanym centrum zostały zastosowane rozwiązania nie tylko nowoczesne, ale przede wszystkim energooszczędne. Cieszymy się, że możemy być tak ważnym pracodawcą w regionie i częścią lokalnej społeczności – mówi Maciej Romanowski, dyrektor centrum dystrybucyjnego Jeronimo Martins Polska S.A. w Kostrzynie.

Centrum dystrybucyjne w Kostrzynie, które zatrudnia ponad 350 osób zaopatruje ponad 150 sklepów Biedronka, położonych w promieniu 120 km. Podobnych obiektów w całej Polsce jest w sumie 16.


Fot: materiały prasowe (1-3), Janusz Ludwiczak (pozostałe)

ZOBACZ TAKŻE: Tłumy na otwarciu nowej Biedronki. Niebawem będą kolejne markety

Komentarze (3)

25-01-2019 14:56:58
Magda.K
Szkoda ze przy tych super technologiach nie pomysleli o parkingu bo jak zwykle ciezarowki stoha na zakazie a od poniedzialku do szkoly pojadę slalomem między tirami....
25-01-2019 11:12:38
REDAKCJA
@paco: Dziękuje za zwrócenie uwagi. Dostało się przez pomyłkę ;)
25-01-2019 10:59:54
paco
ostatnie zdjęcie to chyba nie JMP :)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

sty

Polska * Gmina Kostrzyn
30. finał WOŚP

Gułtowy
30. finał WOŚP

BRZEŹNO, sala Ochotniczej Straży Pożarnej
30. finał WOŚP

18:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
Wielki Koncert Noworoczny, połączony z 30. finałem WOŚP
Wystąpią: AudioFeels i Ola Szwed

25

lut

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

[ wszystkie ]

Sonda
Czy Polski Ład wpłynął na Twoją pensję?

Tak, dostałem wyższą

Nic się nie zmieniło

Niestety moja wypłata jest teraz niższa


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: