Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Autobusy jeżdżą tunelem. Trzek bez komunikacji - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Autobusy jeżdżą tunelem. Trzek bez komunikacji
05-07-2022 00:58   Janusz Ludwiczak
Obowiązuje wakacyjny rozkład jazdy Kostrzyńskiej Komunikacji Publicznej. Autobusy linii nr 462 i 465 jeżdżą już przez nowy tunel. Jednak ze zmian niezadowolonych jest wielu mieszkańców, którzy mają problem z dojazdem rano na pociąg. Ponadto żaden autobus nie dojeżdża do Trzeku, Wydzierżewic i części Skałowa.

Od ubiegłego poniedziałku, 27 czerwca obowiązuje nowy, letni rozkład jazdy KKP. Na okres wakacji zawieszono wiele połączeń.

– Ciekawe jak mam teraz dojechać z Drzazgowa do pracy na 6-sta rano? – pisze na profilu gminy Paulina Oskar.

– Te autobusy to jak zwykle porażka. Niby coś zostało zrobione ale byle jak. Nie ma żadnego autobusu pod pociąg - choć pierwotnie miał służyć przywożeniu dzieci i mieszkańców na dworzec. Czasem mam wrażenie, że Gmina jedynie chce się pochwalić - u Nas też są autobusy! Ale jeździ to wszystko byle jak! Do porządnej komunikacji nam jeszcze lata świetlne... – dodaje Klaudia Wartecka.

Wiele osób zauważa, że wiele autobusów nie jest dostosowanych do odjazdów pociągów.

Ponadto do Brzeźna, Siedleczka i Siedleczka kursują teraz tylko trzy autobusy. Przed wakacjami realizowanych było 6 kursów.

– Tak źle jeszcze nie było. Autobus po 8 – kto ma nim jechać? Na pewni nie ludzie dojeżdżający do pracy – żali się Mariola Pietrzak, mieszkanka Brzeźna.

W jeszcze gorszej sytuacji są mieszkańcy Trzeku, do których nie dojeżdża żaden autobus linii nr 462.

– Oczywiście, że brakuje komunikacji. Zawsze była możliwość dojazdu osób, które nie mają auta lub też po prostu chciały pojechać do Kostrzyna, by spotkać się ze znajomymi – mówi nam Ewelina Kaszowska, sołtys Trzeku.

Na okres wakacji zawieszone zostały również połączenia linii nr 461 przez północno-zachodnią część Skałowa oraz w rejon osiedli przy ul. Półwiejskiej w Kostrzynie.

– Nie otrzymaliśmy żadnych konkretów, jakich konkretnie połączeń brakuje. Wszelkie uwagi należy kierować do nas bezpośrednio na adres e-mail: komunikacja@zkkostrzyn.pl z konkretnym wskazaniem jakiego połączenia brakuje, skąd – dokąd, o której godzinie – tłumaczy Mateusz Olejniczak, kierownik działu transportu Zakładu Komunalnego w Kostrzynie, odpowiedzialny za Kostrzyńską Komunikację Publiczną (KKP).

Są też dobre wiadomości. Autobusy linii nr 462 i 465 kursują już nowym tunelem, choć mogły tą trasą jeździć już od maja, gdy tunel został udostępniony dla ruchu. Przez ponad dwa miesiące autobusy linii nr 465 z Kostrzyna na os. Strumiany oraz do Sokolnik Klonowskich jeździły naokoło przez drogę krajową nr 92, węzeł Kostrzyn i ekspresową S5.

– Ustaliliśmy, aby do końca roku szkolnego nie wprowadzać zmian. Autobusy tunelem zaczną jeździć dopiero od początku wakacji – tłumaczył nam Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

Każdy jednak kurs linii nr 465 oznaczał nadrabianie drogi o blisko 3 kilometry (przy trzech kursach każdego dnia było to 16,2 km, w sumie przez cały okres od otwarcia tunelu od początku maja autobusy niepotrzebnie przejechały dodatkowo 599,4 km.

Aktualne rozkłady jazdy wszystkich autobusów oraz mapę kostrzyńskiej komunikacji, wraz z naniesionymi połączeniami można znaleźć w naszym serwisie: www.komunikacja.infokostrzyn.pl. Tam też będziemy na bieżąco informujemy o zmianach w kursowaniu.


R E K L A M A
Aktualności
Niezapominajka
26

lip

Siedleczek
IV Bieg do Nocy - Grand Prix Gminy Kostrzyn

11

sie

KOSTRZYN, Targowisko miejskie
Pchli targ i rękodzieła
w godz. 10:00-15:00

22

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-13:30

07

wrz

11:00
IWNO, Park Mielżyńskich
VII Bieg Pieczonej Pyry - Grand Prix Gminy Kostrzyn

05

paź

Skałowo, las (teren ATV Kostrzyn)
Dziki Bieg w Lesie - Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: