Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pożar mieszkania w Sannikach. Ruszyła zbiórka dla pogorzelców - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Pożar mieszkania w Sannikach. Ruszyła zbiórka dla pogorzelców
11-09-2022 01:38   Janusz Ludwiczak
W piątek wieczorem doszło do pożaru mieszkania sołtys Sannik. W wyniku zwarcia instalacji spłonęła kuchnia. Rozpoczęła się zbiórka na remont mieszkania.

Do pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym w Sannikach doszło w piątkowy wieczór. Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze o godz. 19:04. Na miejscu interweniowały trzy zastępy: OSP Kostrzyn, OSP Brzeźno i JRG3 Poznań, a także policja i pogotowie energetyczne.

W wyniku pożaru spłonęło mieszkanie sołtys Sannik. Ogień pojawił się w wyniku zwarcia instalacji, domowników nie było w tym czasie.

Ruszyła właśnie zbiórka na remont mieszkania.

– W wyniku pożaru instalacji spłonęło w Sannikach mieszkanie Naszej mamy. Dzięki szybkiej akcji sąsiadów i straży pożarnej najbardziej została uszkodzona kuchnia. W jej imieniu postanowiliśmy założyć zrzutkę, ponieważ straciła całą kuchnie, na którą odkładała bardzo długi czas. Są to ogromne koszty, trzeba przeprowadzić gruntowny remont całego mieszkania, zakupić meble kuchenne i sprzęty, które uległy zniszczeniu w pożarze, do wymiany są podłogi, trzeba skuć tynki i położyć je od nowa, wymalować, wymienić instalacje elektryczną i wiele innych rzeczy które trzeba naprawić. Tak na prawdę całe mieszkanie musi przejść gruntowny remont – pisze Katarzyna Kaczkowska.

Zbiórka na remont mieszkania sołtys Sannik prowadzona jest na portalu zrzutka.pl. Od soboty, dzięki dobrej woli 32 osób udało się zebrać już ponad 3 tysiące złotych z kwoty 10 tys. zł.

– Mama z siostra tymczasowo przeniosły się do mnie , ponieważ mieszkanie nie nadaje się w tej chwili do zamieszkania. Jest to kobieta o wielkim sercu, która pomoc raczej niosła innym. a teraz sama jej potrzebuje. Głęboko wierzę w to, że dobro do nas powraca ze zdwojoną siłą i wierzę w moc innych ludzi oraz współczucie i dobre serca. Pomóżmy odzyskać jej spokój i wrócić do swojego mieszkania ,sprawmy by koszmar który przeżyła odszedł w zapomnienie – dodaje Katarzyna Kaczkowska.


Fot: OSP Kostrzyn (2), OSP Brzeźno (1,3-5)

ZOBACZ TAKŻE: Szlachetna Paczka obdarowała ponad 20 rodzin w potrzebie

ZOBACZ TAKŻE: Sołtyski Sannik i Wiktorowa zostały nagrodzone przez Starostę Poznańskiego

ZOBACZ TAKŻE: Upamiętniono generała w jego 230. urodziny

ZOBACZ TAKŻE: Odbyły się pierwsze wybory sołeckie. Marzena Pietraszewska wybrana na sołtysa Sannik

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym. Wyślij e-mail redakcja@infokostrzyn.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie - www.kontakt.infokostrzyn.pl.
KOSTRZYN KONT@KT – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

cze

18:00
IWNO, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika, ul. Szkolna 11
Wybory sołeckie - Sołectwo Iwno

19

cze

18:00
WIKTOROWO, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Wiktorowo

18:30
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - Przemysław Poznań
- zakończenie sezonu

21

cze

IWNO, Park Mielżyńskich
Wianki - powitanie lata
w godz. 17:00-24:00

22

cze

18:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Koncert Martyny Pruszyńskiej

[ wszystkie ]

Sonda
Czy Polska wyjdzie z grupy na Euro2024?

TAK

NIE

Nie interesuje mnie to


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: