Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Badają georadarem co kryje się pod kostrzyńskim Rynkiem - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Badają georadarem co kryje się pod kostrzyńskim Rynkiem
24-01-2023 00:39   Janusz Ludwiczak
Na Rynku w Kostrzynie prowadzone są badania georadarowe, które mają dać odpowiedź czy pod ziemią znajdują się mury dawnych obiektów.

Badania georadarem prowadzone są w ramach prac związanych z opracowaniem kompleksowej dokumentacji projektowej modernizacji kostrzyńskiego Rynku.

– Badanie georadarem polegają na przeskanowaniu danego terenu w poszukiwaniu anomalii geofizycznych. Georadar w zależności od zakresu przyjętej częstotliwości może sprawdzić co kryje się pod ziemią w głębokości nawet do 5 metrów. Możemy sprawdzić rozmieszczenie kabli i infrastruktury podziemnej, ale także sprawdzić czy w ziemi znajdują się jakieś mury – powiedział portalowi InfoKostrzyn.pl Daniel Skoczylas firmy GPR24, która przeprowadza badanie georadarem.

Przeprowadzone badanie ma być pomocne co do zakresu i konieczności przeprowadzenia badań archeologicznych, a także sprawdzić rozmieszczenie infrastruktury podziemnej.

W związku z prowadzonymi badaniami we wtorek, 24 stycznia w godz. od 6:00 do 18:00 obowiązywać będzie całkowity zakaz parkowania na płycie Rynku.

Jak już informowaliśmy w 2021 r. ogłoszony został konkurs architektoniczny na przygotowanie koncepcji przebudowy kostrzyńskiego Rynku. W Wieloletniej Prognozie Finansowej zaplanowano na modernizację "serca gminy" blisko pół miliona złotych, z czego 50 tys. zł w tym roku, a kolejne 300 tys. zł w 2024 r.


Komentarze (5)

24-01-2023 17:17:56
@Kostrzynianin
Kierowców BMW i taksówkarzy znaki drogowe nie dotyczą :)
24-01-2023 11:23:43
Kostrzynianin
PS: Tak sobie obserwowałem kamerkę - widzę, że właśnie wjechał taksówkarz - następna święta krowa - jego znaki drogowe też nie obowiązują????
24-01-2023 11:15:16
Kostrzynianin
@Kaen: W tym pizzerii. Co święte krowy?? Niestety nie ma u nas straży miejskiej, która raz dwa odholowałaby autko i kierowca buliłby przynajmniej pół tysiąca złotych. Policja w Kostrzynie niestety nie ma drogówki... Ale faktem jest - po cholerę wprowadza się ten zakaz, skoro go się nie egzekwuje? Oj wystarczyłoby sprawdzić na wielu innych ulicach jak łamane jest prawo drogowe i wielu kierowców to święte krowy.
24-01-2023 11:09:01
Kaen
Godzina 11 a na Rynku zaparkowane nadal 3 samochody. W tym oczywiście nie tykalna reklama auto złomu.
24-01-2023 07:11:19
Nietoperz
A za te 50 tysięcy to co ma być w tym roku zrobione? Bo coś mi się widzi, że to nawet żeby zapłacić za te badania georadarem może nie wystarczyć...Kolejny rok odwlekania rewitalizacji rynku za nami i przed nami!

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

lut

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
XIV Halowy Turniej Piłki Nożnej Sołectw Gminy Kostrzyn

17:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
"Cztery Pory Roku" - przedstawienie słowno-muzyczne w wykonaniu członkiń zespołu "Złota Jesień"
Bezpłatne zaproszenia do odbioru od 6 lutego w MGOK

24

lut

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-13:30

05

mar

Gułtowy
Gułtowskie Potyczki Poetów

19

mar

Sanniki
Słodka Mila - Biegowe Grand Prix

[ wszystkie ]

Sonda
Czy Twoje dziecko wyjeżdża na ferie zimowe?

TAK

NIE

Nie mam dzieci


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: