Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pożegnanie dowódcy JRG3 - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Pożegnanie dowódcy JRG3
02-08-2022 12:02   Janusz Ludwiczak
Druhowie OSP Kostrzyn, OSP Gułtowy i OSP Brzeźno, a także strażacy innych jednostek pożegnali młodszego brygadiera Piotra Mądrego, który z początkiem sierpnia przeszedł na emeryturę.

Młodszy brygadier Piotr Mądry służbę w ochronie przeciwpożarowej pełni od 1994 r., gdy jako kadet rozpoczął naukę w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Jeszcze przed wstąpieniem do szkoły w roku 1992 r. brał udział w pożarze w Kuźni Raciborskiej – za co został odznaczony Złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa.

– Jako kadet brał udział w trudnej akcji ratowniczej na jeziorze Boszkowo gdzie przewróciła się łódź, razem z kolegami uratował poszkodowanych. Za ten czyn został odznaczony medalem za ofiarność i odwagę przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Wałęsę.
W 1998 r. został wyróżniony pochwałą przez Komendanta Rejonowego PSP w Poznaniu za poświecenie podczas ratowania życia tonącej kobiecie na rzece Warta.
Brał czynny udział w wielu akcjach np. w 2003 r. w wydobyciu awionetki z akwenu miejscowości Gądki albo w 2006 r. ratowanie awionetki z pokrywy lodowej na jeziorze Rusałka
– informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Mł. bryg. Piotr Mądry w Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu służbę pełnił od 1996 roku. Początkowo był dowódcą zastępu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 na Starym Mieście. Trzy lata później służbę podjął w Wydziale Operacyjnym w MSK na stanowisku młodszego inspektora, następnie inspektora i starszego inspektora.

– Zmiana specyfiki służby nie oddaliła go od bezpośredniego udziału w akcjach ratowniczych, ponieważ jako nurek PSP zdobył kwalifikacje kierownika robót nurkowych i jako nieliczny w tej dziedzinie ratowniczej wspierał działania ratownicze jednostek OSP i PSP parających się ratownictwem wodno-nurkowym – wyjaśnia poznańska Straż Pożarna.

W 2007 r. otrzymał awans na pierwszy stopnień oficerski oraz został zastępcą dyżurnego operacyjnego miasta, dwa la później został dyżurnym operacyjnym miasta Poznania.

Od 2020 roku był dowódcą Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w poznańskim Antoninku. Strażacy z tej jednostki często interweniują przy gaszeniu pożarów czy ratowaniu poszkodowanych w wypadkach również na terenie gminy Kostrzyn.

Mł. bryg. Paweł Mądry został odznaczony złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa, medalem za ofiarność i odwagę oraz brązowym i srebrnym medalem za zasługi dla ochrony przeciwpożarowej.


Fot: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

sie

Sanniki
Festyn rodzinny
- euro bungee, eliminator, rowery piwne, grill, grochówka, ciasta, napoje
od godz. 16:00 do późnego wieczora

14

sie

Gułtowy
Qultowe Gułtowy
- msza odpustowa na cmentarzu, ślubowanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej i 75-lecie OSP, Raper "Bisek" i Sławomir "Rusek" Urbaniak & Josza, Strefa Zera, zabawa taneczna

15

sie

15:00
Gułtowy
Qultowe Gułtowy
- Biesiada Kasztelańska na rockową nutę

16

sie

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Znakowanie rowerów
w godz. 15:00-18:00

19

sie

Siedleczek
II bieg do nocy - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę – za drogo

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: