Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Gułtowianie pożegnali proboszcza. Ks. Marcin Jałoszyński zostaje przeniesiony pod Leszno - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Gułtowianie pożegnali proboszcza. Ks. Marcin Jałoszyński zostaje przeniesiony pod Leszno
07-11-2022 05:01   Janusz Ludwiczak
Decyzją arcybiskupa Stanisława Gądeckiego z dniem 10 listopada ks. Marcin Jałoszyński nie będzie już proboszczem parafii św. Kazimierza w Gułtowach. Będzie on pełnił funkcję gospodarza parafii św. Marcina w Wilkowicach w gminie Lipno w powiecie leszczyńskim. Dotychczasowego duszpasterza w Gułtowach zastąpi ks. Jerzy Szymczak, dotychczasowy wikariusz średzkiej kolegiaty.

Dekret arcybiskupa Metropolity Poznańskiego zaskoczył wszystkich.

– To nagła decyzja. Jeszcze pod koniec października bym nie przypuszczał, że czekają nas zmiany. Ale tak to już jest. Trzeba być gotowym do drogi. Na to się godzimy będąc księżmi – powiedział nam ks. Marcin Jałoszyński, odchodzący proboszcz parafii św. Kazimierza w Gułtowach.

Ks. Marcin Jałoszyński był proboszczem gułtowskiej parafii od połowy 2018 roku, zastępując ks. Edę Jaworskiego.

– W 2018 roku dostaliście nieopierzonego, świeżutkiego proboszcza. Dziś mam świadomość, że dzięki Waszej obecności w moim życiu stałem się przez ten czas lepszym człowiekiem i lepszym księdzem. Świadom jestem swoich ułomności i ograniczeń, dlatego przepraszam za każdą chwilę w której te moje słabości mną zawładnęły, w której po prostu zamknąłem się na Boga i zabrakło mi miłości – napisał do swoich parafian ks. Marcin Jałoszyński.

– Cztery lata, cztery miesiące i kilka dni otrzymałem w darze od Pana Boga, abym mógł pośród Was żyć, modlić się i sprawować sakramenty święte. Dziękuję Panu za ten dar, a jeśli choć odrobinę poprzez moją posługę czujecie się bliżej Niego, to tym bardziej Bogu chwała i dzięki! Bardzo się cieszę, że wśród Was mogłem przeżywać Nawiedzenie Matki Bożej – wydarzenie, w którym na dobrą sprawę człowiek uczestniczy raz w życiu – dodał ks. Marcin Jałoszyński.

Decyzją ks. arcybiskupa Stanisława Gądeckiego z dniem 10 listopada ks. mgr Marcin Jałoszyński został mianowany proboszczem parafii pw. św. Marcina w Wilkowicach, w gminie Lipno w powiecie leszczyńskim.

Z kolei nowym proboszczem w Gułtowach będzie ks. mgr Jerzy Szymczak, dotychczasowy wikariusz w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Środzie Wlkp. (kolegiaty). Wprowadzenie nowego proboszcza odbędzie się w niedzielę, 13 listopada podczas mszy św. o godz. 12:15.


Komentarze (8)

09-11-2022 19:18:42
Ździsława
Zgadza się. O obecnym proboszczu w Siekierkach można wypowiadać się tylko pozytywnie. Otwarty do ludzi i nie jak były proboszcz pazerny na kasę. Zresztą chodzą słuchy że nasz były proboszcz obecnie proboszcz w Kostrzynie już zdążył założyć spółkę z zakładem pogrzebowym.
09-11-2022 19:13:16
@do @Kazimierz
Na czym polega to "wzbogacanie społeczności"??? Ja akurat mam złe doświadczenia z rozrostu wioski...
09-11-2022 10:46:52
do @Kazimierz
To fakt. Trzy tysiące ludzi, nowa krew ale i ludzie, którym chce się coś robić. Matysek pospołu z Iwańskim zrobili z Siekierek sypialnię Poznania, ale na szczęście dużo tam też ludzi, którzy wzbogacili społeczność. I proboszcz też jest otwarty na wszystkich.
09-11-2022 08:01:54
@Kazimierz
Siekierki dzisiaj to już nie te Siekierki co kiedyś... [tutaj każdy sobie dopowie resztę]
08-11-2022 23:51:56
Kazimierz
Zawsze z Kostrzyna możecie się do Gułtów przeprowadzić i będziecie mieli fajnego księdza bo tutaj mieszkają Qultowi ludzie w Siekierkach był i jakoś nie było problemu.
08-11-2022 22:21:20
Lech
Najwięcej mają do powiedzenia ci którzy do kościoła nie chodzą kiedyś docenicie dobrych księży bo jeszcze trochę i będzie ich brakowało i co wtedy? Nie będzie na kogo ponarzekać a jak oni mają się niby obronić przed nami? później ich przenoszą z parafii na parafie.
08-11-2022 09:56:31
Jadwiga
W Kostrzynie też by się przydała zmiana. Podobno były wikary już miał dosyć proboszcza. Ciekawe?
07-11-2022 09:31:32
Krystyna
Dlaczego tacy wspaniali księża odchodzą. Ksiądz dał się poznać jako osoba mająca wspaniały kontakt z parafianami. Tak po ludzku dobry człowiek. Dlaczego takich księży przenoszą a takich jak dziekan trzymają na parafiach. Był w Kostrzynie Ksiądz bankier Kaczmarek. Traktował kapłaństwo jak dochodowy biznes. Obecny robi to samo. Większość ludzi w Kostrzynie już poznała się co do proboszcza jest najważniejsze. Potrzebny jest Ksiądz przez duże K, dla którego pieniądze zejdą na drugi plan. Może taki moment nadejdzie i Kostrzyn doczeka się prawdziwego kapłana.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

mar

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
74. sesja (zwyczajna) Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
►porządek obrad

07

mar

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Znakowanie rowerów
w godz. 15:00-18:00

18:00
CZERLEJNKO, świetlica wiejska, ul. Jesionowa 23
Koncert Mis Tybetańskich prowadzony przez NatAya -Ruch i Dźwięk
Udział bezpłatny. Obowiązują zapisy - tel. 505 094 375

08

mar

18:00
IWNO, Pałac
Koncert Pawła Bączkowskiego z okazji Dnia Kobiet

16

mar

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
II Turniej Tańca Towarzyskiego

[ wszystkie ]

Sonda
Czy weźmiesz udział w wyborach samorządowych, które odbędą się 7 kwietnia?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: