Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Więcej kursów "11" do Środy - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Więcej kursów "11" do Środy
02-05-2022 06:09   Janusz Ludwiczak
Od poniedziałku z pętli Węgierskie do Środy Wielkopolskiej wykonywanych będzie po 6 kursów – to dwukrotnie więcej niż do tej pory. Zmienił się również rozkład jazdy autobusów linii nr 462 i 464. Z kolei autobusy linii nr 431 z Trzeku dojeżdżają teraz do Ronda Rataje zamiast na Franowo.

Od 2 maja "jedenastka" z Węgierskiego do Środy Wielkopolskiej odjeżdżać będzie dodatkowo o godz. 8:09, 10:56 i 17:37. Dotychczasowe kursy nie uległy zmianie (6:41, 15:16 i 16:16). W sumie wykonywanych będzie teraz 6 połączeń.

Równocześnie od poniedziałku wprowadzono nieznaczne przesunięcia godzin odjazdu linii nr 462 oraz 464.

To nie koniec zmian w funkcjonowaniu komunikacji publicznej. Od niedzieli, 1 maja autobusy linii nr 431 z Trzeku dojeżdżają teraz nie na Franowo, a tak jak dawniej do ronda Rataje w Poznaniu.

Aktualne rozkłady jazdy wszystkich autobusów oraz mapę kostrzyńskiej komunikacji, wraz z naniesionymi połączeniami można znaleźć w naszym serwisie: www.komunikacja.infokostrzyn.pl. Tam też będziemy na bieżąco informujemy o zmianach w kursowaniu.


R E K L A M A

Komentarze (8)

04-05-2022 23:11:59
toms
@JR: To chyba za rzadko jednak korzystasz z tej kolei. Ostatnio w listopadzie doszło do wykolejenia wagonów towarowych. Jechałem akurat autobusem zastępczym. Rano pociągi jeżdżą co pół godziny więc nie chrzań. A myślisz, że taki autobus będzie jeździł częściej? Autobus z Siekierek do Paczkowa i Swarzędza też jeździ co godzinę. Masz pociąg z Kostrzyna to po ci autobus. Pociąg z Kostrzyna do Swarzędza jedzie 9 minut. Wątpię, by jakikolwiek autobus przejechał tą drogę w 15-20 minut. W Kleszczewie dużo by dali, mieć kolej. I może trochę więcej kultury, ja ciebie nie obrażam bucu.
04-05-2022 18:25:50
JR
@toms tak się składa, że dojeżdżam pociągiem i wielokrotnie gdy była awaria i pociąg nie dojechał do Kostrzyna nigdy ale to nigdy nie została zapewniona komunikacja zastępcza. Sugeruje głupot nie pisać! Autobus do Swarzędza mógłby jeździć w godzinach gdy nie kursuje pociąg po to aby usprawnić komunikacje, bo pociągi średnio jeżdżą co godzinę. Ja mieszkam w Kosrzynie a nie w Siekierkach i autobusy z Siekierek mnie nie obchodzą. Z takim podejściem równie dobrze można by zapytać ale po co Swarzędz ma autobusy? A wiec po to aby komunikacja była usprawniona bo jak większość będzie korzystać z komunikacji publicznej to i mniejszy korek będzie. Ale jak wnioskuje po wypowiedziach Twoich jest to wyższy poziom rozumowiania na który ewidentnue jeszcze nie wszedłeś i mniemam iż wiele lat upłynie aż do niego doskoczysz! Tym sposobem myślenia to w zasadzie po co postęp technologiczny?? Żyjmy jak żyjemy i cofamy sie w tył. Oby jak najmniej takich głosów. Radzę poczytać dobrą literaturę w wolnej chwili może z czasem minimalnie ale wpłynie na Twój intelekt. Oby na wzrost a nie na jego spadek!
03-05-2022 20:13:32
toms
@JR: Nie wiem czy wiesz, ale jeśli pociągi nie jeżdżą Koleje Wielkopolskie uruchamiają autobusy zastępcze. Przez Trzek przejeżdża akurat autobus 431, który jedzie z Kleszczewa przez Gowarzewo do Poznania. Jest też 489 z Kleszczewa przez Trzek i Siekierki do Swarzędza. W samych Siekierkach masz autobus 486 do Swarzędza. Więc proszę, gdzie chciałbyś tym autobusem swoim dojeżdżać do Swarzędza??
03-05-2022 18:56:35
JR
@toms po to mi autobus do Swarzędza, że jak pociąg nie pojedzie to właśnie ten autobus pojedzie. Gmina Swarzędz i Trzek na szczęście nie miały takich wątpliwości jak Ty i dlatego jak jest awaria na kolei to każdy sie przesiada na autobus i po problemie. No ale czasem to trzeba jednak pomyśleć a jak widać po Twoim komentarzu nie jesteś w tym mocny!!!
03-05-2022 12:18:49
toms
@ a gdzie twoim zdaniem miałby taki autobus jeździć? Zdaje się, że z każdej wsi do Kostrzyna dojeżdża autobus, można przesiąść się na pociąg. Taki problem?
03-05-2022 11:06:00
@toms
Gmina nie kończy i nie zaczyna się na Kostrzynie.
02-05-2022 23:06:40
toms
@JR: A po co ci autobus do Swarzędza? Są przecież pociągi.
02-05-2022 22:39:18
JR
Ciekawe czy nasz burmistrz i jego świta wpadną kiedyś na pomysł, że przydałby się chociaż jeden autobus dojeżdżający do Swarzędza bo o Poznaniu to nawet nie wspomnę bo to już by były zdecydowanie za wysokie wymagania!!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

kwi

13:45
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Wełnianka Kiszkowo

16:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - KS Błękitni Psary Polskie

16

kwi

16:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Posiedzenie komisji zdrowia, bezpieczeństwa i działalności gospodarczej Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
►porządek obrad

20

kwi

11:00
Wiktorowo
Dziki Bieg w Błocie - Grand Prix Gminy Kostrzyn

14:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - LKS Ślesin

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: