Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nagle zamknięto przejazd kolejowy w Gułtowach! - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Nagle zamknięto przejazd kolejowy w Gułtowach!
22-08-2022 00:31   Janusz Ludwiczak
W piątek wieczorem bez podania wcześniejszej informacji zamknięty został przejazd kolejowy w Gułtowach. Rozpoczął się remont. Początkowo zabrakło nawet oznakowania o utrudnieniach. Zmienioną trasą będzie jeździć autobus linii nr 464.

Remont przejazdu kolejowego przy stacji kolejowej "Gułtowy" zaskoczył wszystkich.

– Z informacji jakie uzyskałem od kierownika budowy, wynika że przejazd kolejowy będzie zamknięty do wtorku, 30.08. Być może wcześniej uda się wprowadzić ruch wahadłowy. Prace rozpoczęły się w piątek wieczorem. Brak informacji o zamknięciu drogi jest zaskoczeniem dla mieszkańców. Brak oznakowania w Siedlcu jak i w Gułtowach. Jak wyjaśnia kierownik budowy, prace zostały zgłoszone, oznakowaniem miała zająć się firma DROMO. Jednak w wyniku zaniedbań, podobno ktoś poszedł na urlop i zapomniał zlecić to innej osobie, tak właśnie się stało. Nadmienię że jest to droga powiatowa. Mam nadzieję że Powiat Poznański szybko wyjaśni całe zamieszanie – zaalarmował Marek Kowalski, radny gminy Kostrzyn.

Dopiero w niedzielę pojawiło się stosowne oznakowanie o zamknięciu przejazdu kolejowego. Wielu kierowców w piątek wieczorem, w sobotę i niedzielny poranek jechało na ślepo, nie wiedząc nic o utrudnieniach. Problem z zawróceniem mieli też kierowcy ciężarówek.

W związku z zamknięciem przejazdu kierowcy muszą korzystać z objazdu. Praktycznie są 3 możliwe trasy, jednak wiążą się z nadrabianiem sporej ilości kilometrów:

  • przez drogę krajową nr 92, Neklę, Stroszki, Dzierżnicę, Giecz, Biskupice i Nowojewo
  • przez Siedlec i Sokolniki Drzązgowskie – jednak jest to częściowo droga gruntowa
  • przez węzeł Kostrzyn, drogą ekspresową S5, węzeł Strumiany i Klony.

Zamknięcie przejazdu kolejowego przy stacji Gułtowy utrudni też życie pasażerom linii autobusowej nr 464.

– Nie zostaliśmy powiadomieni o zamknięciu przejazdu. Nie dotarła do nas żadna informacja. W poniedziałek nie będą wykonywane pierwsze kursy z Gułtów do Siedlca. Kursy do Siedleczka i Brzeźna będą realizowane normalnie. Autobus zakończy kursy przy ul. Pałacowej. Rano dokonamy próbnych jazd testowych przez przejazd w Siedlcu. Jeśli nie będzie problemów technicznych trasa objazdowa dla linii nr 464 prowadzić będzie właśnie przez Siedlec i Sokolniki Drzązgowskie do Gułtów – powiedział nam Mateusz Olejniczak, kierownik działu transportu Zakładu Komunalnego w Kostrzynie, odpowiedzialny za Kostrzyńską Komunikację Publiczną (KKP).

Niemniej do stacji kolejowej "Gułtowy" póki co nie będzie dojeżdżać żaden autobus.

Do tematu będziemy wracać.


Fot: Marek Kowalski

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym. Wyślij e-mail redakcja@infokostrzyn.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie - www.kontakt.infokostrzyn.pl.
KOSTRZYN KONT@KT – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (1)

25-08-2022 19:09:03
Leszek
Widać jacy fachowcy tam pracują zlecają firmie co się ledwo zna na swojej pracy i potem wychodzą takie zaniedbania. Ręce opadają ale to jest normalka w naszym kraju.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

mar

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Znakowanie rowerów
w godz. 15:00-18:00

18:00
CZERLEJNKO, świetlica wiejska, ul. Jesionowa 23
Koncert Mis Tybetańskich prowadzony przez NatAya -Ruch i Dźwięk
Udział bezpłatny. Obowiązują zapisy - tel. 505 094 375

08

mar

18:00
IWNO, Pałac
Koncert Pawła Bączkowskiego z okazji Dnia Kobiet

10

mar

11:00
SIEDLEC, kościół Św.Mikołaja
Koncert pieśni wielkopostnych - chór Cantores assumptae
(po mszy św.)

16

mar

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
II Turniej Tańca Towarzyskiego

[ wszystkie ]

Sonda
Czy weźmiesz udział w wyborach samorządowych, które odbędą się 7 kwietnia?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: