Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Policyjne kontrole - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Policyjne kontrole
13-03-2023 10:37   Janusz Ludwiczak
Notoryczne spożywanie alkoholu na przystankach, parkowanie kierowców na chodnikach i przejściu dla pieszych czy blokowanie drogi przez ciężarówki – to działania priorytetowe kostrzyńskich dzielnicowych po zgłoszeniach od mieszkańców.

– Dzielnicowi terenu gminnego w okresie pierwszego półrocza 2023 r. objęli działaniem prioretytowym obręb przystanku autobusowego w miejscowości Gułtowy. Według zgłoszeń mieszkańców w tym miejscu dochodzi do notorycznego łamania zakazu spożywania alkoholu. Na przystanku pozostawiane są puszki oraz butelki, często porozbijane oraz inne śmieci. W tym miejscu pojawiać będą się nasze patrole regularnie, szczególnie w godzinach wieczornych – zapowiada asp. sztab. Tomasz Kasprzak, dzielnicowy Komisariatu Policji w Kostrzynie.

Podobna sprawa ma miejsce na ulicy Grunwaldzkiej, gdzie również na przystanku autobusowym dochodzi do spożywania alkoholu oraz zaśmiecania terenu.

Dzielnicowi prowadzą też kontrole w Siekierkach, przy Szkole Podstawowej.

– Kierowcy pojazdów szczególnie w godzinach dowozu dzieci do szkół parkują na chodniku blokując chodnik i utrudniając tym samym przejście pieszym – wskazuje asp. sztab. Tomasz Kasprzak.

Policjanci objęli też wzmożonymi kontrolami ulice Żniwną w Kostrzynie.

– Na ulicy tej parkują wbrew zakazowi pojazdy ciężarowe utrudniając dojazd do firm, a także mieszkańcom Skałowa do domu oraz rolnikom w dojeździe na polu – zaznacza asp. sztab. Tomasz Kasprzak.


Komentarze (19)

18-03-2023 21:04:42
obserwatorka
Szanowni Państwo to nie wina Policji za parkowanie na rynku to wina Gminy ,wjeżdzam na rynek i niema gdzie zaparkować auta na 15 minut ,a sklepikarze stoją od 9 do 17 i co dalej ,gdzie mieszkancy mają parkować
18-03-2023 09:59:20
Odp Realista
Tłumaczenie komendanta pokoleniem Z jest po prostu słabe. Policja to służba i ma dbać o dobro obywateli a nie tłumaczyć w śmieszny sposób swoją bierność.
16-03-2023 16:11:12
Jerzy
Do mieszkańca prawda jest taka że koło słupa ogłoszeniowego na rynku parkują mieszkańcy z kamienicy naprzeciwko. Pani z kwiaciarni stoi tam notorycznie chociaż są wolne miejsca na parkingu. Ciekawe czy ma tam miejsce wykupione bo policja nawet nie spojrzy tylko odwraca głowę. Niech komendant uczuli patrole na taką samowolee016
15-03-2023 08:39:55
Realista
Policję, tak samo jak 90% innych "branż", dotknęła bylejakość... Pokolenie Z określiłoby to pewnie bardziej dosadnie :). Może to jest znak naszych czasów i inaczej (lepiej) już nie będzie?!
15-03-2023 05:48:14
Szymek
Wiadomo, że po takich zaniedbaniach trzeba robić akcje naprawcze. Najważniejsze to zacząć i być konsekwentnym. Taki pomysł, niech może komendant uruchomi piesze patrole może i w z policjantami w cywilu. Jak policja sama nie będzie mogła przejść chodnikiem, na własne oczy zobaczy penerstwo, usłyszy hałasy, rynsztokowy język i poczuje smród moczu to może w końcu coś zrobią z dobrym skutkiem. Komendant to chyba przede wszystkim powinien skupić się na realnych problemach mieszkańców a statystyka i dobra opinią o policji przyjdzie sama. Powinien się cieszyć, że ludzie piszą tutaj o realnych zaniedbaniach, to gotowa lista na początek. Jak nie załatwi nawet tych tutaj zgłoszonych problemów to może się po prostu nie nadaje?
14-03-2023 20:02:47
@normalny
Czy jeśli policjant nie reaguje na łamanie przepisów to przypadkiem sam nie łamie prawa? Byznesmenowi to niech parkują na swoich obejściach i będzie spoko. Niech się policja weźmie za pomoc zwykłym obywatelom a nie wybranym grupom. Trudno o naszych powiedzieć, że to stróże prawa i porządku. Pilnowanie porządku do zdecydowanej poprawy.
14-03-2023 16:00:08
Normalny
Policja nie będzie "zadzierała" z lokalnymi byznesmenami łamiącymi notorycznie przepisy ruchu drogowego, ponieważ narobi sobie tylko kłopotu i pogorszy statystyki. Najwygodniej "ścigać" chlorka, któremu wszystko można wcisnąć (z 48h na dołku włącznie) i statystyki podreperować!
14-03-2023 12:12:37
Terenia
Marcin ma rację na tym osiedlu masakra z pozastawianymi chodnikami. Przejść się nie da z dzieckiem nie ma jak wyjść. Policja jak wjeżdża na wizytę do elektryka na Kuśnierską to nic z tym nie robi. Tak jakby wszystko było ok a nie jest bo przecież łamane są przepisy. Na tym samym osiedlu na Rzeźnickiej przy Wrzesińskiej parkuje często na wiele dni duży TIR zasłania skrzyżowanie i brak reakcji. Chyba powinni się zabrać do roboty.
14-03-2023 11:04:55
Marianek
Dawno nie widziałem tak szeroko komentowanego artykułu na tym portalu. Ewidentnie odbiór lokalnej policji jest jednoznacznie negatywny wśród mieszkańców. Praktycznie każdy komentarz dotyczy innej części gminy i innego zagadnienia. Uważam, że dobrym pomysłem byłoby "pociągnięcie" tematu przez redakcję - dopytanie u źródła o przyczyny takiego stanu rzeczy i weryfikacja działań naprawczych (jeśli komuś na komisariacie przyjdzie do głowy taka refleksja) po czasie. Osobiście zgadzam się z komentującymi - nie rozumiem na przykład dlaczego na Grunwaldzkiej penerstwo niezależnie od pory dnia/roku/pogody spożywa alkohol i wypróżnia się w miejscu publicznym i nikt nie ma problemu z tym, że sytuacja nie zmienia się od kilku LAT.
14-03-2023 06:48:45
Barbara
Niestety ale kostrzyńska policja nawet w podstawowych sprawach jest bardzo mało skuteczna a o prewencji to już chyba w ogóle nie słyszeli. Jaki pan taki kram..
14-03-2023 06:20:44
Marcin
Chodniki na ulicy Kuśnierskiej, Szewskiej, Bednarskiej, Garncarskiej notorycznie pozastawiane osobówkami, busami i ciężarówkami. Wieczorami to w ogóle masakra. Żeby przejść trzeba wejść na ulicę bo chodnikiem się nie da. Co mają zrobić mamy z wózkami albo niepełnosprawni?! Dodatkowo chodniki już od tych ciężkich aut mocno pozarywane. Czas to zmienić!!!
13-03-2023 22:37:50
Mieszkaniec
Zgadzam się ze Ździsławą że na rynku i w okolicy panuje wolna amerykanka. Koło słupa ogłoszeniowego miejsce upodobała sobie Pani ze sklepu naprzeciwko. Jeździ po środku rynku jak na swojej posesji. A policja nawet nie spojrzy. Pewnie są w dobrej komitywie.
13-03-2023 21:02:18
Ździsława
Zgadza się że kostrzyńska policja to lenie. Najlepiej złapać pijaczka jak pije piwo i statystyka idzie w górę. Dlaczego policja nie przyjrzy się jak parkują samochody w centrum miasta. Niektórzy to poruszają się samochodami centralnie środkiem rynku i tam parkują jakby rynek był ich własnością. Ale policja przejeżdża i odwraca głowę. Nie wiadomo czy z lenistwa czy może jest dogadana z właścicielami aut.
13-03-2023 14:40:02
Kostrzyn
Niech się wezmą do roboty lepiej. Takich leni jak Kostrzyńska policja to ze świecą szukać
13-03-2023 14:06:52
Norbi
Z tym zrobieniem porządku w związku z parkującymi i śmiecącymi tirowcami na granicznej i zbożowej to już nawet na komisariacie nie wierzą. Temat odbijany przez Gminę i komisariat z roku na rok coraz gorzej.
13-03-2023 12:27:07
Mieszkaniec Czerlejnka
Mnie najbardziej denerwuje jak na ulicy Jesieniowej w Czerlejnko przedszkole mają bardzo ładny pas do przejścia na drugą stronę i Pan Skodą bardzo blisko stoi tych pasów i ledwo widać a tak przytulony do płodu że przejść nie idzie już nawet kierowcy autobusów zaczynają klnąć bo ma swój teren prywatny a parkuje jak debil i koło jehowych też stoi samochód butelkowy kolor lub inny. I tutaj popieram Panią Kostrzynianka ponieważ na przystanku grunwaldzka tam gdzie jest przystanek albo piją piwko albo piją wódkę a później wsiadają na rowerach i jeżdżą pijani do domu też bardzo piękny zrobili pas rowerowy na Miłosza i są tam parkowane samochody na pasie dla rowerów a tam jest kamera i chyba nic nie robi. Na ul Warszawskiej to nawet samochody wjeżdżają na pas rowerowy a mają bardzo blisko parking byłem świadkiem jak auto stoi i wisienka na torcie to jest straż pożarna tam jest bardzo piękny pas rowerowy to cały rząd samochodów stoi i musiałem jechać po chodniku i mi niestety kobieta zwróciła uwagę że mam pas a ja jej powiedzialem jak mam jechać po samochodach i koniec tematu. Tutaj te zdjęcia to są nic co się naprawdę dzieje w samym centrum Kostrzyna ma być niby bezpieczniej łatwiej a tak niestety nie jest tutaj zamiast kontroli wieczornych powinny być tak ułożone żeby to jakoś miało sens a to niestety nie będzie pozdrawiam mieszkaniec czerlejka.
13-03-2023 11:58:21
Ktoś
Zdjęcie 3 z 12: po co Policja przyjeżdża w okolice szkoły kiedy wokół niej jest PUSTO?! Przyjedzcie wtedy, gdy jest tak gęsto, że nawet pieszo po chodniku nie można przejść!!! [A może te niebieskie światła w radiowozie wszystkich wystraszyły i żywej duszy nie ma w promieniu 100m?!]
13-03-2023 11:04:06
Mieszkanka
A może tak kontrolować park na ul Rzemieslniczej tam to nie długo będzie wysypisko śmieci i odpadów z ogródków i jak co roku przybywa A sprzątać nie ma komu a komunalka i urząd mają pracowników żeby na samochód i wywiesc może ktoś się tym.zajmnie jakąś osoba od zieleni
13-03-2023 10:58:35
Kostrzynianka
Regularnie powiadamialam służby o spożywaniu alkoholu pod sklepem ABC na ul. Grunwaldzkiej oraz oddawaniu moczu przy pobliskim przystanku, jak i również byłam świadkiem osikania płotu sklepu abc (zalaczalam zdjecia owych sytuacji ). Niestety służby każdorazowo odklikuja, że problemu nie ma. A kiedy Panowie, ktorzys dzien w dzień stoją pod drzwiami sklepu, gdy widzą z daleka radiowóz to chowają się w sklepie. Wystarczylo by regularnie podjezdzanie na dluzszy czas i czesciej by wyeliminowac problem . Ponadto wstyd dla Właściciela owego sklepu i wstyd dla wlasciciela paczkomatu, który tam stoi (przy odchdoach labradora za plotem), bo ani zakupów tam już nie robie i nie zrobię, ani paczek nie odbiorę, bo się po prostu brzydzę. Brawo dla Matteo, że nie pozwalają sobie na taki widok i nie obsluguja pijanych klientow. Z drugiej strony dziwię się restauracji, że też nic z tym nie robią, bo to pewnie też wpływa na ich ocenę.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

lut

IWNO, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika, ul. Szkolna 11
Dmuchany plac zabaw dla dzieci
w godz. 16:00-18:00 (sala gimnastyczna)

22

lut

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-13:30

24

lut

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
XI Halowy Turniej Piłki Nożnej Radnych i Pracowników Samorządowych

01

mar

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
VIII Targi Edukacyjne i Zawodów
w godz. 8:00-12:00

02

mar

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
XV Halowy Turniej Piłki Nożnej Sołectw Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Czy będziesz korzystać z Centrum Aktywności "Frajda"? ►więcej

Zdecydowanie, z każdej formy

TAK, ale tylko z lodowiska

TAK, ale tylko z wrotkowiska

TAK, ale tylko z placu zabaw

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: