Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zorganizowali wielkanocny kiermasz, by pomóc mieszkańcowi Siedlca walczącego z glejakiem - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Zorganizowali wielkanocny kiermasz, by pomóc mieszkańcowi Siedlca walczącego z glejakiem
20-03-2023 00:34   Janusz Ludwiczak
Ręcznie wykonane ozdoby na wielkanocny stół, domowe wypieki i inne przydatne artykuły można było nabyć podczas charytatywnego kiermaszu, który odbył się w niedzielę przy kościele św. Mikołaja w Siedlcu. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na leczenie Tomka Pawlika, który zmaga się ze złośliwym guzem mózgu.

Podczas kiermaszu można było nabyć świąteczne ozdoby, upominki "na Zajączka", wyroby rękodzielnicze przygotowane przez mieszkańców, domowe ciasta czy książki. Na najmłodszych czekało studio tatuażu i mały salon fryzjerski.

– Mąż zmaga się z chorobą nowotworową glejakiem wielopostaciowym. Przeszedł już operację, jest w toku dalszego leczenia. Robimy wszystko, by umożliwić mu dalsze leczenie. Na początku był płacz, załamanie, żal, ale nie poddaliśmy się. Walczymy. Mąż jako policjant zawsze służył ludziom – powiedziała Małgorzata Pawlik, żona Tomka.

Szansą dla Tomka jest immunoterapia w Kolonii, której koszt to ponad 500 tys. zł. Od połowy ubiegłego roku na portalu siepomaga.pl prowadzona jest zbiórka na rzecz chorego mieszkańca Siedlca. Do tej pory dzięki dobrej woli darczyńców udało się zebrać blisko 105 tys. zł – to jednak zaledwie 20% wymaganej kwoty.

– Lekarze dawali tacie pół roku życia. W kwietniu minie rok. Badanie tomografią komputerową głowy nie wykazało wznowy choroby. Tata czuje się lepiej, wraca mu pamięć. Przed tatą jest rezonans, z powodu tego, że ma rozrusznik. Pomaga immunoterapia. Leczenie jeszcze trwa. Mamy przed sobą jeszcze drugą szczepionkę.
Mieszkańcy są bardzo hojni. Chętnie przekazują też dary na aukcje, przekazują własnoręcznie wykonane ozdoby. Leczenie kosztowało już 293 tysięcy złotych, z czego 80 tys. zł wydano ze zbiórki, pozostałe środki pochodzą z naszych oszczędności całej rodziny. Potrzebne są fundusze na drugi etap leczenia
– tłumaczy córka Tomka, Anna Juszkiewicz.

Kolejny kiermasz na rzecz chorego mieszkańca Siedlca odbędzie sięw niedzielę, 26 marca w godz. od 8:00 do 13:00 na placu przy kościele św. Jadwigi w Siekierkach Wielkich.

Cały czas na portalu siepomaga.pl prowadzona jest zbiórka na rzecz chorego mieszkańca Siedlca organizowana przez Fundację SiePomaga. Tomkowi można pomóc też w różnego rodzaju licytacjach na facebookowej grupie Licytacje dla Tomka - POWSTRZYMAJMY ZŁOŚLIWCA.

Tomaszowi Pawlikowi można pomóc również przekazując 1,5% podatku przy składaniu PIT:
Cel szczegółowy 1,5% podatku: 0206433 Tomasz
Numer KRS: 0000396361.


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

mar

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Znakowanie rowerów
w godz. 15:00-18:00

18:00
CZERLEJNKO, świetlica wiejska, ul. Jesionowa 23
Koncert Mis Tybetańskich prowadzony przez NatAya -Ruch i Dźwięk
Udział bezpłatny. Obowiązują zapisy - tel. 505 094 375

08

mar

18:00
IWNO, Pałac
Koncert Pawła Bączkowskiego z okazji Dnia Kobiet

10

mar

11:00
SIEDLEC, kościół Św.Mikołaja
Koncert pieśni wielkopostnych - chór Cantores assumptae
(po mszy św.)

16

mar

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
II Turniej Tańca Towarzyskiego

[ wszystkie ]

Sonda
Czy weźmiesz udział w wyborach samorządowych, które odbędą się 7 kwietnia?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: