Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Biedronka zakończyła rozbudowę centrum dystrybucyjnego - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Biedronka zakończyła rozbudowę centrum dystrybucyjnego
25-01-2019 10:52   Janusz Ludwiczak
Po siedmiu miesiącach prac budowlanych zakończyła się rozbudowa centrum dystrybucyjnego sieci Biedronka przy ul. Zbożowej w Kostrzynie. W ramach inwestycji trzykrotnie zwiększono powierzchnię magazynów chłodniczych i mroźnych do 7,2 tys. m kw. Kostrzyńskie centrum dystrybucyjne, które liczy teraz blisko 24 tys. m2 zaopatruje ponad 150 sklepów sieci Biedronka, położonych w promieniu 120 kilometrów.

Inwestycja rozpoczęła się w połowie zeszłego roku. Po rozbudowie powierzchnia całego magazynu wynosi 23,8 tys. m kw., z czego 7 258 m2 stanowi powierzchnia magazynów chłodniczych i mroźniczych. Obiekt został także wyposażony w 14 doków przeładunkowych, co jeszcze bardziej usprawni procesy logistyczne. Został również wybudowany nowy trzypasmowy wjazd na teren centrum. Do hali magazynowej dobudowano nową halę zwrotów ze sklepów o powierzchni 1450 m2. Powstał również całkowicie nowy trzykondygnacyjny budynek biurowy o powierzchni 3 165 m2.

Ponadto zmodernizowana została znajdująca się na terenie centrum dystrybucyjnego myjnia samochodowa. Powstała również własna stacja paliw z wagą najazdową dla pojazdów ciężarowych, na której będzie się odbywać ważenie surowców wtórych, przekazywanych do recyklingu.

W ramach inwestycji zastosowano nowoczesne inteligentne oświetlenie LED. Jedną z innowacji jest wymiana instalacji chłodniczej oraz urządzeń chłodniczych na ekologiczne, zasilane dwutlenkiem węgla a także wprowadzono niespotykane w Europie na taką skalę rozwiązanie w zakresie transportu magazynowego – wszystkie wózki do transportu towarów, a jest ich ponad sto, posiadają akumulatory litowo-jonowe, które są o wiele wydajniejsze oraz bezpieczniejsze dla ludzi i środowiska niż tradycyjne akumulatory kwasowo-ołowiowe.

– Postawiliśmy na nowe technologie, które pomagają dbać o środowisko naturalne. W zmodernizowanym centrum zostały zastosowane rozwiązania nie tylko nowoczesne, ale przede wszystkim energooszczędne. Cieszymy się, że możemy być tak ważnym pracodawcą w regionie i częścią lokalnej społeczności – mówi Maciej Romanowski, dyrektor centrum dystrybucyjnego Jeronimo Martins Polska S.A. w Kostrzynie.

Centrum dystrybucyjne w Kostrzynie, które zatrudnia ponad 350 osób zaopatruje ponad 150 sklepów Biedronka, położonych w promieniu 120 km. Podobnych obiektów w całej Polsce jest w sumie 16.


Fot: materiały prasowe (1-3), Janusz Ludwiczak (pozostałe)

ZOBACZ TAKŻE: Tłumy na otwarciu nowej Biedronki. Niebawem będą kolejne markety

Komentarze (3)

25-01-2019 14:56:58
Magda.K
Szkoda ze przy tych super technologiach nie pomysleli o parkingu bo jak zwykle ciezarowki stoha na zakazie a od poniedzialku do szkoly pojadę slalomem między tirami....
25-01-2019 11:12:38
REDAKCJA
@paco: Dziękuje za zwrócenie uwagi. Dostało się przez pomyłkę ;)
25-01-2019 10:59:54
paco
ostatnie zdjęcie to chyba nie JMP :)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

lip

SIEKIERKI, Skwer im. Powstańców Wielkopolskich
Festyn "Powitanie lata"
od godz. 17:00

07

lip

10:00
KOSTRZYN, Park Miejski, ul.Warszawska/Dworcowa/Ogrodowa
II Kostrzyński Bieg Kolorów dla dzieci

08

lip

Gułtowy
Gułtowskie Potyczki Poetów

14

lip

10:00
SIEKIERKI - boisko, ul. Szkolna
Bieg kolorów

27

lip

IWNO, Stara Cegielnia
Dziki bieg w polu - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę – za drogo

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: