Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Czołgali się, wspinali, pokonywali przeszkody i biegli w błocie {►FILM, ◎ GALERIA ZDJĘĆ} - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Czołgali się, wspinali, pokonywali przeszkody i biegli w błocie {►FILM, ◎ GALERIA ZDJĘĆ}
13-04-2022 05:51   Janusz Ludwiczak
Dokładnie 170 śmiałków spróbował swoich sił w ekstremalnym biegu, który odbył się w sobotę w Wiktorowie. Uczestnicy "Dzikiego biegu w błocie" mieli do pokonania 4-kilometrową trasę, na której czekało wiele przeszkód od wspinaczki po drabinkach i paletach po przejście po kłodzie przez strumyk. Nie brakowało też konkurencji, w których należało się przeczołgać, przedostać na drugi koniec rury, wejść do bagażnika samochodu i wyjść szyberdachem czy przerzucić kłodę. Znacząca część trasy biegu prowadziła pod górkę, były też etapy biegu w błocie.

"Dziki bieg w błocie" był kolejnym etapem w ramach Grand Prix Biegów w gminie Kostrzyn. Na liście startowej pojawiło się dokładnie 172 uczestników, jednak trasę ukończyło 170 z nich. Biegacze mieli do pokonania trasę o długości 4 kilometrów, która prowadziła wokół stawów i rzeczki Cybinki.

– Przygotowaliśmy 19 trudniejszych przeszkód i kilka łatwiejszych, m.in. tunele, wspinaczka po paletach, trawersy, czołganie, podbiegi, przerzucanie kłód, podnoszenie opon. Przygotowania do zawodów trwały ponad miesiąc, prace utrudniała nam w ostatnim czasie pogoda – powiedział Robert Kaczmarek, współorganizator zawodów.

Co ciekawe blisko połowę uczestników "dzikowiska" stanowiły panie, którym nie przeszkodziło bieganie w błocie, czołganie się i wspinanie. Najszybsza była Alicja Kwapisz, która ekstremalny bieg ukończyła w czasie 38 minut i 4 sekund.

– Dużo biegam, dużo ćwiczę. Ostatnio wygrałam Słodką Milę, postanowiłam również dziś wystartować w dziwowisku. Starałam się mieć zamknięte oczy, chciałam jak najszybciej pokonać trasę. Nieprzyjemny był pierwszy zeskok do zimnej wody, nogi nie chciały bieg. Podobało mi się czołganie pod belkami w tej zimnej wodzie, to była walka z samym sobą. Biegam również regularnie, w poprzednią niedzielę startowałam w Poznań Półmarton, gdzie przebiegłam w czasie 1 godz. 39 minut – opowiada pochodząca z Koszalina i mieszkająca w Poznaniu Alicja Kwapisz.

Najlepszy okazał się Marek Szymczak, który do mety dobiegł w czasie 29 minut i 13 sekund.

– Postanowiłem wziąć udział we wszystkich zawodach w ramach Grand Prix gminy Kostrzyn, a nigdy wcześniej nie brałem udział w tego typu biegu. Chciałem spróbować swoich sił, jak wyglądam na poziomie z rywalami. Najgorszym etapem była woda, trudności sprawiała każda przeszkoda, żadna nie była łatwa. Najciekawsze było czołganie się w błocie i w wodzie – wskazuje Marek Szymczak, zwycięzca "Dzikiego biegu w błocie", mieszkaniec Brzeźna.

Miłośnicy ekstremalnego wysiłku będą mieli już niebawem kolejne okazje do wzięcia udziału w nietypowych zawodach. 23 lipca w Iwnie odbędzie się dziki bieg w polu, tym razem na terenie starej cegielni.

Z kolei pod koniec maja w Kostrzynie odbędzie się 10. Kurdeszowa (Za)Dyszka, gdzie chętni będą mogli wziąć udział w biegu na dystans 5 i 10 kilometrów ulicami miasta oraz w biegu nordic walking o długości 3 km.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
30

maj

12:00
Kostrzyn
Procesja Bożego Ciała ulicami Kostrzyna - z fary do parafii bł. Jolanty

02

cze

18:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn II - Kosynier Sokołowo

04

cze

17:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Wybory sołeckie - Sołectwo Glinka

19:00
BRZEŹNO, sala Ochotniczej Straży Pożarnej
Wybory sołeckie - Sołectwo Brzeźno

05

cze

17:00
SIEDLECZEK, świetlica
Wybory sołeckie - Sołectwo Siedleczek

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: