Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wręczono promesy dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Wręczono promesy dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP
09-11-2022 12:08   Janusz Ludwiczak
Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Andrzej Bartkowiak w remizie OSP w Kostrzynie wręczył promesy dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z gminy Kostrzyn oraz pozostałych jednostek OSP w powiecie poznańskim i na terenie miasta Poznania. 37 młodych strażaków ochotników z gminy Kostrzyn otrzyma w sumie 6,6 tys. zł. Środki te zostaną przeznaczone m.in. na zakup sprzętu, umundurowanie i wyposażenie.

Premier przeznaczył z rezerwy ogólnej państwa 25 mln zł na Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze w jednostkach OSP w całej Polsce, z czego 857 drużyn z Wielkopolski otrzyma najwyższe w całym kraju dofinansowanie w wysokości ponad 4,2 mln zł. W aglomeracji poznańskiej 37 jednostek OSP otrzyma kwotę 166 980 złotych. Środki te będą mogły zostać przeznaczone na zakup sprzętu, umundurowanie i wyposażenie młodych druhów.

We wtorek w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostrzynie odbyła się uroczysta zbiórka strażaków, podczas której generał brygadier Andrzej Bartkowiak – Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, bryg. Robert Natunewicz – zastępca wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Arkadiusz Surdyk – wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, st. bryg. Jacek Michalak – Komendant Miejski PSP w Poznaniu wraz z zastępcą mł. bryg. Radosławem Hurnikiem, wspólnie z posłem RP Bartłomiejem Wróblewskim i burmistrzem Kostrzyna, Szymonem Matyskiem wręczyli promesy dla 21 jednostek OSP z powiatu poznańskiego.

– Od początku roku zabiegaliśmy o pieniądze dla Młodzieżowych i Dziecięcych Drużyn Pożarniczych. Dzięki wsparciu premiera RP Mateusza Morawieckiego, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego i wiceministra Macieja Wąsika udało się pozyskać środki.
Jest mi bardzo miło słyszeć i czytać, jak niektórzy druhowie mówią, że jestem ich komendantem głównym. Tak, jestem też Waszym komendantem i tak się czuję i bardzo mi zależy żeby nasze relacje były wyjątkowe i wspaniałe, i takie są! To Wielkopolska ma najwięcej drużyn pożarniczych w Polsce. Gratuluje, bardzo za to dziękuję i wielkie podziękowania przesyłam
– powiedział gen. bryg. Andrzej Bartkowiak, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej.

Jednocześnie komendant główny Państwowej Straży Pożarnej przekazał na ręce Komendanta Miejskiego PSP w Poznaniu st. bryg. Jacka Michalaka promesę w wysokości 70 tysięcy złotych na naprawę sprzętu pożarniczego.

W sumie promesy otrzyma 36 jednostek OSP z powiatu poznańskiego oraz OSP Kwiatowe w Poznaniu na łączną kwotę 166 980 zł, które trafią dla 506 członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

W gminie Kostrzyn środki w wysokości 6 600 złotych trafią dla 20 młodych strażaków z OSP Kostrzyn oraz dla 17 członków MDP przy OSP Gułtowy.

Celem działalności Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych jest zainteresowanie młodzieży działalnością społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz przygotowanie jej do bezinteresownej służby w szeregach Ochotniczych Straży Pożarnych. Członkami mogą być dziewczęta i chłopcy do 18 lat.

Do zadań Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych należy m.in. udział w zapobieganiu pożarom przez oddziaływanie na lokalne środowisko w celu przestrzegania przepisów przeciwpożarowych, a także podnoszenie wiedzy i umiejętności swoich członków w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej. Celem MDP jest również organizowanie działalności kulturalno-oświatowej w środowisku z uwzględnieniem problematyki ochrony przeciwpożarowej, rozwijanie sprawności fizycznej członków przez uprawianie różnych dyscyplin sportowych i turystyki. Dodatkowo wśród zadań są także podejmowanie i realizacja zadań pożytecznych dla ochrony przeciwpożarowej oraz działalność wolontariacka.

Wsp. bryg. Edyta Kalak-Filipiak


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

kwi

16:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Posiedzenie komisji zdrowia, bezpieczeństwa i działalności gospodarczej Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
►porządek obrad

20

kwi

11:00
Wiktorowo
Dziki Bieg w Błocie - Grand Prix Gminy Kostrzyn

14:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - LKS Ślesin

21

kwi

11:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
Lechia Kostrzyn II - Vitcovia Witkowo

24

kwi

17:00
Kino za rogiem Kostrzyn ul. Poznańska 24 (budynek Biblioteki)
Spotkanie z Adamem Woronowiczem - aktorem filmowym i teatralnym

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: