Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wyrzucił psa z drugiego piętra. Grozi mu 5 lat więzienia - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Wyrzucił psa z drugiego piętra. Grozi mu 5 lat więzienia
10-06-2022 19:42   Janusz Ludwiczak
Mieszkaniec bloku przy ul. Półwiejskiej 3a w centrum Kostrzyna wyrzucił swojego psa z drugiego piętra. Czworonóg na szczęście przeżył. Przeżywa pod opieką Fundacji na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Mondo Cane. Sprawca został już zatrzymany przez policję. Grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Okazuje się, że mężczyzna był poszukiwany od dawna do odbycia kary aresztu.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek, 3 czerwca. Całe zdarzenie zarejestrował monitoring. Na filmie widać, że z drugiego piętra został celowo wyrzucony pies.

– O całej sprawie powiadomili nas sąsiedzi. Okazuje się, że to nie był pierwszy incydent. Piesek wcześniej był już topiony. Możliwe, że mężczyzna był po narkotykach. Miał on profil na YouTube. Byliśmy przerażeni, gdy zobaczyliśmy te filmy. Mężczyzna był wulgarny, agresywny. Niestety kanał został już skasowany – mówi w rozmowie z portalem InfoKostrzyn.pl Katarzyna Śliwa-Łobacz, prezeska Fundacji na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Mondo Cane.

– Piesek jest pod naszą opieką, przebywa w domu tymczasowym. Mamy już chętnych do adopcji. Jest on mocno poobijany. Wykonaliśmy mu badanie USG jamy brzusznej i RTG. Obserwujemy go jeszcze pod kątem neurologicznym. Piesek, który jeszcze praktycznie szczeniakiem, ma niespełna rok uderzył głową w bruk. Miał dużo szczęścia, że nie odniósł większych obrażeń, nie miał nawet połamanych nóg – dodaje Katarzyna Śliwa-Łobacz.

Sprawa została zgłoszona na policję. Mężczyzna, który wyrzucił psa z balkonu z 2 piętra bloku przy ul. Półwiejskiej 3a w centrum Kostrzyna został już zatrzymany.

– Dzisiaj po popołudniu policjanci z Wrześni zatrzymali mężczyznę w jednej z miejscowości w okolicach Wrześni. Mężczyzna nie przebywał w Kostrzynie. Był on poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez sąd, gdzie miał do odbycia 100 dni kary aresztu – powiedział portalowi InfoKostrzyn.pl mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Mężczyźnie, za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do 5 lat więzienia.

Poniżej film, na którym widać, jak pies zostaje wyrzucony z 2 piętra. Uwaga! Film jest brutalny.


Fot: Fundacja na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Mondo Cane

Aktualności
Niezapominajka
13

lip

Drzązgowo
Festyn rodzinny w Drzązgowie
w godz. 16:00-24:00

14

lip

KOSTRZYN, Targowisko miejskie
Pchli targ i rękodzieła
w godz. 10:00-15:00

16:00
SIEKIERKI, Skwer im. Powstańców Wielkopolskich
Spotkanie integracyjne

KOSTRZYN, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ewarysta Estkowskiego, ul. Piasta 1
Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn - okręg nr 11 (Andrzejewo i zachodnia część os. Grunwaldzkiego w Kostrzynie)
Głosowanie w godz. 7:00-21:00

15

lip

17:30
TARNOWO, świetlica wiejska
"Diamentowa podróż Zosi" - spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Kurtynka

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: