Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Strażacka Tatra, która służyła kostrzyńskim druhom już na Ukrainie - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Strażacka Tatra, która służyła kostrzyńskim druhom już na Ukrainie
25-09-2022 01:41   Janusz Ludwiczak
Specjalistyczny samochód pożarniczy marki Tatra, który przez lata służył strażakom z OSP Kostrzyn dotarł już do Rejonu Obuchowskiego w Obwodzie Kijowskim.
Podpisane zostało też porozumienie pomiędzy Wspólnotą Feodosijiwską a Gminą Kostrzyn.

Jak już informowaliśmy 33-letnia strażacka Tatra, która w ostatnim czasie służyła w OSP Kostrzyn miała zostać sprzedana. Pojazd uległ awarii, a jego naprawa była nieopłacalna. Jednak Powiat Poznański zdecydował się zakupić wóz, wyremontować go i przekazać dla ukraińskich strażaków.

– Starosta Jan Grabkowski zwrócił się do nas z zapytaniem czy nie bylibyśmy gotowi wspólnie podjąć się inicjatywy przekazania wozu strażackiego dla jednej z jednostek na Ukrainie. Postanowiliśmy odwołać przetarg na sprzedaż. Starosta zadeklarował, że auto zostanie wyremontowane, a gmina otrzymałaby środki. Rada Powiatu przeznaczyła 150 tysięcy złotych na remont pojazdu i doposażenie wozu – mówił Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

Powiat Poznański zlecił więc naprawę wartego blisko 200 tys. zł wozu strażackiego. Pojazd został przekazany dla Ukrainy.

– Wsparcie i pomoc naszych przyjaciół z powiatu poznańskiego jest dla nas niezwykle ważna. Brakuje nam sprzętu, który zapewni naszym mieszkańcom, szczególnie w tym trudnym czasie, bezpieczeństwo – zaznaczył Mykoła Pyanchuk, przewodniczący Terytorialnej Wspólnoty Feodosijiwskiej.

Strażacka Tatra pochodzi z 1989 roku. Początkowo służyła Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 na poznańskim Łazarzu (przy ul. Grunwaldzkiej). Po 2000 roku trafiła do OSP Kostrzyn. Pojazd warty jest 54 800 zł – przynajmniej tyle została ustalona cena wywoławcza w ogłoszonym przetargu.

Środki otrzymane od Powiatu Poznańskiego w wysokości 150 tys. zł zostały przeznaczone na remont pojazdu, a także jego doposażenie. Teraz Tatra będzie służyć strażakom z Obwodu Kijowskiego, którzy codziennie mają do czynienia z rosyjską napaścią.

Dodajmy, że zarówno Powiat Poznański, jak i Gmina Kostrzyn podpisały list intencyjny ze Wspólnotą Feodosijiwską.

"Kierując się wolą umacniania wzajemnego zrozumienia oraz rozwijania przyjaznych kontaktów między Gminą Kostrzyn a Wspólnotą Feodosijiwską, przedstawiciele obu stron wyrażają chęć nawiązania oficjalnych stosunków partnerskich. Jednocześnie oba regiony dołożą wszelkich starań dla rozwijania bliskich kontaktów osobistych między mieszkańcami, mających na celu obopólne zrozumienie i ustanowienie trwałych więzi.
List ma być podstawą do przygotowania i wdrożenia układu o partnerstwie, przyjaźni i współpracy między obydwoma regionami"
– czytamy w treści Listu Intencyjnego o woli nawiązania stosunków pomiędzy Gminą Kostrzyn, a Wspólnot Feodosijowskiej w Ukrainie.


R E K L A M A

Fot: Mikołaj Dudek/OSP Kostrzyn (1), Powiat Poznański (2-6), Urząd Miejski w Kostrzynie (7-12)

Komentarze (2)

26-09-2022 01:39:01
REDAKCJA
@Greg: Owszem, od ronda Jeziorańskiego w kierunku Junikowa to już Grunwald. Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 2 mieści się przy ul. Grunwaldzkiej 16 na Łazarzu, tuż obok szpitala klinicznego (dawnego wojskowego). Granice Os. Św. Łazarz obejmują obszar w rejonie ulic Bukowskiej, Przybyszewskiego aż do Palacza. Pozdrawiam
26-09-2022 01:26:43
Greg
Uprzejmie informuję, że ulica Grunwaldzka w Poznaniu nie jest położona na Łazarzu, tylko na Grunwaldzie. Ktoś słyszał, że dzwonią...?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

kwi

16:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Posiedzenie komisji zdrowia, bezpieczeństwa i działalności gospodarczej Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
►porządek obrad

20

kwi

11:00
Wiktorowo
Dziki Bieg w Błocie - Grand Prix Gminy Kostrzyn

14:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - LKS Ślesin

21

kwi

11:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
Lechia Kostrzyn II - Vitcovia Witkowo

24

kwi

17:00
Kino za rogiem Kostrzyn ul. Poznańska 24 (budynek Biblioteki)
Spotkanie z Adamem Woronowiczem - aktorem filmowym i teatralnym

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: