Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Siekierki: Utrudnienia na skrzyżowaniu Kórnickiej i Kostrzyńskiej - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Siekierki: Utrudnienia na skrzyżowaniu Kórnickiej i Kostrzyńskiej
07-10-2022 00:49   Janusz Ludwiczak
W związku z budową kanalizacji występują utrudnienia w ruchu na skrzyżowaniu ulic Kórnickiej i Kostrzyńskiej. Ruch odbywa się wahadłowo jednym pasem.

W ciągu ulicy Kórnickiej budowana jest sieć kanalizacyjna. W związku z prowadzonymi pracami zamknięty jest prawy pas ulicy Kórnickiej w kierunku Trzeku. Występują utrudnienia na skrzyżowaniu z ul. Kostrzyńską.

Ruch odbywa się wahadłowo, kierowany jest ręcznie. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność.

Prace związane z budową kanalizacji w tej części Siekierek mają zakończyć się do połowy listopada.

Jednak to nie koniec utrudnień. Po zakończeniu prac kanalizacyjnych rozpocznie się przebudowa skrzyżowania, na którym krzyżuje się pięć dróg, prowadzących z Siekierek do Paczkowa, Gowarzewa, Trzeku i Kostrzyna. O przebudowie skrzyżowania ulic Tuleckiej, Kórnickiej, Kostrzyńskiej i Na Okopy w Siekierkach mówiło się od lat.

– W ramach tej inwestycji oddalone od siebie o około 35 metrów skrzyżowania dróg zostaną przebudowywane na rondo. Planowane jest również wyprofilowanie i wzmocnienie jezdni, wymiana nawierzchni, poszerzenie jezdni i ujednolicenie szerokości pasów ruchu do 3 metrów (szerokość jezdni – 6 metrów). Powstaną chodniki o normatywnych szerokościach. Jest to szczególnie istotne w rejonie starej zabudowy jednorodzinnej, gdzie aktualnie piesi poruszają się po nieumocnionym poboczu. W planach jest też budowa przejść dla pieszych na tzw. azylach, co umożliwia bezpieczne zatrzymanie się pieszych pomiędzy pasami ruchu. Skrzyżowanie zostanie odwodnione, oświetlone, pojawi się nowe oznakowanie – wyjaśnia Katarzyna Fertsch, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Powiatowych.

Do przetargu na to zadanie stanęło 7 wykonawców. Najtańsza oferta opiewa na kwotę 7 931 944,84 zł brutto, gdzie pierwotnie zakładano budżet 4,5 mln zł, z czego ponad 2,2 mln zł Powiat Poznański otrzymał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Przetarg nie został jeszcze rozstrzygnięty.


Projekt przebudowy skrzyżowania ul. Tuleckiej, Kórnickiej, Kostrzyńskiej i Na Okopy


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (3)

08-10-2022 18:38:36
@.
Twój opis robót, które należy wykonać, potwierdza koszt inwestycji - 7,9 mln zł.
07-10-2022 18:42:15
.
"Jednak to nie koniec utrudnień. Po zakończeniu prac kanalizacyjnych rozpocznie się przebudowa skrzyżowania...". Jak chłopaki od kanalizacji skończą i wszystko ładnie uklepią, przyjdą chłopaki z energetyki i wszystko powtórnie rozryją. Przed przebudową skrzyżowania trzeba zlikwidować kolizję z linią napowietrzną 15kV, biegnącą przy skrzyżowaniu, czyli wkopać ją w ziemię (to te niższe słupy, te wyższe to 110kV).
07-10-2022 15:37:00
Z Siekierek
Panie Burmistrzu dziękujemy! Będzie wreszcie bezpiecznie.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

maj

17:00
Biblioteka Publiczna, Kostrzyn ul. Poznańska 24
"Wyspy kanaryjskie znane, a może nieznane" - spotkanie z kapitanem jachtowym Jackiem Podgórskim

03

cze

GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Hetman Orchowo

SIEKIERKI - boisko, ul. Szkolna
Festyn rodzinny

04

cze

16:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Koziołek Poznań

17

cze

15:00
KOSTRZYN, Parafia Błog.Jolanty, ul. Prymasa Wyszyńskiego 14a
Festyn Bajkowy
• tor przeszkód XXL
• foodtrucki
• bajeczne konkurencje
• koncerty i potańcówka
• loteria fantowa z biletami do Energylandii

[ wszystkie ]

Sonda
Czy powinna powstać gminna farma fotowoltaiczna? ►więcej

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: