Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przebiegli przez Kostrzyn w Kurdeszowej (Za)Dyszce {►FILM, ◎GALERIA ZDJĘĆ} - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Przebiegli przez Kostrzyn w Kurdeszowej (Za)Dyszce {►FILM, ◎GALERIA ZDJĘĆ}
02-06-2022 06:40   Janusz Ludwiczak
453 osoby wzięły udział w 10. Kurdeszowej (Za)Dyszce, która w niedzielny wieczór odbyła się po ulicach Kostrzyna. Zawodnicy mogli wziąć udział w biegu na dystansie 5 lub 10 kilometrów. Przewidziano również bieg nordic walking, a także biegi dla najmłodszych.

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią sportowe emocje powróciły do Kostrzyna. Najpierw o godz. 14 rozegrano Mini Kurdeszową (Za)Dyszkę, w której wystartowało w sumie 157 najmłodszych. Dzieci i młodzież w wieku od 2! do 15 lat wzięła udział w biegu na dystans od 400 metrów do 1,2 km. Trasa prowadziła ulicami: Powstańców Wielkopolskich – Harcerska – Glinkowskiego – Estkowskiego – Powstańców Wielkopolskich.

Cztery godziny później wystartowali dorośli, którzy mieli do pokonania trasę o długości 5 kilometrów, a wytrwalsi 10 km (2 okrążenia). Start i meta zlokalizowana była na ulicy Powstańców Wielkopolskich (w pobliżu Estkowskiego), a trasa prowadziła przez rondo Wadyńskiego, Rynek, Kościuszki, Półwiejską, Piasta, Wielkopolską i Warszawską koło dworca kolejowego, a następnie przez Dworcową, Kilińskiego, Średzką do tunelu. Dalej biegacze musieli okrążyć osiedle Strumiany i ponownie przebieg pod wiaduktem kolejowym.

Przewidziano również bieg o długości 3 km dla osób z "kijkami", czyli nordic walking.

Zwycięzcą biegu głównego na 10 kilometrów został poznaniak, Paweł Tarasiuk, który do mety dobiegł w czasie 33 minut i 1 sekundy.

– Wróciłem do Kostrzyna po kilku latach. 5 i 6 lat temu też udało mi się wygrać. Jeżdżę po Wielkopolsce, startuję w różnych biegach i muszę przyznać, że Kostrzyn wychodzi na jednego z liderów zawodów biegowych – doskonała organizacja i trasa przyjemna do zdobywania wyników, jedna z szybszych w Wielkopolsce. Bieg skończył się dla mnie jednak po 3 kilometrze, bo nie miałem już rywali. Najtrudniejsze na trasie były jednak podbiegi przy rondach wokół tunelu – powiedział Paweł Tarasiuk z Poznania, Centralny Wojskowy Zespół Sportowy.

A dlaczego warto biegać?

– Ja biegam już od młodego. Sprawność fizyczna jest konieczna, gdyż jestem też wojskowym. A polecam tą formę ruchu, która nie kosztuje za dużo. Wystarczą dobre buty i obojętnie jaki strój. Można biegać 3-4 razy w tygodniu, po pół godzinki. Wyjdzie to na zdrowie, same plusy dla organizmu – przekonuje Paweł Tarasiuk, zwycięzca 10. Kurdeszowej (Za)Dyszki.

Biegacze, którzy znaleźli się na podium otrzymali nagrody rzeczowe i finansowe. Każdy zawodnik po dobiegnięciu do mety otrzymał medal, którego rewers nawiązuje do 100-lecia Lechii Kostrzyn.

Rozdano również nagrody w klasyfikacjach open i wiekowych oraz dla pań i panów. Wśród wszystkich uczestników rozlosowane zostały nagrody rzeczowe.

W sumie w niedzielnej 10. Kurdeszowej (Za)Dyszce wzięło udział 453 zawodników, z czego 150 w biegu na 10 km, 123 na 5 km i 23 w nordic walking.

Kurdeszowa (Za)Dyszka była jednym z punktów święta Kostrzyna, czyli 42. Kurdesza Kasztelańskiego, w trakcie którego wystąpiły m.in. zespoły Mig, Czerwone Gitary i HappySad, a na finał zarapował Smolasty.

A to nie koniec sportowych zmagań. 23 lipca w Iwnie odbędzie się dziki bieg w polu, tym razem na terenie starej cegielni. Z kolei 19 sierpnia w Siedleczku zaplanowano II Bieg do Nocy, zaś 10 września w Iwnie V Bieg Pieczonej Pyry. Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn zakończy 1 października II Dziki Bieg w Lesie, w Skałowie.

19. Kurdeszową (Za)Dyszkę transmitowaliśmy specjalnie dla Państwa na żywo przez nasz profil. Poniżej filmowa relacja:

ZOBACZ TAKŻE: Wyniki 10 km

ZOBACZ TAKŻE: Wyniki 5 km

ZOBACZ TAKŻE: Wyniki nordic walking (3 km)

ZOBACZ TAKŻE: Wyniki Mini Kurdeszowa (Za)Dyszka - bieg dzieci


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

cze

18:00
IWNO, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika, ul. Szkolna 11
Wybory sołeckie - Sołectwo Iwno

19

cze

18:00
WIKTOROWO, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Wiktorowo

18:30
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - Przemysław Poznań
- zakończenie sezonu

21

cze

IWNO, Park Mielżyńskich
Wianki - powitanie lata
w godz. 17:00-24:00

22

cze

18:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Koncert Martyny Pruszyńskiej

[ wszystkie ]

Sonda
Czy Polska wyjdzie z grupy na Euro2024?

TAK

NIE

Nie interesuje mnie to


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: