Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Biegli w ciemnościach przez pola i lasy {►FILM} - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Biegli w ciemnościach przez pola i lasy {►FILM}
27-08-2022 05:21   Janusz Ludwiczak
131 osób wyposażonych w latarki i czołówki postanowiło spróbować swoich sił w 5-kilometrowym nocnym biegu, który już po raz drugi odbył się polnymi i leśnymi alejkami w Siedleczku i Leśnej Grobli.

W zawodach o nietypowej porze wzięło udział dwukrotnie więcej uczestników niż rok temu (których było wtedy dokładnie 58).

– Idea tego biegu pojawiła się w ubiegłym roku w ramach różnych zawodów biegowych w gminie Kostrzyn. Siedleczek i Leśna Grobla ma przepiękne leśne tereny rekreacyjne, spacerowe. Jest duże zainteresowanie. Bieg jest atrakcyjny, odbywa się praktycznie po ciemku. Dla każdego uczestnika przygotowaliśmy pamiątkowe medale – powiedziała Dorota Hamerska, sołtyska Siedleczka.

Uczestnicy "II Biegu do Nocy" mieli do pokonania 5-kilometrową trasę, która prowadziła polnymi i leśnymi dróżkami Siedleczka i Leśnej Grobli.

Pierwszy do mety w czasie 18 minut i 7 sekund dobiegł Adrian Drews z Popowa.

– Do udziału w biegu zachęciły mnie nagrody rzeczowe. Trasa była ciężka, był przełaj. Jestem zadowolony z wyniku. Bardziej wolę nocne bieganie. Dwa tygodnie wcześniej biegłem w Wągrowcu, także w biegu nocnym. Biegam od 8 lat. Zacząłem, gdy miałem chorobę, depresję. Bieganie było też dla mnie okazją do schudnięcia – powiedział Adrian Drews, zwycięzca II Biegu do Nocy.

7 sekund później do mety dobiegł Radosław Pluciński ze Swarzędza (0:18:14), a trzeci trasę ukończył Damian Mikołajczak (w czasie 18 minut i 53 sekund).

Wśród pań najlepsze okazały się siostry – Karolina i Patrycja Bieleckie, które trasę ukończyły w czasie nieco ponad 20 minut.

– Chciałyśmy się sprawdzić o innej godzinie w biegu. Zawsze biegałyśmy do południa. Najtrudniejsza była nieoświetlana trasa. Nie było do końca wiadomo jak rozłożyć tempo. Bieganie daje dużo satysfakcji, fajne jest dążenie do celu, walczenie do samego końca. Biegamy od 6 lat, zaczęło się wszystko od w-fu w szkole. Wtedy zapisały się do klubu – opowiada Patrycja Bielecka i jej siostra Karolina Bielecka.

Trzecia na podium znalazła się Małgorzata Bider, która 5-kilometrową trasę przebiegła w czasie blisko 24 minut (0:23:55).

Na zwycięzców czekały nagrody rzeczowe odpowiednio: 300 złotych za zajęcie pierwszego miejsca, 200 zł - za drugie i 100 zł - za trzecie, a także puchary.

Mieszkaniec i mieszkanka gminy Kostrzyn, którzy ukończyli bieg z najlepszymi rezultatami otrzymali puchar oraz dodatkową nagrodę w wysokości 250 zł.

W nocnym biegu w Siedleczku wzięło udział w sumie 131 osób, z czego najmłodszy zawodnik miał 14 lat, a najstarszy 63.

"II Bieg do Nocy" był piątym etapem Grand Prix Biegów w Gminie Kostrzyn. Kolejna okazja do biegania już 10 września w Iwnie podczas 5. biegu "Pieczonej Pyry", zaś 1 października odbędzie się ekstremalny "Dziki Bieg w Lesie".


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
30

maj

12:00
Kostrzyn
Procesja Bożego Ciała ulicami Kostrzyna - z fary do parafii bł. Jolanty

02

cze

18:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn II - Kosynier Sokołowo

04

cze

17:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Wybory sołeckie - Sołectwo Glinka

19:00
BRZEŹNO, sala Ochotniczej Straży Pożarnej
Wybory sołeckie - Sołectwo Brzeźno

05

cze

17:00
SIEDLECZEK, świetlica
Wybory sołeckie - Sołectwo Siedleczek

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: