Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Biegli przez pole i jedli pączki – "Słodka mila" w Sannikach {►FILM, ◎GALERIA ZDJĘĆ} - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Biegli przez pole i jedli pączki – "Słodka mila" w Sannikach {►FILM, ◎GALERIA ZDJĘĆ}
23-03-2022 11:31   Janusz Ludwiczak
Blisko 200 osób wzięło udział w biegu "Słodka Mila", który odbył się w sobotę w Sannikach. Były to dość nietypowe zawody, gdyż uczestnicy musieli nie tylko pokonać blisko 2-kilometrową trasę, która prowadziła przez pole i część lasu, ale również zjeść dwa pączki na każdym z przystanków. Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na rzecz uchodźców z Ukrainy, którzy przebywają na terenie gminy Kostrzyn. W sumie udało się zebrać blisko 9 tysięcy złotych.

W biegu mógł wziąć udział każdy. Najmłodsi mogli pobiec na dystans 200 metrów – w sumie wzięło udział 48 dzieci (najmłodszy uczestnik miał 2 latka).

Organizatorzy przygotowali również osobną kategorię dla zawodników chodzących z kijkami, czyli nordic walking.

Uczestnicy głównego biegu mieli za zadanie przebiec 1,6 kilometra. Na biegaczy czekało nietypowe zadanie.

– Na 400 metrze i 1,2 km czekały dwa stoiska. Na każdym z nich biegacze musieli zjeść po pączku. Niezjedzenie pączka skutkowało otrzymaniem 5-minutowej kary. Biegacze wywiązali się z zadania, jedynie 7 osób wymigało się od zjedzenia drugiego pączka, gdyż nie mieli już miejsca lub siły, bądź też po prostu nie chcieli dodatkowych kalorii – opowiada Łukasz Szał, zastępca kierownika Wydziału Oświaty, Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Kostrzynie.

Najstarszy zawodnik ma 71 lat.

– Już od 15 lat uprawiam sport. W latach młodości podnosiłem ciężary, później biegałem. Teraz uprawiam nordic walking, bo przecież sport to zdrowie – przekonuje Jan Suleja.

W "Słodkiej Mili" wzięło udział w sumie 188 osób, z czego w biegu głównym 136 zawodników.

– Biegam i ćwiczę od 8 lat. Warto biegać dla siebie, dla zdrowia. 5 lat temu zrzuciłam 20 kilogramów. W zeszłym roku brałam udział w nocnym biegu w Siedleczku oraz w dzikim biegu z przeszkodami w Skałowie. Zapisałam się również na "błotko". Warto spróbować – przekonuje Marzanna Kwiatkowska.

– Lubię rekreację i sport. Biegam od dziecka. Mam na koncie kilka maratonów poznańskich. Warto biegać dla zdrowia, satysfakcji i spotkań towarzyskich – zaznacza Rafał Jakubowski.

Zwycięzcą biegu "Wiosenna Słodka Mila" został Krzysztof Nowak z Gowarzewa, który ukończył blisko 2-kilometrową trasę i zjadł dwa pączki w czasie 7 minut i 19 sekund.

– Mieszkam w sąsiedniej gminie. Często jeżdżę tu rowerem. Biegam od 18. roku życia. Wcześniej uprawiałem kajakarstwo. Trasa była łatwa. Dobrze, że nie padało, bo byłoby błoto.
Problemem dla mnie było zjedzenie pączków bez popicia. Przydała się za to umiejętność szybkiego jedzenia
– powiedział Krzysztof Nowak, zwycięzca "Słodkiej Mili".

Był to bieg charytatywny. Cały dochód z wpisowego, a także atrakcji towarzyszących zostanie przekazany na rzecz uchodźców z Ukrainy, którzy przebywają na terenie gminy Kostrzyn. W sumie udało się zebrać blisko 9 tysięcy złotych (8 713,82 zł).

– Przygotowaliśmy grochówkę i gulasz prosto z kotła. Mieszkańcy upiekli ciasta domowej roboty. Na najmłodszych czekała dmuchana zjeżdżalnia, karuzela, a także popcorn i wata cukrowa – mówi Marzena Pietraszewska, sołtys Sannik.

Sobotni bieg rozpoczął obchody Roku Generała Ignacego Prądzyńskiego w gminie Kostrzyn, a to właśnie w Sannikach urodził się wybitny generał dywizji Wojska Królestwa Polskiego i wódz naczelny powstania listopadowego, a także budowniczy Kanału Augustowskiego.

"Słodka mila" rozpoczęła również Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn. Już 9 kwietnia w Wiktorowie odbędzie się "Dziki Bieg w błocie". Będzie to bieg z przeszkodami. Trasa prowadzić będzie m.in. przez stawy.

Z kolei 29 maja do Kostrzyna wróci Kurdeszowa (Za)Dyszka.

– Będzie to już 10. jubileuszowa edycja biegów na dystansach 3km (nordic walking) , 5km oraz 10 km. Kurdeszowa (Za)Dyszka po raz pierwszy odbędzie się o nowej porze, wieczorem o godz. 18:00.
Będzie także bieg dla dzieci - Mini Kurdeszowa (Za)Dyszka, który wystartuje o godzinie 14:00 tego samego dnia
– tłumaczy Łukasz Szał z Urzędu Miejskiego w Kostrzynie.

Z kolei 23 lipca zapraszamy do Iwna, gdzie odbędzie się kolejny bieg z przeszkodami "Dziki Bieg w Polu". Wieczorową porą, 19 sierpnia w Siedleczku odbędzie się II Bieg do Nocy na dystansie 5 kilometrów. Po dwuletniej przerwie wraca także Bieg Pieczonej Pyry w Iwnie - 10 września, a wszystko zwieńczy Dziki Bieg w Skałowie 2 października. Zapraszamy na wszystkie biegi, żeby zostać sklasyfikowanym w Cyklu Grand Prix Biegów w Gminie Kostrzyn wystarczy ukończyć 4 z 7 biegów – podsumowuje Łukasz Szał.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

lut

IWNO, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika, ul. Szkolna 11
Dmuchany plac zabaw dla dzieci
w godz. 16:00-18:00 (sala gimnastyczna)

22

lut

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-13:30

24

lut

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
XI Halowy Turniej Piłki Nożnej Radnych i Pracowników Samorządowych

01

mar

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
VIII Targi Edukacyjne i Zawodów
w godz. 8:00-12:00

02

mar

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
XV Halowy Turniej Piłki Nożnej Sołectw Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Czy będziesz korzystać z Centrum Aktywności "Frajda"? ►więcej

Zdecydowanie, z każdej formy

TAK, ale tylko z lodowiska

TAK, ale tylko z wrotkowiska

TAK, ale tylko z placu zabaw

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: