Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Za 2 mln zł remontują kładkę w Siedlcu - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Za 2 mln zł remontują kładkę w Siedlcu
20-04-2022 12:52   Janusz Ludwiczak
Do końca lipca potrwa remont kładki nad drogą krajową nr 92 w Siedlcu. W ramach wartej 2 mln zł inwestycji odnawiane są pochylnie i schody obiektu, powstają nowe podpory kładki.

Remont kładki w Siedlcu rozpoczął się w drugiej połowie lutego.

– Remont istniejącej kładki obejmuje przede wszystkim naprawę i wymianę uszkodzonych elementów przy założeniu zachowania istniejącej nośności obiektu. W skutek realizacji przedsięwzięcia nie ulegną zmianie podstawowe parametry geometryczne i użytkowe obiektu – wyjaśnia Alina Cieślak, rzecznik wielkopolskiego oddziału GDDKiA.

Zakres prac remontowych obejmuje również odnowienie zabezpieczenia antykorozyjnego ustroju nośnego kładki, pochylni i schodów; częściową rozbiórkę i odtworzenie podpór skrajnych wraz z wymianą łożysk; montaż nowych balustrad na kładce, schodach i pochylniach; wykonanie nowej nawierzchni na kładce, pochylniach i schodach; wykonania odwodnienia kładki wraz z budową zbiorników na wody opadowe; odtworzenie i uzupełnienie ścieżek i chodników prowadzących do kładki oraz wymianę latarni na kładce i dojściach, wraz z wymianą kabli zasilających.

W związku z prowadzonym remontem zwężona jest krajowa "92".

– Prace prowadzone są przy częściowym ograniczeniu pojazdów na drodze. Zostały zamknięte wewnętrzne (lewe) pasy ruchu na obu jezdniach. Ruch pieszych z kładki został przekierowany na tymczasowe przejście w jezdni w okolicy zamkniętej kładki. Jeden z przystanków autobusowych został przeniesiony ok. 100 metrów w kierunku Wrześni – objaśnia Wojciech Dymalski, zastępca dyrektora ds. Technicznych PPU Dromo Sp. z o.o.

Ponadto w miejscu prowadzonych prac wprowadzone zostało ograniczenie prędkości do 40 km/h. Utrudnienia potrwają do końca lipca.

Remont kładki w Siedlcu będzie kosztować nieco ponad 2 mln zł (2 090 968,77 zł).


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
Niezapominajka
19

maj

16:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Posiedzenie komisji budżetowo-prawnej oraz komisji rolnictwa, ochrony środowiska i spraw komunalnych Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

22

maj

15:00
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Antares Zalasewo

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Piast II Kobylnica/Karamba Gruszczyn - Lechia II Kostrzyn

27

maj

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

28

maj

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - GKS Dopiewo

[ wszystkie ]

Sonda
Czy w Kostrzynie powinna działać Straż Miejska?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: