Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Będą musieli zjeść dwa pączki i przebiec prawie 2 kilometry - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Będą musieli zjeść dwa pączki i przebiec prawie 2 kilometry
18-03-2023 00:17   Janusz Ludwiczak
W niedzielę w Sannikach odbędzie się "Wiosenna Słodka Mila", która zainauguruje tegoroczną edycję Grand Prix Biegów Gminy Kostrzyn.

129 dorosłych i 86 dzieci zapisało się na listę startową niedzielnego biegu "Wiosenna Słodka Mila", który już po raz drugi odbędzie się w Sannikach.

– To oryginalny bieg, podczas którego uczestnicy oprócz przebiegnięcia dystansu 1600 metrów (jednej mili) będą musieli po drodze zjeść dwa pączki (a konkretniej na punktach na 400 m i 1,2 km) – zapowiada Łukasz Szał, zastępca kierownika Wydziału Oświaty, Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Kostrzynie.

W ubiegłorocznych zawodach wzięło 188 osób, z czego w głównym biegu 136 zawodników. Najlepszy okazał się wówczas Krzysztof Nowak z Gowarzewa, który ukończył blisko 2-kilometrową trasę i zjadł dwa pączki w czasie 7 minut i 19 sekund.

– Bieg ten rozpoczyna Grand Prix Gminy Kostrzyn, bez żadnych wyrzutów można na nim zjeść dwa pączki i je spalić! Jest to dystans, który pokonuje się najszybciej ze wszystkich biegów. Dla chętnych przygotowaliśmy też konkurs na najładniejsze przebranie. Można miło spędzić niedzielne wiosenne popołudnie, a dodatkowo dla miłośników strzelania odbędą się zawody strzeleckie o Puchar Burmistrza Gminy Kostrzyn. Podczas wydarzenia będzie można zjeść pyszne ciasto i gorącą zupę, pomagając tym samym małemu mieszkańcowi Iwna - Szymonowi Jędro" – przekonuje Marzena Pietraszewska, sołtyska Sannik.

I właśnie podczas biegu zbierane będą środki na leczenie serca i rehabilitację 4-letniego Szymona Jędro.

Pączkowy bieg "Wiosenna Słodka Mila" w Sannikach rozpocznie się w niedzielę o godz. 14;00. Godzinę wcześniej wystartują dzieci, które pączki będą jeść na mecie po przebiegnięciu 200 metrów.

Są jeszcze wolne miejsca dla chętnych biegaczy. Zapisy przyjmowane będą w dniu biegu, godzinę przed startem w polowym biurze zawodów.

Zapisy na bieg i regulamin dostępne są na stronie: www.kurdeszowazadyszka.pl.
Portal InfoKostrzyn.pl jest jednym z patronów medialnych wydarzenia.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

wrz

11:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - GKS Dopiewo

12:00
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Unia II Swarzędz

25

wrz

19:00
GWIAZDOWO, świetlica wiejska
Zebranie wiejskie Sołectwa Jagodno
- uchwalenie Funduszu Sołeckiego na 2024 r.

26

wrz

18:30
SKAŁOWO, bar
Zebranie wiejskie Sołectwa Skałowo
- uchwalenie Funduszu Sołeckiego na 2024 r.

19:30
SIEKIERKI WIELKIE, świetlica wiejska
Zebranie wiejskie Sołectwa Siekierki
- uchwalenie Funduszu Sołeckiego na 2024 r.

[ wszystkie ]

Sonda
Kogo poprzesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

lista 1 – Bezpartyjni Samorządowcy

lista 2 – Trzecia Droga

lista 3 – Nowa Lewica

lista 4 – Prawo i Sprawiedliwość

lista 5 – Konfederacja

lista 6 – Koalicja Obywatelska

nie wezmę udziału w wyborach


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: