Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wygrana drugiej Lechii, remis Maratończyka i przegrana GKS Gułtowy na początek sezonu - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Wygrana drugiej Lechii, remis Maratończyka i przegrana GKS Gułtowy na początek sezonu
06-04-2022 05:24   Janusz Ludwiczak
Wszystkie piłkarskie drużyny są już po pierwszych meczach w tym roku. Ruszyła runda wiosenna. Piłkarzom obu Lechii Kostrzyn udało się wywalczyć 3 punkty, a zawodnicy Maratończyka Brzeźna zyskali 1 punkt po remisie z wówczas liderem tabeli.

Wszystkie gminne drużyny rozegrały swoje mecze w niedzielę. Jako pierwsi zagrali piłkarze Maratończyka Brzeźno, którzy zmierzyli się z liderem tabeli Szturmem Junikowo. Pierwsza połowa przebiegła bezbramkowo. Sędziowie przyznali jednak trzy karki – dwie dla gospodarzy i na początku, w 25 minucie dla zawodnika Szturm Junikowo Poznań.

Po przerwie gospodarze prowadzili 1:0 dzięki strzelonej w 72 minucie bramce. Gospodarze nie pozostali jednak dłużni i zremisowali 1:1. Gola w 93 minucie meczu strzelił Maciej Markiewicz. W końcówce meczu posypały się jednak kartki po spornej sytuacji pomiędzy zawodnikami. Najpierw żółtą kartkę otrzymali Nikos Kucostatis i Mateusz Cwojdziński ze Szturmu Junikowo, a także Adrian Dukarski z Maratończyka. Minutę później sędzia przyznał czerwoną kartkę dla Adriana Pokoja z Brzeźna.

Po remisie 1:1 Maratończyk Brzeźno zajmuje 8. miejsce w tabeli klasy A z 14 punktami, 4 zwycięstwami, 2 remisami i 6 przegranymi oraz bilansem 15 bramek strzelonych i 28 straconych.

Na własnym boisku zagrała również Lechia II, która aż 6:1 pokonała Wełniankę Kiszkowo. Bramki strzelili: Rafał Wiąz (w 16 minucie), Igor Zastawa (27 min), Denys Ponamorenko (40`), Kamil Kubiak (73`), Jakub Szymanowski (80`) oraz Filip Koper (88`).

Lechia II nadal pozostaje liderem klasy B z 37 punktami, 12 zwycięstwami, 1 remisem i 2 przegranymi (bramki: 53 strzelone, 20 straconych).

Wygrała również pierwsza drużyna Lechii, która na wyjeździe pokonała 2:1 Naszą Dyskobolię Grodzisk Wielkopolski. Gole padły tylko w pierwszej połowie (od Filipa Kwiatkowskiego w 30 minucie i od Dawida Akuszewskiego 7 minut później). Gospodarze strzelili tylko jedną bramkę na samym początku, niespełna kwadrans od rozpoczęcia spotkania.

Obchodząca w tym roku jubileusz 100-lecia Lechia Kostrzyn po 18 rozegranych meczach, w tym trzech w rundzie wiosennej zajmuje 10 pozycję w tabeli V ligi mając na koncie 25 punktów (7 zwycięstw i tyle samo przegranych, 4 remisy, bramki: 25-28).

Rundę wiosenną nie najlepiej zaczęli piłkarze GKS Gułtowy, których 3:1 pokonał Kosynier Sokołowo. Bramkę dla Gułtowian w 40 minucie strzelił Chrystian Pluna.

Pomimo przegranej GKS jest na 6. miejscu w tabeli klasy B (23 punkty, 7 przegranych, 2 remisy, 6 przegranych, 33 bramki strzelone, 26 straconych).

W sobotę o godz. 11:00 Lechia zagra u siebie z Płomieniem Przyprostynia. Z kolei rezerwy Lechii w niedzielne południe również na stadionie przy Sportowej 12 w Kostrzynie zmierzą się ze Zjednoczonymi Września. Maratończyk Brzeźno w Żydowie rozegra mecz z Piastem Łubowo. Piłkarze GKS Gułtowy w ten weekend będą mieli przerwę od ligowych rozgrywek.

Wyniki meczów, najbliższe rozgrywki i tabele wszystkich drużyn (1922 Lechia Kostrzyn, Maratończyk Brzeźno, GKS Gułtowy i Lechia 2 Kostrzyn oraz Victoria Gułtowy) można sprawdzić w naszym serwisie na stronie: www.sport.infokostrzyn.pl.