Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Sołtyski Wiktorowa i Sannik walczą o tytuł "Osobowość Roku" - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Sołtyski Wiktorowa i Sannik walczą o tytuł "Osobowość Roku"
24-01-2019 06:31   Janusz Ludwiczak
Dorota Kaczmarek, która jest nie tylko sołtysem Wiktorowa, ale również angażuje się w pomoc potrzebującym i inicjuje działania charytatywne została nominowana w plebiscycie "Osobowość Roku" Głosu Wielkopolskiego w kategorii działalność społeczna i charytatywna. Z kolei sołtys Sannik, Marzena Pietraszewska walczy również o miano "Osobowości Roku" w kategorii samorządność i społeczność lokalna.

"Głos Wielkopolski" po raz kolejny ogłosił plebiscyt "Osobowość Roku", w którym chce wyróżnić wyjątkowych ludzi.

– Chcemy, żeby nasz plebiscyt był okazją do zaprezentowania dokonań ludzi, którzy nie zabiegają o aplauz, uznanie czy honory. Swoich działań nie podejmują dla poklasku, lecz z autentycznej potrzeby działania. Wspólnie doceńmy ludzi nietuzinkowych, pomysłowych i ciekawych. Osoby, które działając stają się wzorem do naśladowania dla innych. Mają na swoim koncie sukcesy lub potencjał, aby je odnieść w przyszłości. Zamierzamy uhonorować i wyróżnić tych, którzy konsekwentnie realizują obrany cel – mówi Adam Pawłowski, redaktor naczelny "Głosu Wielkopolskiego".

Wśród nominowanych znalazły się również osoby z gminy Kostrzyn. W kategorii działalność społeczna i charytatywna została nominowana Dorota Kaczmarek, sołtys Wiktorowa, która angażuje się w pomoc potrzebującym i jest inicjatorką i pomysłodawczynią wielu działań charytatywnych.

– Od 2015 roku jestem sołtysem Wiktorowa. Jestem pomysłodawcą i współorganizatorem edycji Biegów Charytatywnych na rzecz Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Razem" w Dzrzązgowie. W tym roku odbędzie się czwarty bieg. Jestem wolontariuszką Szlachetnej Paczki i inicjatorką wielu kiermaszów charytatywnych, ostatnio współorganizowałam kiermasz na rzecz kilkumiesięcznej Marianny, która urodziła się z wadą serca – mówi Dorota Kaczmarek.

Na Dorotę Kaczmarek można głosować wysyłając SMS o treści PDS.211 na numer 72355 (koszt 2,46 zł z VAT) lub za pośrednictwem strony internetowej "Głosu Wielkopolskiego". Głosowanie trwa do środy, 13 lutego do godz. 22:00.

Z kolei w kategorii samorządność i społeczność lokalna nominowana została sołtyska Sannik, Marzena Pietraszewska m.in. za współorganizowanie biegu charytatywnego dla dzieci niepełnosprawnych.

– Jestem Sołtysem Sannik od 4 lat. Przez ten czas udało się utworzyć skwer z kwiatami, położyć kostkę przy krzyżu. Stworzyłam plac zabaw dla dzieci i kącik dla seniorów. Sanniki rozkwitły, do niedawna mało kto wiedział, że jest taka wieś. Wspomagam kiermasze bożonarodzeniowe dla naszych gminnych dzieci chorych. Na każde święta organizujemy festyn dla dzieci z prezentami, czego nie było do tej pory. Udało mi się rok temu zorganizować kiermasz charytatywny dla pogorzelców z Ługowin, dzięki zebranym środkom udało się odbudować dach poszkodowanym i pomóc czterem rodzinom.
Dwa lata byłam wolontariuszem Szlachetnej Paczki, w tym roku zostałam liderem, udało się wspomóc 39 rodzin. Jestem współorganizatorem biegu charytatywnego dla dzieci niepełnosprawnych w Drzązgowie. Moim celem jest to, aby pomagać najsłabszym. W tym roku również byłam wolontariuszem WOŚP. Cieszę się, że do plebiscytu zgłosili mnie mieszkańcy Kostrzyna, za co dziękuję
– opowiada Marzena Pietraszewska.

Na Marzenę Pietraszewską można głosować wysyłając SMS o treści PDA.153 na numer 72355 (koszt 2,46 zł z VAT) lub za pośrednictwem strony internetowej "Głosu Wielkopolskiego". Głosowanie trwa do środy, 13 lutego do godz. 22:00.

Jest też trzecia nominacja. W kategorii działalność społeczna i charytatywna została zgłoszona również Katarzyna Czarnecka, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kostrzynie, wokalistka w zespole Strefa Zero, pomysłodawczyni stworzenia domków dla bezdomnych kotów w gminie Kostrzyn.

Na Katarzynę Czarnecką można głosować wysyłając SMS o treści PDS.212 na numer 72355 (koszt 2,46 zł z VAT) lub za pośrednictwem strony internetowej "Głosu Wielkopolskiego". Głosowanie trwa do środy, 13 lutego do godz. 22:00.


R E K L A M A
Aktualności
Niezapominajka
26

lip

Siedleczek
IV Bieg do Nocy - Grand Prix Gminy Kostrzyn

11

sie

KOSTRZYN, Targowisko miejskie
Pchli targ i rękodzieła
w godz. 10:00-15:00

22

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-13:30

07

wrz

11:00
IWNO, Park Mielżyńskich
VII Bieg Pieczonej Pyry - Grand Prix Gminy Kostrzyn

05

paź

Skałowo, las (teren ATV Kostrzyn)
Dziki Bieg w Lesie - Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: