Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Siedlec: Zmieniła się organizacja ruchu na krajowej "92". Remont kładki na półmetku - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Siedlec: Zmieniła się organizacja ruchu na krajowej "92". Remont kładki na półmetku
19-05-2022 07:51   Janusz Ludwiczak
Od czwartkowego poranka obowiązuje nowa organizacja ruchu na drodze krajowej nr 92 w Siedlcu. Przejazd odbywa się teraz lewym pasem. Nadal obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h. Remont kładki nad "krajówką" w Siedlcu ma zakończyć się pod koniec lipca.

Zmiany wprowadzono zarówno na nitce w kierunku Kostrzyna, jak i Wrześni.

– W związku z postępem prac związanych z remontem kładki pieszo – rowerowej nad drogą krajową nr 92 w miejscowości Siedlec nastąpiło wprowadzenie kolejnego etapu tymczasowej organizacji ruchu, która polegać na udostępnieniu dla ruchu wewnętrznych pasów ruchu, przy jednoczesnym zamknięciu zewnętrznych pasów ruchu. Tymczasowe przejście dla pieszych zostało utrzymane w obecnym miejscu – informuje Natalia Siroshtan, asystent projektanta.

Nadal w miejscu prowadzonych prac obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Remont kładki w Siedlcu rozpoczął się w drugiej połowie lutego.

– Prace obejmują przede wszystkim naprawę i wymianę uszkodzonych elementów przy założeniu zachowania istniejącej nośności obiektu. W skutek realizacji przedsięwzięcia nie ulegną zmianie podstawowe parametry geometryczne i użytkowe obiektu – wyjaśnia Alina Cieślak, rzecznik wielkopolskiego oddziału GDDKiA.

Zakres prac remontowych obejmuje również odnowienie zabezpieczenia antykorozyjnego ustroju nośnego kładki, pochylni i schodów; częściową rozbiórkę i odtworzenie podpór skrajnych wraz z wymianą łożysk; montaż nowych balustrad na kładce, schodach i pochylniach; wykonanie nowej nawierzchni na kładce, pochylniach i schodach; wykonania odwodnienia kładki wraz z budową zbiorników na wody opadowe; odtworzenie i uzupełnienie ścieżek i chodników prowadzących do kładki oraz wymianę latarni na kładce i dojściach, wraz z wymianą kabli zasilających.

Remont kładki w Siedlcu będzie kosztować nieco ponad 2 mln zł (2 090 968,77 zł). Zakończenie prac zaplanowano do końca lipca.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

lip

SIEKIERKI, Skwer im. Powstańców Wielkopolskich
Festyn "Powitanie lata"
od godz. 17:00

07

lip

10:00
KOSTRZYN, Park Miejski, ul.Warszawska/Dworcowa/Ogrodowa
II Kostrzyński Bieg Kolorów dla dzieci

08

lip

Gułtowy
Gułtowskie Potyczki Poetów

14

lip

10:00
SIEKIERKI - boisko, ul. Szkolna
Bieg kolorów

27

lip

IWNO, Stara Cegielnia
Dziki bieg w polu - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Czy w Kostrzynie powinna działać Straż Miejska?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: