Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kostrzyńska komunikacja wymaga zmian? - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Kostrzyńska komunikacja wymaga zmian?
24-02-2023 08:30   Janusz Ludwiczak
Kursy autobusów KKP nie są dostosowane do odjazdów pociągów? Brakuje połączenia? – Młodzieżowa Rada Miejska Gminy Kostrzyn już po raz drugi przeprowadza badanie dotyczące Kostrzyńskiej Komunikacji Publicznej. Wszystkie zebrane uwagi, sugestie i spostrzeżenia zostaną przekazane kierownikowi Transportu Publicznemu Zakładu Komunalnego, Urzędowi Miejskiemu i władzom gminy.

– Mieliśmy już zgłaszane spostrzeżenia od mieszkańców. Jako sami radni widzimy, że rozkład autobusów nie pokrywa się z połączeniami Kolei Wielkopolskich. Chcemy znać uwagi i spostrzeżenia mieszkańców, by mogli dojechać autobusem KKP na pociąg, do lekarza, do urzędu czy po zakupy – mówi w rozmowie z portalem InfoKostrzyn.pl Oliwia Balcerek, przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn.

Ankieta dotycząca Kostrzyńskiej Komunikacji Publicznej ruszyła w poniedziałek. Można w niej odpowiedzieć na pytanie czy odpowiada Pani/Panu częstotliwość kursowania komunikacji? Jakich połączeń brakuje? Czy gdyby wprowadzono kursy wieczorne korzystałaby/korzystałby Pani/Pan? Czy KKP są wystarczająco dopasowane do rozkładu jazdy pociągów? Jakich zmian potrzebuje KKP?

– Ankieta ruszyła w poniedziałek, do tej pory otrzymaliśmy ponad 100 ankiet. Najwięcej osób wypowiedziało się w sprawie linii nr 464. Wiele osób zauważa, że autobusy przyjeżdżają często na stację kolejową, gdy pociąg już odjechał – wskazuje Oliwia Balcerek z Młodzieżowej Rady Miejskiej.

Podobne badanie było przeprowadzone pod koniec 2020 r. Jednak niewiele zmieniło się po przeprowadzeniu ankiety i przekazaniu wyników. Jak wskazują młodzieżowi radni wtedy była pandemia i mniej osób korzystało z komunikacji.

Teraz wszelkie uwagi, sugestie i spostrzeżenia mieszkańców mają zostać potraktowane poważnie.

– Wyniki badań zostaną opracowane, przedstawimy je władzom gminy oraz osobom, które są odpowiedzialne za organizowanie kostrzyńskiej komunikacji. Po prosimy również na spotkanie Mateusza Olejniczaka, który jest odpowiedzialny za organizację KKP – podsumowuje Oliwia Balcerek.

Udział w ankiecie dotyczącej Kostrzyńskiej Komunikacji Publicznej można wziąć do 10 marca wypełniając specjalny formularz dostępny tutaj.

ZOBACZ TAKŻE: "Przy tworzeniu rozkładu wpływ ma dowóz dzieci do szkół". Kierowcy narzekają na warunki pracy

ZOBACZ TAKŻE: Kostrzyńska komunikacja jeździ już pół roku. Sprawdzamy jak funkcjonuje i co wymaga zmian {RAPORT}


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
29

cze

11:00
IWNO, Stara Cegielnia
Bieg "Cegła RUN" - Grand Prix Gminy Kostrzyn

14

lip

KOSTRZYN, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ewarysta Estkowskiego, ul. Piasta 1
Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn - okręg nr 11 (Andrzejewo i zachodnia część os. Grunwaldzkiego w Kostrzynie)
Głosowanie w godz. 7:00-21:00

26

lip

Siedleczek
IV Bieg do Nocy - Grand Prix Gminy Kostrzyn

22

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-13:30

07

wrz

11:00
IWNO, Park Mielżyńskich
VII Bieg Pieczonej Pyry - Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: