Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej z Gułtów do stacji kolejowej - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej z Gułtów do stacji kolejowej
04-07-2022 18:08   Janusz Ludwiczak
Wzdłuż ulicy Kasztanowej w Gułtowach powstaje ścieżka pieszo-rowerowa.

Prace związane z budową ścieżki pieszo-rowerowej rozpoczęły się na początku czerwca. W ramach pierwszego etapu inwestycji powstanie chodnik i zjazdy/wjazdy do/z posesji w Gułtowach od ulicy Za Parkiem do łuku drogi w ciągu Kasztanowej.

Inwestycja, którą realizuje firma Perfecta z Komornik będzie kosztować blisko 688 tysięcy złotych (687 947,24 zł). Zgodnie z przetargiem zakończenie prac powinno nastąpić do końca sierpnia.


Komentarze (5)

06-07-2022 19:20:51
.
Myślę, że ostatecznie będzie to "droga dla pieszych" (znak C-16) + tabliczka "nie dotyczy" z symbolem roweru. W sumie, "Mercedes i furmanka" to trafne określenie. Wkurza mnie bylejakość tych rządów. Czego się nie dotkną, wszędzie kontrowersje.
06-07-2022 09:00:18
kapitan bomba
To jest wąski chodnik, z ścieżką rowerową nie ma nic wspólnego! Ciekawe ile będziemy czekać na dalsze etapy pracy ...
06-07-2022 08:20:47
.
To, wbrew pozorom, ma trochę większe znaczenie, niż napinanie się. Jest takie coś, zazwyczaj interpretowane wedle własnego widzimisię, a najczęściej zupełnie ignorowane (niczym w państwach trzeciego świata), jak PRAWO. Jeżeli to będzie ścieżka pieszo-rowerowa, powinna być stosownie oznaczona (myślisz, że będzie?), a co ważniejsze, będzie po niej można LEGALNIE JEŹDZIĆ ROWEREM. Jeżeli to będzie chodnik (formalnie, bo de facto będzie) jazda rowerem będzie podlegać sankcji karnej. Taka babcinka, zatrzymana przez policjanta, któremu przełożony kazał wypisać tyle i tyle mandatów, na taką a taką kwotę (obecnie standardowa praktyka we WSZYSTKICH instytucjach państwowych), może się tłumaczyć, że "one mówiły że rowerem tyż można", ale niewiele to da.
05-07-2022 23:13:00
@Piotr
No tak. Zabrakło argumentów to trochę poobrazasz "Kropka". Ale masz rację. Miało być bezpieczniej i będzie. Nieważne, że władza mówi o Mercedesie a podstawia furmankę. Przecież jedno i drugie ma cztery koła ..
04-07-2022 21:51:04
.
To bardzo ładny chodnik. Naprawdę fajny, półtorametrowy chodnik. Tyle że, to NIE JEST ścieżka pieszo-rowerowa, nawet jak władze nazwą tak ten chodnik, ścieżką pieszo-rowerową on się nie stanie. Ja wiem, nie było na więcej kasy, przy spodziewanym natężeniu nie ma potrzeby budować szerzej. OK. Ale nie ma powodów nazywać wieprza ogierem. Czy jest? W każdym razie, ROZPORZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU I GOSPODARKI MORSKIEJ w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie, par. 47, ust. 3: Szerokość ścieżki pieszo-rowerowej, do której nie wlicza się szerokości krawężnika i obrzeża, powinna być dostosowana do natężenia ruchu pieszych i rowerów oraz wynosić nie mniej niż: 1) 3,0 m - na terenie zabudowy; 2) 2,5 m - poza terenem zabudowy.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

mar

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Znakowanie rowerów
w godz. 15:00-18:00

18:00
CZERLEJNKO, świetlica wiejska, ul. Jesionowa 23
Koncert Mis Tybetańskich prowadzony przez NatAya -Ruch i Dźwięk
Udział bezpłatny. Obowiązują zapisy - tel. 505 094 375

08

mar

18:00
IWNO, Pałac
Koncert Pawła Bączkowskiego z okazji Dnia Kobiet

10

mar

11:00
SIEDLEC, kościół Św.Mikołaja
Koncert pieśni wielkopostnych - chór Cantores assumptae
(po mszy św.)

16

mar

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
II Turniej Tańca Towarzyskiego

[ wszystkie ]

Sonda
Czy weźmiesz udział w wyborach samorządowych, które odbędą się 7 kwietnia?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: