Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

7-bramkowa porażka Maratończyka, przegrana 0:6 Lechii - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
7-bramkowa porażka Maratończyka, przegrana 0:6 Lechii
04-10-2022 05:06   Janusz Ludwiczak
To nie był dobry weekend zarówno dla Lechii Kostrzyn, jak i Maratończyka Brzeźno, które przegrały mecze ostatniej kolei. Zamek Gołańcz pokonał Lechistów 6:0. Z kolei Kotwica Kórnik II wygrała aż 7:0 z Maratończykiem.. Za to kolejne 3 punkty zyskała druga Lechia wygrywając 3:2 z WKS Owieczki, a GKS Gułtowy pokonał 2:0 Farę Pelikan Żydowo.

W sobotę Lechia Kostrzyn zagrała na wyjeździe z Zamkiem Gołańcz. Gospodarze prowadzili już w pierwszym kwadransie. Kolejna bramka padła w 31 minucie. Do przerwy Zamek Gołańcz prowadził 2:0. Lechiści natomiast grali w 9-osobowym składzie, po tym jak czerwone kartki otrzymali Michał Roszkowiak (w 22 minucie) i Oskar Wegnerski (w doliczonej minucie pierwszej połowy). Niestety po przerwie Kostrzynianom nie udało się strzelić ani jednego gola. Spotkanie zakończyło się wygraną 6:0 dla Zamku Gołańcz.

Tym samym Lechia Kostrzyn spadła z 12 na 13. miejsce w tabeli klasy A i ma swoim koncie nadal 6 punktów, 2 wygrane, 6 przegranych, 12 strzelonych bramek i 21 straconych.

Ogromną porażką zakończył się też niedzielny mecz Maratończyka Brzeźno, który na własnym boisku zagrał z Kotwicą Kórnik II. Do przerwy goście wygrywali 1:0, po tym jak pierwsza bramka padła w 21 minucie spotkania. Druga połowa była kompromitacją dla zawodników pod opieką Artura Chmiela. Kórniczanie kolejne bramki strzelali w 55, 73, 77, 78, 83 i 85 minucie. Na dodatek w połowie drugiej połowy czerwoną kartkę otrzymał Mateusz Słomian i od 66 minuty Maratończycy grali w 10. Mecz zakończył się ostatecznie wygraną 7:0 dla drużyny Kotwica Kórnik II.

Po sześciu rozegranych meczach rundy jesiennej Maratończyk Brzeźno spadł na ostatnie miejsce tabeli klasy A (1 punkt, 0 zwycięstw, 1 remis, 5 przegranych, bramki: 6-21). Brzeźnianie już od dłuższego czasu notują porażki. Ostatnia wygrana miała miejsce 4 czerwca, a w poprzednim sezonie Maratończyk miał tylko 5 zwycięstw, 5 remisów i aż 12 przegranych.

Z kolei piątą wygraną w tym sezonie zaliczyła druga Lechia, która na wyjeździe pokonała 3:2 WKS Owieczki. Dwa gole strzelił w pierwszej połowie Denys Ponomarenko (17 i 36 min). Autorem trzeciej bramki w 66 minucie był Jakub Szymanowski.

Lechia II nadal zostaje liderem klasy A z 15 punktami, 5 zwycięstwami i 1 przegraną (20 bramek strzelonych, 9 straconych).

3 punkty zdobył też na własnym boisku GKS Gułtowy, po wygranej 2:0 z Farą Pelikan Żydowo. Bramki w drugiej połowie strzelili: Dawid Wąsowicz oraz Norbert Dura.

Gułtowianie utrzymują się na 5. pozycji w klasie B z 12 punktami, 4 zwycięstwami i 2 przegranymi (bramki: 12-10).

W najbliższą sobotę o godz. 14:00 Lechiści zagrają w Kostrzynie z Leśnikiem Margonin, a dwie godziny później w Gułtowach GKS rozegra mecz z Meblorzem Swarzędz II. Dużym wydarzeniem dla kibiców będą piłkarskie derby gminy, gdzie w niedzielne południe na stadionie przy Sportowej w Kostrzynie druga Lechia zagra z Maratończykiem Brzeźno.

W sobotę zagrają też unihokeiści UKS Victoria Gułtowy, którzy na wyjeździe zmierzą się z SZS Wieliszew.

Wyniki meczów, najbliższe rozgrywki i tabele wszystkich drużyn (1922 Lechia Kostrzyn, Maratończyk Brzeźno, GKS Gułtowy i Lechia 2 Kostrzyn oraz Victoria Gułtowy) można sprawdzić w naszym serwisie na stronie: www.sport.infokostrzyn.pl.

R E K L A M A

Na zdjęciach niedzielny mecz Maratończyk Brzeźno-Kotwica Kórnik II zakończona wygraną 7:0 dla gości
Fot: Janusz Ludwiczak